• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Joniškio rajono mokyklose – sujudimas: trūkstant lėšų ieškoma įvairių taupymo priemonių. Daugiausia skolų turinčios Žagarės gimnazijos pedagogams jau mažinamas darbo užmokesčio koeficientas, kitaip įstaiga neišgyvens.

REKLAMA
REKLAMA

Mokytojai jaučiasi nesaugūs

„Šiaulių krašto“ redakciją pasiekė laiškas su nerimo signalu iš Žagarės gimnazijos. Laiške, pasirašytame ugdymo įstaigos darbuotojų vardu, teigiama, kad gimnazijos „administracija, naudodama psichologinį smurtą, spaudžia darbuotojus pasirašyti neaiškias sutartis, sutikimus dėl atlyginimų mažinimo“.

REKLAMA

Mokytojai dėl tokios padėties jaučiasi diskriminuojami ir nesaugūs. Laiško autoriui kyla klausimas: kokiais kriterijais vadovaujantis kai kuriems pedagogams dalis darbo valandų atimama, kitiems – paliekama.

Mažins koeficientą visiems mokytojams

Žagarės gimnazijos direktorius Virgilijus Kančelskis „Šiaulių kraštą“ patikino, kad prieš imantis nekasdieniškų taupymo priemonių buvo konsultuotasi su Savivaldybės juristais, advokatu, kad nebūtų nusižengta Darbo kodeksui, vyko darbuotojų susirinkimas, tačiau kai kurie nedalyvavo.

REKLAMA
REKLAMA

Mokyklos vadovo įsakymu visiems pedagogams nuo vasario 23 dienos darbo užmokesčio koeficientas mažinamas iki minimalaus. Vadovui, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, nuo tos pačios dienos koeficientas taip pat mažėja.

„Kodėl visiems vienodai? Nenorėjome kiršinti kolektyvo“, – teigia direktorius.

„Atsižvelgdami į vaikų skaičių klasėse mažiname valandas klasių auklėtojams, kartu su mokyklos darbo taryba nutarėme atsisakyti priemokų už kai kuriuos darbus, mainais suteikiant laisvų dienų per mokinių atostogas, – taupymo rezervus dėstė Žagarės gimnazijos vadovas. – Manimi niekas netiki, bet mokytojai patys pasiūlė nejungti 10 klasių, tačiau geranoriškai sutiko mažintis koeficientą nuo 13 iki 7,5.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaltina krepšelio metodiką

Į klausimą, kodėl Žagarės gimnazija atsidūrė bene giliausioje finansinėje duobėje tarp rajono mokyklų, direktorius atsako: dėl nepalankios mokinio krepšelio metodikos ir vaikų mažėjimo. Šiais mokslo metais, palyginti su praėjusiais, į gimnaziją atėjo 51 mokiniu mažiau.

REKLAMA

„Mano supratimu, reiktų finansuoti ne mokinį, bet klasę. Tačiau tada būtų nepatenkintos didžiosios mokyklos, turinčios gausias klases“, – pripažįsta direktorius V. Kančelskis.

Gyvenimas ne pagal išgales

Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Ingrida Mačiulienė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad Žagarės gimnazijos skolos išaugo, nes mokykla gyveno ne pagal išgales. Kai kurios kitos rajono mokyklos jau gerokai anksčiau mokėjo atlyginimus pagal mažesnius koeficientus, todėl dabar jie neturi skolų arba skolos labai mažos.

REKLAMA

„Gimnazijos direktorius nuo rugsėjo mėnesio matė, kiek yra mokinių ir kokias gaus lėšas. Reikėjo skaičiuoti. Kai kuriose rajono mokyklose mokytojų atlyginimų koeficientai jau seniau buvo minimalūs, užtat dabar jie neturi skolų arba jos labai nedidelės“, – aiškino Švietimo ir sporto skyriaus vedėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Joniškio rajone skolų turi Skaistgirio vidurinė, Kriukų pagrindinė, Joniškio jaunimo ir suaugusiųjų bei dar kelios mokyklos, tačiau jos gerokai mažesnės už Žagarės gimnazijos.

Žmogus turi teisę pagalvoti

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos Joniškio rajono švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Dalia Žilevičienė situaciją komentuoja taip:

REKLAMA

„Darbo užmokesčio koeficientas gali būti mažinamas, tačiau, vadovaujantis įstatymais, darbuotoją privalu raštu įspėti prieš mėnesį, nurodant konkrečias priežastis. Raginu žmones iš karto nepasirašinėti, nes jie gali mėnesį pagalvoti, tartis, konsultuotis. Iš karto tereikia pasirašyti „susipažinau“.

REKLAMA

Jei žmogus nesutinka su algos mažinimu, jis gali būti atleistas iš darbo, tačiau privaloma įspėti prieš du mėnesius. Jam pagal darbo stažą priklauso išeitinė išmoka.

Direktorius teisus: mokinio krepšelio metodika labai nepalanki miestelių mokykloms. Kitas dalykas: Skaistgirio vidurinė mokykla irgi yra miestelio ugdymo įstaiga, bet ji tokių didelių skolų „neužsiaugino“.

Loreta RIPSKYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų