N. Puteikis: reikia naikinti daugiamandatinę rinkimų sistemą ir Konstitucinį Teismą

„Absoliuti dauguma politologų kartoja vieną frazę: prezidento įgaliojimai plačiausi yra užsienio reikalų srityje, tačiau perskaitę Konstituciją matome visai priešingą vaizdą. Pirmiausia, prezidentas pasirašo arba vetuoja įstatymus, turi tiesioginę įtaką vidaus reikalams“, – savo spaudos konferenciją pirmadienį pradėjo kandidatas į prezidento postą Naglis Puteikis.

„Labai daug sakinių Konstitucijoje yra skirtos prezidento funkcijoms skiriant ir atleidžiant teisėsaugos ir teisėtvarkos pareigūnus. Taip pat yra aiškiai apsakyta, kad prezidentas yra vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadovas, – kalbėjo N. Puteikis. – Esu šokiruotas. Politologai turėtų klausti, kodėl prezidentas neatlieka ginkluotųjų pajėgų vadovo funkcijos. Prieš pusę mėnesio kreipiausi į prezidentę su prašymu sušaukti nacionalinę gynybos tarybą. Tačiau Lietuvoje aukšti pareigūnai yra itin arogantiški.“

Politikas pastebėjo, kad anksčiau visi kandidatai į prezidento postą pateikdavo programas, kurios tinkamesnės būtų Vyriausybės vadovams. „Prieš penkerius metus Dalia Grybauskaitė pateikė labai gražią programą. Ji žadėjo demokratizuoti valstybę. Jai nepasisekė dėl vienos priežasties – valstybę valdo didžiųjų partijų vadovai. Lietuva yra valdoma kelių pagrindinių partijų“, – sakė N. Puteikis.

Jis pasiūlė atkreipti dėmesį į rinkimų rezultatus. „Partijų pirmininkų pavaduotojai nelaimi vienmandatėse. Pagrindinis partijos vadovo atrankos metodas – ne intelektinis, o sugebėjimas įsiteikti vadovams. Nepamirškime, kad elito skiriamasis požiūris yra pinigai ir galia, kuriais yra dalijamasi su tais, kurie to neturi. Deja, Lietuvos partijų vadovai galėtų vadintis nebent pseudo elitu. D. Grybauskaitė sakė, kad kovos su monopolijomis, tačiau pažiūrėkime, kas pas mus dabar klesti. Ji nesugebėjo išsklaidyti monopolijų. Atsakymus matome Seimo ir teismų veiksmuose. Neįtikėtinas vaizdas. Anksčiau negalėjome įsivaizduoti, kad žmonės negalėtų organizuoti referendumo. Turime situaciją – referendumai galimi tik tada, kai juos inicijuos Seimas. Lietuvos piliečių teisės neveikia, Lietuvą valdo keletas partijų, jų nomenklatūra“, – kalbėjo N. Puteikis.

Pasak kandidato į prezidentus, šalies vadovė nesugebėjo tesėti savo pažadų arba jos komanda tapo šios nomenklatūros dalimi. „Ką daryti? Grįžti prie išbandytų metodų. Rinkimai. Vienmandačiai. Turėtume panaikinti sąrašinius rinkimus. Prie referendumo atėmimo veiksmo prisidėjo ir Konstitucinis teismas. VRK atstovas dabar vartoja žodį „doktrina“. Partinė nomenklatūra pradeda naudoti terminus, kurių nėra teisinėje Lietuvos kalboje. Reikėtų galvoti apie Konstitucinio Teismo funkcijų perdavimą Aukščiausiajam Teismui“, – siūlė N. Puteikis.


Rašyti komentarą...
l
lika
2014-04-14 14:43:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
mano seima ir visa gimine tik uz puteiki!!!!!!!!!!!!!
Atsakyti
-3

L
Lietuva balsuos už N. Puteikį
2014-04-14 14:17:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būtina atlikti ir desovietizaciją, bet to padaryti iki šiol neleido kremliniai, užgrobę Lietuvos valstybę po nepriklausomybės atstatymo
Atsakyti
-3

Šaunuolis N.Puteikis
2014-04-14 15:09:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką čia bepridursi - viskas teisingai susakyta. N.Puteikis pats geriausias kandidatas į Prezidentus, už Jį mes ir balsuosime. O jūs, subinlaižiai, net nebandykit pakeisti tikrus rezultatus savo naudai. Mes stebėsime, jūsų triukai šį kartą nepraeis.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų