Dulkys didesnes algas medikams žada jau nuo sausio: sako, taip bus pirmą kartą PSDF istorijoje

Pristatydamas kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą ministras Arūnas Dulkys teigė, kad ruošiamų pakeitimų nebuvo per visą biudžeto tvirtinimo istoriją. Jis teigė, kad papildomų lėšų numatyta praktiškai viskam, o medikų atlyginimai jau nuo sausio 1 d. vidutiniškai didės 6 proc.

Sveikatos apsaugos ministras nurodė, kad bendrai žadamas 8 proc. PSDF augimas. Anot ministro, gera žinia ta, kad jau sutvarkyti sprendimai dėl PSDF rezervo.

„Kadangi nebekeliame į rezervą, visą prieaugį galime skirti PSDF išlaidų didinimui. Ir tai yra gera žinia. Įvertinant tai, kad COVID-19 priedų mokėjimas ateičiai bus apskritai perkeliamas tik į valstybės biudžetą, iš viso turime papildomus apie 300 milijonų eurų ir juos galėsime paskirti“, – pristatymą pradėjo jis.

Medikų algoms – papildomi 76 mln. eurų

Kaip teigė ministras, visų pirma kitais metais viską bus galima finansuoti tokia pačia apimtimi kaip anksčiau. Taip pat dar papildomai bus skiriama tokiems pagrindiniams dalykams.

„Pirmą kartą šio biudžeto istorijoje visiems medikams atlyginimai bus keliami ir lėšos skiriamos jau nuo sausio 1 d. Tam yra numatyti papildomi 76 mln. eurų, vidutiniškai kiekvieno mediko atlyginimas kitais metais padidės apie 6 proc. 

Kita svarbi žinutė, ko anksčiau būdavo nenumatoma, pirmą kartą PSDF biudžeto istorijoje skirsime lėšas įstaigoms dėl mažiausiai apmokamų darbuotojų minimalaus mėnesinio atlygio kilimo iki 730 eurų“, – pranešė A. Dulkys.

Tai, kaip sakė ministras, reiškia, kad mažiausiai uždirbančių darbuotojų atlyginimai kitais metais vidutiniškai kils apie 14 proc. Tam yra numatyta apie 35 mln. eurų.

„Į PSDF biudžetą yra įtraukta sveikatos paslaugų plėtra, įkainio didinimo, kas iki šiol neatitikdavo tikrovės, klausimai. Numatome lėšas psichikos sveikatos, slaugos, palaikomojo gydymo, gydytojų specialistų konsultacijų mokėjimui ir kitiems įkainių didinimams. Tam yra numatyta papildomai apie 113 mln. eurų. Naujų vaistų  įtraukimui ir kompensavimui kitais metais skiriame papildomai apie 79 mln. eurų“, – pranešė jis.

Kaip nurodė ministras, papildomos lėšos yra numatomos praktiškai viskam – ir medicininei reabilitacijai, ortopedijos technikos priemonėms, sveikatinimo programoms ir kt.

„PSDF biudžete nėra nė vieno straipsnio, kur nebūtų papildomo finansavimo“, – pridūrė A. Dulkys. 

Papildomos lėšos dėl COVID-19

Finansų ministrė Gintarė Skaistė informavo, kad COVID-19 pandemijos suvaldymui Vyriausybės rezerve yra numatyta 304,2 mln. eurų.

„Tai yra skirta vakcinoms, vakcinavimui, medikų, kurie dirba tiesiogiai su COVID-19, darbo užmokesčio priedams, testavimui ir panašiems dalykams, ir bus panaudota pagal faktą“, – sakė finansų ministrė.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras tvirtino, kad „tiek šiems metams, tiek kitiems metams Vyriausybė yra pilnai numačiusi visus išteklius tieks testams, tiek vakcinoms, tiek COVID-19 priedams“.

Jis teigė besitikintis, kad numatytos 304 mln. eurų sumos pakaks.

„Šita suma yra numatyta iš tam tikros patirties, mes dar šių metų neužbaigėme, dar visi galai nesuvesti, jau žinome, kokie sunkūs šie metai, bet panašu, kad tos sumos tikrai turėtų užtekti, o gal ir atvirkščiai, mes tą pandemiją įveiksime ir nebus tiek daug išbandymų“, – apie lėšas kitų metų rezerve sakė A. Dulkys.

Kitų metų valstybės ir PSDF biudžetus dar tvirtins Vyriausybė, vėliau juos turėtų priimti Seimas.


Rašyti komentarą...
Q
Qq
2021-10-11 16:59:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
@Ne ne Meluoji ir neraudonuoji. O gal dienas sumaišiai, sekmadienį nukulniavai, kad pacientų nematei?
Atsakyti
0

O
Oho
2021-10-12 13:16:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tie medikai kurie nedirba tiesiogiai su covid, irgi gaus didesni atlyginimą? Cia algos keliamos tik daktarams, ar ir slaugytojoms ir padejejams taip pat? Nes slaugytoju padejejos turi didžiausią krūvį, kol daktarai kada nori tada dirba. Cia tik mano pastebejimas, kol buvau ligoninėje
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų