Dulkys neketina trauktis: „Prisiimu atsakomybę už bendrą pandemijos valdymą“ galimybių paso atsisakyti neketina

Sulaukęs kritikos iš prezidento dėl pandemijos valdymo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trauktis iš posto neketina. Kaip pagrindinį kelią jis mato visuomenės imunizaciją ir tikino, kad nuo to priklauso „saugumo pojūtis“.

Paklaustas, kaip vertina prezidento išsakytą kritiką dėl pandemijos valdymo, sveikatos apsaugos ministras teigė atsakomybę prisiimantis, tačiau apie pasitraukimą nekalba.

„Kaip minėjau, prisiimu atsakomybę už bendrą pandemijos valdymą. Ir persilaužimas yra pasiekiamas kasdieniu darbu, tokią savo atsakomybę matau, tą ir darau“, – po Neformalaus ministrų pasitarimo komentavo jis. 

Dar kartą perklaustas, ar neketina pasinaudoti vienu iš prezidento įvardytu keliu ir trauktis iš posto, A. Dulkys į tai konkrečiai neatsakė.

„Man atrodo, kad kelias dabar be kasdienio darbo, ką minėjau, pagrindinis dalykas – kiek Lietuvos žmonių gali jaustis saugūs pandemijos metu, o tas saugumas yra mūsų imunizacijos laipsnis.

„Šiai dienai galimybių pasas arba jo atitikmuo veikia dar daugelyje ES valstybių. Šitame etape jis mums padeda tiek valdyti srautus, tiek kurti saugesnę aplinką ir veikti verslams“, – sakė A. Dulkys.

Kiekvieną savaitę imunizacijos laipsnis keičiasi maždaug vienu procentiniu punktu. Jei vykdytume pagrindinę ir efektyvią priemonę – skiepijimąsi, tas saugumas ir jo pojūtis augtų greičiau“, – sakė A. Dulkys.

Spaudos konferencijoje taip pat paklaustas, ar neketinama atsisakyti galimybių paso ribojimų, mat jie, kai kurių specialistų tvirtinimu, jau „išsikvėpę“, ministras atsakė neigiamai.

„Ne, kol kas dar nesvarstome jo atsisakyti. (...) Šiai dienai galimybių pasas arba jo atitikmuo veikia dar daugelyje ES valstybių. Šitame etape jis mums padeda tiek valdyti srautus, tiek kurti saugesnę aplinką ir veikti verslams“, – kalbėjo ministras.

Nausėda pasiūlė du kelius

Portalas tv3.lt primena, kad penktadienį prezidentas Gitanas Nausėda, aptardamas dabartinę pandeminę situaciją užsiminė, jog dabartinis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sunkiai tvarkosi su pandemijos valdymu, todėl jei nemato galimybių suvaldyti pandemiją, pasiūlė pasitraukti.

„Per praėjusią savaitę praradome 50 gyvybių ir tai yra daugiau nei blogai. Šitokia situacija labai bloga Tai šitoje padėtyje klausimas yra labai paprastas. Yra du keliai: arba jis pasako, kad žino, kaip pasiekti persilaužymą, nes šiuo metu Lietuva prasčiausia pagal susirgimus ir trečia nuo galo pagal mirtingumą, arba, jeigu jis nemato kelių, kaip to padaryti, jis nepaima įkaitais, šiuo atveju, Vyriausybę.

Jei premjerė šiandien nepriima šio sprendimo, ponas A. Dulkys, jei pripažįsta, kad jam sunkoka susitvarkyti, gali padėti premjerei, kelias labai paprastas“, – teigė jis.  

REKLAMA

Reaguodamas į šiuos prezidento žodžius A. Dulkys savo komentarą išplatino dar penktadienį:

„Persilaužimo kelias paprastas – toliau visiems skiepytis. Šią savaitę Vyriausybėje priėmėme ir pasiūlėme Seimui papildomus reikšmingus sprendimus, kurie reikalingi imunizacijos skatinimui. Šia kryptimi intensyviai dirbame kasdien. Jaučiu premjerės pasitikėjimą ir esu susikoncentravęs į tiesioginį darbą. Savo darbo vertinimą palieku kitiems“, – dėstė jis

1238 nauji atvejai

Praėjusią parą nustatyti 1238 nauji COVID-19 atvejai, mirė 14 žmonių, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas. Daugiausiai mirčių fiksuota 80–89 metų amžiaus grupėje – penkios, keturi mirusieji priklausė 90–99 amžiaus grupei.

Po du žmones mirė 60–69 ir 70–79 metų amžiaus grupėse. Dar vienam mirusiajam buvo nuo 40 iki 49-erių metų. Pilnai paskiepyti iš šių žmonių buvo keturi: du 80–89 metų gyventojai ir po vieną 90–99 ir 60–69 metų grupėms priklausantį žmogų.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 951,9 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 10,7 procento.

COVID-19 pacientų skaičius artėja link 1,5 tūkst.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1492 COVID-19 sergantys žmonės – per pusšimtį daugiau nei ankstesnę parą, 130 iš jų – reanimacijoje.

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldytas 101 žmogus – keliomis dešimtimis mažiau nei ankstesnę parą.

80 pacientų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1,3 tūkst. žmonių.

Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 353 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga beveik 24 tūkstančiai.

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 5248 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 164. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama beveik 10,3 tūkst. mirčių.


Rašyti komentarą...
J
Ja
2021-10-11 13:11:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dulkys nesitrauks nepaliks pinigų. Kur taip uždirbs? Dabar jis neturi atsakomybės daro kas į galvą šauna, ir tūkstančiai byra.
Atsakyti
0

S
Stefanija
2021-10-11 13:00:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su tokiais sprendimais visai valdančiajei valdžiai trauktis
Atsakyti
0

A
2021-10-11 12:50:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš jaučiausi - jaučiuosi ir jasiuosi saugus jei jis kalba apie pandamejia. Bet va dėl valdžios sprendimų jau baugu. Daryti vis tą patį ir tikėtis skirtingo rezulto yra daugiau negu kvaila.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų