Vyriausybė trečiadienį posėdyje patvirtino Švietimo ir mokslo ministerijos parengtą mokslo ir verslo centrų, vadinamųjų slėnių, pertvarkos planą, nors jo įgyvendinimas ir neturi finansinio pagrindo.

Valstybės mokslo tyrimo įstaigų, susijusių su integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų plėtra, tinklo pertvarkos plano esmė - mokslo pajėgas koncentruoti įkuriant keletą didesnių valstybės mokslo centrų. Vyriausybė patvirtino ir Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų „Nemunas“ ir „Santaka“ plėtros programas.

Šie projektai į ministrų kabineto posėdžio darbotvarkę įtraukti tik trečiadienį. Juos svarstyti pasiūlė švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius, motyvuodamas tuo, kad projektams pritarė antradienį posėdžiavusi premjero Gedimino Kirkilo vadovaujama Mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros komisija.

Šiems planams ministrų kabinetas pritarė, nors ir neturi Finansų ministerijos palaiminimo.

„Čia yra principinis sprendimas. Finansų ministerija norėtų, kad mes biudžeto lėšas naudotume labiau programiškai, aš kaip tik ir matau čia programas, ne visada matau kitose srityse programas, o čia kaip tik yra programos. Taigi kas labiausiai entuziastingai turėtų pritarti - tai Finansų ministerija. O jeigu reikės papildomų lėšų, tai reikės. Tai, kolegos, pritariam? Pritariam. Tikimės, kad ir Finansų ministerija prisidės prie šito projekto“, - posėdyje diskusijas dėl pinigais nepagrįstų planų posėdyje užbaigė G.Kirkilas.

REKLAMA

Pasak finansų viceministro Valentino Miltienio, nors reikalingos „sumos daugmaž yra aiškios“, Švietimo ir mokslo ministerijos parengtame projekte trūksta konkretumo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų