REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kino teatrai ir prekybos centrai duris atvers ankščiau nei mokyklos? Nors švietimą Vyriausybė laiko prioritetine sritimi, tęsti mokymosi procesą gyvu kontaktu mokyklose gali tik pradinukai, nuo gegužės į mokyklos suolus bus galima sugrįžti ir abiturientams.

Kino teatrai ir prekybos centrai duris atvers ankščiau nei mokyklos? Nors švietimą Vyriausybė laiko prioritetine sritimi, tęsti mokymosi procesą gyvu kontaktu mokyklose gali tik pradinukai, nuo gegužės į mokyklos suolus bus galima sugrįžti ir abiturientams.

REKLAMA

Kai kurie dvyliktokai, besiruošiantys egzaminams, sako, kad mokymasis nuotoliniu būdu griauna jų svajones, esą dėl prie kompiuterių prarastų metų jie baiminasi neišlaikyti egzaminų ir neįstoti į norimas specialybes.

Vienas kito išsiilgę moksleiviai būriuojasi didelėmis kompanijomis, šnekučiuojasi, važinėjasi riedlentėmis ir kitaip leidžia laiką, tarsi karantino nė nebūtų, o vos grįžę namo sėdasi prie nuotolinio mokymosi. Ilgi mėnesiai karantino išvargino moksleivius, o motyvacija blėsta vis labiau, tačiau dvyliktokams nėra kur dėtis.

Egzaminai jau ant nosies. Marijampolietė Aida jaučiasi nusivylusi, kad beveik metus teko mokytis nuotoliniu būdu. Dvyliktokė teigia svajojusi apie akušerės specialybę, tačiau mano, kad dėl užsitęsusio nuotolinio mokymosi, taip gerai, kad įstotų į svajonių specialybę, egzaminų gali ir neišlaikyti.

REKLAMA
REKLAMA

„Dvyliktos klasės pradžioje, kai dar buvau mokykloje, aš tikrai planavau ir galvojau, kad galiu, kad tikrai įstočiau, ir galbūt net į nemokamą, tačiau laikui bėgant ir biologijos pamokoms tęsiantis nuotoliniu būdu, buvo ypač greitai krentanti viltis, kad gali būti, kad aš išvis neįstosiu“, – sako dvyliktokė Aida.

REKLAMA

Mergina pasakoja, kad su klasiokais vis tikėjosi, kad dvyliktokams į mokyklas bus leista sugrįžti ankščiau, mat šie metai – patys svarbiausi, tačiau vis veltui.

„Mes turėjom daug vilties, bet ji visa labai greitai dingo, nes liko tik šiek tiek daugiau nei mėnesis, bet jis tik vienas“, – pasakoja Aida.

Vyriausybė nusprendė, kad šiuo metu nuo koronaviruso skiepijami abiturientai į klases kontaktiniam mokymuisi galės sugrįžti gegužės trečią dieną.

„Gyvos pamokos žymiai produktyvesnės, žymiai našesnės, nei tas nuotolinis mokymasis. Aišku, nuotolinis mokymasis turi ir savų pliusų, žymiai lengviau planuotis laiką, sutaupyti, nevažiuojant į mokyklą. Bet namuose mokantis yra žymiai daugiau trikdžių. Šeimos nariai, pavyzdžiui, broliai, sesės, besimokantys už durų. Va, mano sesei fleitos pamoka vyksta per mano kokį kontrolinį tai būna visai įdomu“, – teigia dvyliktokas Faustas Popovas.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus Licėjaus direktorius teigia nematantis grįžimo į mokyklas strategijos, paruoštos valstybiniu lygmeniu. O abiturientų sugrąžinimą į mokyklas, likus mėnesiui iki mokslų metų pabaigos, vadina – nieko neišsprendžiančiu.

„Man atrodo, kad mes tiesiog politiškai norim sugrąžinti tuos abiturientus, kad jie grįžo ir tarsi pasiteisinti, kad viską padarėme ir viską išsprendėme. Reikia suvokti, kad tas nuotolinis vyksta, tas mokymo procesas vyksta. Ir tos konsultacijos jos yra perteklinės, vyksta juk procesas“, – kalbėjo Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.

Tuo metu prezidentas Gitanas Nausėda su švietimo mokslo ir sporto ministre, sveikatos apsaugos ministru ir kitais švietimo atstovais aptarė tolimesnę švietimo ateitį pandemijos metu. Ir strateguoja tai, kaip mokymasis turėtų vykti naujaisiais mokslo metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ugdymas ir lygios švietimo galimybės vis dar yra prioritetas ir svarbu užtikrinti kiekvienam Lietuvos vaikui pandemijos sąlygomis ugdymąsi. Nuotolinis ugdymas šiais metais ir praėjusiais metais buvo priverstinė išeitis ir visi tikimės, kad laikina“, – sako Prezidento patarėja Vilma Bačkiūtė.

„Tikiu, kad rugsėjo pirmąją mes visi susitiksime klasėse. Tai labai priklauso nuo mūsų vakcinacijos tempo. Ir mūsų pačių noro vakcinuotis, testavimosi galimybių tempo. Vasarą planuojame stovyklas, turime tikslą padėti mokiniams, kuriems sekasi sunkiau“, – pasakoja švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

REKLAMA

O sveikatos apsaugos ministras pasakoja, kodėl saugiai sugrąžinti moksleivių į mokyklas neva tai nebuvo galima daug ankščiau?

„Mes neturėjome galimybių, neturėjome jokių validuotų metodų, apie ką dabar kalbame. Kaupinių metodas, jis buvo nevaliduotas, jis buvo validuotas būtent šios vyriausybės pastangomis, mes kalbame ir apie paviršių metodą, jo nebuvo. Jis dabar validuojamas ir dabar įdiegiamas“, – teigia ministras Arūnas Dulkys.

Planuojama pereiti ir prie savarankiško mokinių testavimo. Na, o premjerė turi žinią ir kitiems moksleiviams, kurie nėra nei pradinukai, nei abiturientai.

„Tai jei gegužės trečią dieną sklandžiai įvyks abiturientų grįžimas į mokyklas, tai tuomet ir apie tas klases, kurios per vidurį galėsime realistiškai kalbėti“, – kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija esą kuria ir planą kaip kompensuoti moksleiviams prarastą pilnavertišką ugdymo procesą, įtraukiant stovyklas, papildomus mokytojų etatus, psichologinės pagalbos specialistus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų