Mokyklų laukia pokyčiai: mokytojai nori į pensiją, o pakeisti nėra kam

Lietuvoje gali pritrūkti mokytojų. Nors šiemet valstybė numatė daugiau nei pusantro šimto valstybės finansuojamų vietų parengti vadinamuosius mokytojus dalykininkus, universitetuose nesulaukta nė pusės pageidavimų jas užimti. Kol Seimo nariai kalba, kad artimiausiais metais gali pradėti trūkti matematikos ar fizikos mokytojų, Švietimo ir mokslo ministerija aiškina, kad baimintis dar nėra dėl ko.

Studentų gretos greitai papilnės. Kvietimus studijuoti iš aukštųjų mokyklų abiturientai jau gavo, tarp jų ir būsimieji mokytojai. Priešmokyklinio, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo sektoriuje pedagogų netrūks, šios studijas abiturientai renkasi. Tačiau matematikos, fizikos, mokytojų ateityje gali smarkiai pritrūkti. Esą dėl studentų trūkumo kai kurios programos išviso nebus vykdomos.

„Vilniaus universitete yra dalykininkų viena gamtamokslinio ugdymo programa. Joje nesusirinko ir programa nebus vykdoma šiais metais kaip praeitais metais. Ne už kalnų ateis laikas, kada mes dairysimės ir sakysime, o kur mes dabar turim paimti mokytojus? Iš kur? Juk parengti mokytoją naujai minimum 4 metai", – teigė Seimo narys Eugenijus Jovaiša.

„Tuoj tikrai turbūt pajusime stygių mokytojų, juolab, kad didelis kiekis pensinio amžiaus mokytojų, kurie jau būtų linkę ir užleisti pozicijas, tačiau nelabai yra kam. Ir čia turbūt pagrindinė sisteminė problema, kada vyko universitetų jungimas. Rūpestis buvo, kad kokybė bus mokslo geresnė, tame tarpe susijusi ir su pedagogų rengimu. Mes matom, kad yra atvirkštinis variantas", – tikino Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Mokytojams „dalykininkams“ valstybė šiemet iš viso buvo numačiusi 165-ias valstybės finansuojamas vietas. Tačiau kvietimų studijuoti išsiųsta vos 60-imt, daugiau jų siųsti nebuvo kam, nes daugiau norinčių tapti pedagogais nebuvo. Grėsmes čia įžvelgia ne tik Seimas, bet ir studentus vienijančios organizacijos.

„Skaičiai nėra dideli ir akivaizdu, kad dar labiau trūksta Chemijos fizikos, matematikos, informatikos, pedagogikos studijose. Ir akivaizdu, kad čia reikia tam tikrų stipresnių ir didesnių ir efektyvesnių priemonių ir intervencijų norint pritraukti studentus mokytis būtent šiose pedagogikos specialybėse", – sakė studentų sąjungos prezidentas Eigirdas Sarkanas.

REKLAMA

Anot studentų, jaunuolius tapti mokytojais galėtų paskatinti didesnės stipendijos.

Studentai gauna papildomas stipendijas būtent pedagogams skirtas, tačiau reikia didinti tokias stipendijas, jeigu mes norime daugiau mokytojų turėti ateityje", – tęsė E. Sarkanas.

Tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija aiškina, kad situacija nėra tokia bloga. Esą nors mokytojų amžiaus vidurkis Lietuvoje didelis, jų kol kas dar pakanka.

„Pedagogų mokyklose pas mus yra ženkliai daugiau, negu jų reikėtų, tai tas skaičius yra pakankamai normalus mūsų akimis žiūrint", – kalbėjo viceministras Valdemaras Razumas.

Universitetai ir kolegijos sutartis su pakviestaisiais studijuoti pasirašys iki liepos 31-osios. Po to vyks papildomas priėmimas.  


Rašyti komentarą...
K
Kol kas ramu?
2019-07-31 17:37:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Po 3-4 metų dėl mokytojų stygiaus prasidės tikroji griūtis. Na, kas gali dirbti mokykloje už tokius pinigėlius? Ministerija sako, kad ramu. Ramu, tai ramu. Jie sako, jie žino...
Atsakyti
0

D
Daiva
2019-07-31 17:31:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
O lietuvių mokytojų netrūksta? Vilniaus savivaldybės karjeros puslapyje suskaičiavau apie 10,, laisvų" vietų.
Atsakyti
-2

S
S.
2019-08-03 11:01:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apgailėtina situacija, apgailėtini ir valdančiųjų veiksmai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų