N. Puteikis pagaliau sulauks Seimo verdikto?

 Seimas antradienį balsuos dėl „valstiečių“ frakcijos nario Naglio Puteikio neliečiamybės panaikinimo, kad jis galėtų stoti prieš teismą dėl šmeižto privataus kaltinimo byloje.

Panaikinti parlamentaro imunitetą siūlo laikinoji komisija, išklausiusi prokuratūros atstovus ir patį N. Puteikį. Kad būtų panaikinta Seimo nario neliečiamybė, už tai privalo balsuoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Seimas praėjusios kadencijos pabaigoje jau nagrinėjo tokį prokuratūros prašymą, tačiau tuomet Seimo nariai nesutiko leisti parlamentarą patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Prokuratūra analogišką prašymą pateikė ir naujos kadencijos Seimui.

Panaikinti Seimo nario imunitetą prašo Vilniaus apygardos teismas, nagrinėjantis šmeižto bylą. N. Puteikį šmeižtu kaltina Kristina Apanavičiūtė-Sulikienė, teigdama, kad prieš kelerius metus savaitraštyje „Laisvas laikraštis“ Seimo narys apšmeižė jos tėvą ir sumenkino jos pačios reputaciją.

K. Apanavičiūtė-Sulikienė šmeižiančia informacija laiko 2012 metais leidinyje publikuotus teiginius, kad pareiškėjos tėvas „apsišvietęs“ KGB agentas“, taip pat, kad laikraštis „Karštas komentaras“, kuriame ji dirbo, neva per prezidentės patarėją įtakojamas Valstybės saugumo departamento.

N. Puteikis neigia savo kaltę ir tvirtina, kad laikraštyje buvo neteisingai pacituotas.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be parlamento sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų