Mūšis dėl savivaldybių – ne visi drąsiai matuojasi pergalę

Dabartinis Vilniaus meras Remigijus Šimašius tikisi, jog bus perrinktas į šį postą. Tačiau ir buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas neabejoja dalyvausiantis antrajame ture Vilniaus mero rinkimuose. O vykstant kovai dėl Vilniaus mero posto, valstiečiai ir žalieji skaičiuoja, kiek vietų savivaldybės tarybose gali užimti visos Lietuvos mastu. Dabartinis Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sako tikintis, kad jo komitetas laimės tvirtą daugumą, tačiau prognozuoti rezultatų nenorintis.

21

Išankstiniame balsavime Vilniaus savivaldybėje trečiadienį dalyvavęs meras žurnalistams taip pat sakė turintis „didelį lūkestį“, kad jo vadovaujamas komitetas „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“ užsitikrins daugumą didžiausioje šalies savivaldybės taryboje.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Merų ir saivaldybių tarybų rinkimai

„Tikiuosi to komforto, kurio tokio tvirto neturėjau praeitoje kadencijoje, kad būtų dauguma dar stipresnė. Aš tikrai tikiuosi ir norėčiau laimėti, viskas priklausys nuo vilniečių pasitikėjimo“, – tikino R. Šimašius.

Jis ragino vilniečius balsuoti rinkimuose, „kad būtų realizuoti jų lūkesčiai“.

„Balsavau už Vilniaus ateitį, už tai, kad negrįžtumėme į blogus senus laikus, kai buvo pardavinėjama vilniečių laisvė“, – teigė R. Šimašius.

Politikas sako, kad sėkmingai susiklosčius rinkimams, jis būtų pasirengęs sudaryti koaliciją su visomis politinėmis jėgomis, išskyrus Artūro Zuoko sąrašu „Laimingas Vilnius“ bei Darbo partija.

„Tai yra žmonių, kurie yra nesąžiningi, vadovaujamos frakcijos, su kitais derėtis galima lengviau“, – teigė jis.

R. Šimašius į Vilniaus mero postą išrinktas per pirmuosius tiesioginius savivaldybių vadovų rinkimus 2015-aisiais.

Zuokas įsitikinęs, kad bus antrame ture

Po pertraukos grįžti į Vilniaus mero postą siekiantis Artūras Zuokas neabejoja dalyvausiantis antrajame merų rinkimų ture.

„Vienareikšmiai, aš išeisiu į antrą turą“, – žurnalistams sakė A. Zuokas.

Jis trečiadienį atvyko į Vilniaus savivaldybę balsuoti iš anksto su dalimi savo komandos. Buvęs sostinės vadovas sako, jog šiuose rinkimuose tiek kandidatų į merus, tiek sąrašų į sostinės tarybas pasirinkimas itin didelis, tačiau teigė balsavęs „už laimingiausią sąrašą ir už geriausią kandidatą į merus“.

REKLAMA

A. Zuokas yra Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas. Rinkimuose jis dalyvauja su sąrašu „Laimingas Vilnius“.

Jis sostinei vadovavo 2000-2007 ir 2011-2015 metais.

Karbauskis tarybose tikisi apie 300 Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų

Trečiadienį Kaune iš anksto balsavęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis tikisi apie 300 partijos atstovų savivaldybių tarybose.

„Manau, apie 300 tarybose. Manau, kad išlošime ir balsų prasme. Dėl merų sunkiau paskaičiuoti, nes nulems, kas papuls į antrąjį turą“, – žurnalistams Kauno savivaldybėje sakė R. Karbauskis.

Šiaulių rajono savivaldybės rinkimuose balsavęs politikas sako, kad pasirinkimas nebuvo labai didelis.

„Tikiuosi, kad mes ten nesunkiai laimėsime“, – sakė jis.

R. Karbauskio teigimu, nėra partijų, su kuriomis „valstiečiai“ negalėtų dirbti savivaldybių tarybose, nes jose, pasak politiko, situacija dažnai būna kitokia nei nacionalinėje politikoje.

„Šiandien pasakyti su kuo nebūtų galima dirbti, aš nedrįsčiau“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Kaune Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga remia dabartinio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kandidatūrą.

„Mes tuo įvykiu, jei Kauno meras V. Matijošaitis laimės rinkimus, džiaugsimės kaip bet kurio savo mero laimėjimu“, – sakė jis.

R. Karbauskis mano, kad „valstiečiams“ turėtų sektis tose savivaldybėse, kur partija dominavo ir turėjo merus šią kadenciją, tarp jų – Ignalinos, Šiaulių ir Panevėžio rajonai.

„Tai, kad mes dirbome tuos du su puse metų nacionaliniame lygyje padės mūsų savivaldybių tarybų kandidatams pasiekti gerus rezultatus“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Kauno meras V. Matijošaitis apie rinkimų baigtį: nespėliokime

Trečiadienį iš anksto savivaldos rinkimuose balsavęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sako tikintis, kad jo komitetas laimės tvirtą daugumą, tačiau sako prognozuoti nenorintis.

„Nespėliokime, pažiūrėkime, kaip pasirinks žmonės“, – paklaustas, ar mano, jog reikės antrojo turo mero rinkimuose, sakė V. Matijošaitis.

REKLAMA

„Kiekvieną gali išrinkti, pasirinkti žmonės. Čia ne mano valia – kaip bus, taip bus“, – apie galimus konkurentus pridūrė jis.


Rašyti komentarą...
J
JONĖ
2019-02-28 12:12:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Esu apakusi nuo kandidatų naglumo...Zuokas, Kreivys, Šimašius.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų