Mokami COVID-19 testai darbuotojams skinasi kelią Seime

Seime žengtas pirmas žingsnis, kad dėl COVID-19 testuotis privalantys darbuotojai už testus turėtų mokėti savo arba darbdavio, bet ne valstybės lėšomis.

Vyriausybės parengtose pataisose norima įtvirtinti, kad sveikatos patikrinimas dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta ekstremali padėtis arba karantinas, esant vakcinos prieinamumui, būtų finansuojamas darbuotojo arba darbdavio lėšomis.

Nustatytos dvi išimtys, kai sveikatos patikrinimai ir toliau būtų finansuojami valstybės: kai neužtikrintas vakcinų prieinamumas; kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų.

Po pateikimo 64 Seimo nariai balsavo už, 20 – prieš, 25 susilaikė. Kad pataisoms būtų pritarta, Seimas balsuos dar du kartus.

Seimo posėdyje pristatydamas įstatymo pataisas sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tikino, kad pataisos padės kuo anksčiau nustatyti susirgusius asmenis ir suvaldyti pandemiją.

Pristatant įstatymo projektą Seime sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys buvo klausiamas, ar jam žinoma, kad pagal Darbo kodeksą darbuotojų saugos ir sveikatos saugos priemones turi apmokėti darbdavys. Ministras tiesiai neatsakė ė klausimą, tačiau atkreipė dėmesį, kad ir dabar dalis darbdavių savo lėšomis finansuoja darbuotojų testavimą.

„Nėra tokios priemonės, kuri sprendžia problemas 100 proc. Šiandien, deja, esame situacijoje, kurioje yra trys pagrindiniai dalykai.

Pirmas dalykas, <...> imunizacijos laipsnis. Antras dalykas, kurį kartu galime padaryti, tai padaryti viską, kad už durų neliktų pasiskiepiję piliečiai, kuriems reikia gydymo įstaigose paslaugų. Trečias, <...> vyresnio amžiaus senjorų skiepijimas. Deja, visko vienu metu padaryti negalima, šiandien koncentruojamės į šiuos tris klausimus“ – sakė A. Dulkys.

Socialdemokratas Algirdas Sysas sakė esantis už tai kad žmonės skiepytųsi ir testuotųsi, tačiau pabrėžė negalintis balsuoti už pataisas dėl to, kad jos pažeis Darbo kodeksą ir tarptautines sutartis, kuriomis pareiga mokėti už sveikatos ir saugos priemones yra numatyta darbdaviui, o ne darbuotojui.

Kas privalo testuotis?

Periodinis testavimas dėl COVID-19 privalomas darbuotojams, kurie nėra pasiskiepiję, bet verčiasi: 

 • asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla;
 • socialinės paslaugos ir veikla;
 • švietimo paslaugos ir veikla;
 • laisvalaikio ir (ar) pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas);
 • vaistinių darbuotojų veikla;
 • krovinių tarptautinio vežimo veikla;
 • viešojo transporto ir keleivių vežimo veikla;
 • viešojo administravimo subjektų veikla;
 • profesinė karo tarnyba;
 • veikla, susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (tiesioginis kontaktas su užsieniečiais);
 • gamybos įmonių darbuotojų veikla.

Tikrintis būtina kas 7–10 dienų.

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų gruodžio 1 d. – iki to laiko darbuotojai, kurie privalės skiepytis, turės pakankamai laiko pasiskiepyti bent viena vakcinos doze ir įgyti imunitetą nuo COVID-19.


Rašyti komentarą...
B
Bronius
2021-10-13 03:25:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyksta karas su pandemija ir valdžia NETURI TEISĖS užsiimti įvairiausiis žaidimais. Pirmiausiai tūrėtų sutvarkyti savo seimūnus, kurie yra "padėję", o paskui kažko reikalauti iš gyventonų. Seime nebeliko politinės savigarbos. Girdėti tik"... o ką jus man padarysit?" Noriu - važiuoju į Egiptą, noriu - visai neinu į seimą. Vienintelė vieta, kur NEGALIOJA Lietuvos konstitucija ir įstatymai. Gėda...
Atsakyti
0

B
Broniu
2021-10-13 03:31:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prie ko tas pasaulis? Šis etapas jau seniai praeitas. Yra skiepai - skiepykitės. Bet ne, prasidėjo išsidirbinėjimas. Išlindo asobos iš džiunglių ir nustatinėja visiems gyvenimo ribas. Gėda...
Atsakyti
-1

c
ce
2021-10-13 07:54:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš noriu mokėti už testus. Gal kas nors žino kiek jie kainuos?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų