Moksleivis dalinasi termometro iš klasės nuotrauka: užfiksavo 40 laipsnių karštį

Alinantis karštis mokyklose tampa vis didesne problema. Vienas Kretingos moksleivis socialiniuose tinkluose viešina klasėje laikyto termometro nuotrauką, kuriame užfiksuota net 40 laipsnių karščio. Dėl itin didelio karščio bangos dalis Lietuvos mokyklų trumpina arba visai stabdo pamokas.

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos moksleivis Tautvydas savo „Facebook“ paskyroje viešu laišku kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, klausdamas, ar normalu tokiu oru laikyti moksleivius mokyklose, kad jie neva turėtų ką veikti.

Klasėje – per 40 laipsnių karščio

Su laišku jis pasidalino ir klasėje buvusio termometro nuotrauka, kurioje užfiksuota didesnė nei 40 laipsnių šilumos temperatūra.

„Klasėse laikosi nuo 30 iki 40 ir daugiau (kaip matote nuotraukoje) laipsnių temperatūra, tai nemanau, kad esant tokiomis sąlygomis yra įmanoma tiek mokytojams deramai vesti pamokas, tiek mokiniams apie jas galvoti ir susikaupti. Pamokas siūlote vesti lauke? Temperatūra, jūsų žiniai, siekia taip pat 30 ir daugiau laipsnių, tad čia kažkokios atgaivos taip pat nėra“, – „Facebook“ rašė moksleivis.

Jis kritiškai vertina ir ministerijos siūlymą pamokas vykdyti ne mokyklose, o kitur. Pasak Tautvydo, moksleiviai kavinėse pasėdėti gali ir laisvalaikiu, o tai žinių neprideda.

„Į mokyklas buvo išsiųstos rekomendacijos įvairios, už tai giriu ir džiaugiuosi, tačiau ima pyktis, kad ne visų mokyklų administracijos taikosi tų rekomendacijų, ir kai klasėse kvėpuoti nebelieka realiai ko, yra atrėžiama „Mokytoja, jeigu koks mokinys nualps, tada jau pabandykite sutrumpinti pamoką“. Rimtai? Gyvename XXI amžiuje, kuriame pilna inovacijų ir naujovių, bet švietimo sistema kaip stovi vietoje, taip stovi“, – piktinosi jaunuolis.

Gaila švaistomo laiko

Tautvydas pažymi, kad ir suaugę žmonės biuruose kenčia karštį, tačiau jie už tai gauna pinigus, o 18-mečiai moksleiviai „mokykloje dabar negauna realiai nieko – nei žinių, nei pinigų“, todėl gaila veltui švaistomo laiko.

REKLAMA

„Sakysite kai kurie, kad tiesiog nebeikite į pamokas? Deja, praleidus pamokas yra baladojama administracijos skambučiais ir raštais tėvams ir klasių auklėtojams, kodėl nelankomos ir praleidžiamos pamokos, tad tokios teisės, deja, mes netenkame. O kai tėvus jau pakviečia į mokyklas, galiu garantuoti, kad ir tėveliai nelabai linkę jau į tą mokyklą aiškinti, kur yra jų vaikas ir kodėl nėra pamokose“, – laiške dėstė Tautvydas.

Moksleivis ministeriją ragina ieškoti šios problemos sprendimo būdų ir apgalvoti, kad moksleiviai išties turėtų veiklos, o ne švaistytų savo laiką.

„Kyla klausimas, ar visa tai, kaip švietimas gyvena dabar, iš tikro eina į priekį, ar mes tik stovime vietoje ir pamažu dedame žingsnelius atgal? Žmonėms, kurie mane ir besiskundžiančius mokinius išvadinsite verksniais ir išlepintais, vakarėlių ir linksmybių ištroškusiais jaunuoliais, galiu atsakyti, kad mes nebegyvename sovietmetyje ir kiekvienas turime pilną teisę išsakyti savo nuomonę ir kovoti už savo gerovę, ir gauti atsakymus, o jeigu jūs pripratote gyventi pagal tai, kaip nustatė kažkas kitas, tai man labai gaila jūsų ir linkėčiau keisti savo gyvenimo būdą ir visur turėti savo nuomonę ir užsispyrimą“, – linkėjo Tautvydas.

Stabdo ar trumpina pamokas

Dėl karščio bangos kai kurios mokyklos Lietuvoje stabdo ugdymo procesą, kitose – pamokos trumpinamos.

Sprendimus dėl ugdymo gali priimti mokyklų direktoriai.

Apie ugdymo proceso stabdymą paskelbė dvi Vilniaus mokyklos, taip pat ugdymo procesas stabdomas ir kai kuriose Alytaus mokyklose.

Dauguma Kauno ir Klaipėdos mokyklų pamokas trumpina, tačiau ugdymo proceso nestabdo.


Rašyti komentarą...
A
Asta
2019-06-12 18:22:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ka gamtoje vėsiau,pavėsy 35 laipsniai,o saulėja 41.
Atsakyti
0

V
Vincas
2019-06-12 18:41:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai va, kad net laukan pamokų metu neišeisi, nes vistiek kepsi
Atsakyti
0

R
Rima
2019-06-13 13:55:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ta Ministrą pasodinti ten,mano vaikas susirgo,apgailėtina kad taip vyksta eiti į mokykla kaip pusmečiai išvesti ką ten veikti!nu iš nieko daryti kaž ką tai ką tuom parodyt nori valstybę matosi kaip rūpinasi vaikais.....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų