REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė trečiadienį posėdyje patvirtino Švietimo ir mokslo ministerijos parengtą mokslo ir verslo centrų, vadinamųjų slėnių, pertvarkos planą, nors jo įgyvendinimas ir neturi finansinio pagrindo.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybės mokslo tyrimo įstaigų, susijusių su integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų plėtra, tinklo pertvarkos plano esmė - mokslo pajėgas koncentruoti įkuriant keletą didesnių valstybės mokslo centrų. Vyriausybė patvirtino ir Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų „Nemunas“ ir „Santaka“ plėtros programas.

REKLAMA

Šie projektai į ministrų kabineto posėdžio darbotvarkę įtraukti tik trečiadienį. Juos svarstyti pasiūlė švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius, motyvuodamas tuo, kad projektams pritarė antradienį posėdžiavusi premjero Gedimino Kirkilo vadovaujama Mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros komisija.

Šiems planams ministrų kabinetas pritarė, nors ir neturi Finansų ministerijos palaiminimo.

„Čia yra principinis sprendimas. Finansų ministerija norėtų, kad mes biudžeto lėšas naudotume labiau programiškai, aš kaip tik ir matau čia programas, ne visada matau kitose srityse programas, o čia kaip tik yra programos. Taigi kas labiausiai entuziastingai turėtų pritarti - tai Finansų ministerija. O jeigu reikės papildomų lėšų, tai reikės. Tai, kolegos, pritariam? Pritariam. Tikimės, kad ir Finansų ministerija prisidės prie šito projekto“, - posėdyje diskusijas dėl pinigais nepagrįstų planų posėdyje užbaigė G.Kirkilas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak finansų viceministro Valentino Miltienio, nors reikalingos „sumos daugmaž yra aiškios“, Švietimo ir mokslo ministerijos parengtame projekte trūksta konkretumo.

„Viskas ten tvarkoje su juo, bet truputį daugiau norisi aiškumo. Ten skiriamos europinės lėšos ir aš tik dėl to ir norėjau aiškumo, nes paskui vadovaujanti institucija bus Finansų ministerija ir reikia daugiau informacijos. Slėniai yra prioritetas, dėl to klausimų nekyla. Vakar priimtos principinės gairės, reikia sujunginėti mokslo įstaigas, akumuliuoti lėšas viename, kalbų dėl to nekyla, bet pasigendu konkretumo. Jeigu jungiasi trys biudžetinės įstaigos į vieną, kas bus asignavimų valdytojas ir panašiai“, - BNS sakė V.Miltienis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministrų kabinetas taip pat patvirtino Nacionalinių mokslo programų sąrašą. Šiame sąraše, kurį parengė Lietuvos mokslo taryba, numatytoms programoms bus skiriamas valstybės finansavimas.

Nacionalinių mokslo programų sąraše šiuo metu yra šešios nacionalinės programos, kurios skelbiamos aktualiomis valstybei: „Valstybė ir tauta: paveldas ir tapatumas“, „Socialiniai iššūkiai nacionaliniam saugumui“, „Lėtinės neinfekcinės ligos“ bei „Lietuvos ekosistemos: klimato kaita ir žmogaus poveikis“, „Ateities energetika“ bei „Saugus ir sveikas maistas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų