REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 10 d. sostinėje vyks dar vienas Šeimų sąjūdžio rengiamas mitingas prieš valdžios sprendimus. Jo organizatoriai tikina, kad scenarijus, kai protestas virto riaušėmis prie Seimo nepasikartos. Visgi Šeimų sąjūdžio nariai stebisi, kad prieš patį renginį sulaukia policijos pareigūnų vizitų savo namuose. Policija teigia, kad tai – normali praktika, pareigūnai yra gerai pasiruošę, o generaline repeticija galima laikyti policijos darbą per „Kaunas Pride“ eitynes.

Rugsėjo 10 d. sostinėje vyks dar vienas Šeimų sąjūdžio rengiamas mitingas prieš valdžios sprendimus. Jo organizatoriai tikina, kad scenarijus, kai protestas virto riaušėmis prie Seimo nepasikartos. Visgi Šeimų sąjūdžio nariai stebisi, kad prieš patį renginį sulaukia policijos pareigūnų vizitų savo namuose. Policija teigia, kad tai – normali praktika, pareigūnai yra gerai pasiruošę, o generaline repeticija galima laikyti policijos darbą per „Kaunas Pride“ eitynes.

REKLAMA

Apie rugsėjo 10 d. mitingą naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvyje“ diskutavo Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius ir Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Sulaukė policijos vizito

R. Grinevičius pasakojo, kad rugsėjo 10 d. mitingo ne vienas organizatorius prieš penktadienio renginį sulaukė policijos pareigūnų vizito.

REKLAMA
REKLAMA

„Tik ką išleidau policijos pareigūnus, kurie pas mane buvo atvažiavę su dokumentu, kurį senais tarybiniais laikais duodavo prevenciškai pasirašyti nusikalstamoms grupuotėms, kad jos nevykdytų kažkokios nusikalstamos veiklos“, – „Dienos pjūvyje“ pasakojo Šeimų sąjūdžio vadovas.

REKLAMA

Pasak jo, pareigūnai mitingo organizatorius lanko visoje Lietuvoje. R. Grinevičius tikino, kad pareigūnai patys nesupranta, kad yra pastatomi į, jo žodžiais, „politinę mėsmalę“.

„Gaunu skambučius, apsilankymai Molėtuose, apsilankymai Žemaitijoje, pas žmones, kurie registruoja vykstančius autobusais. Ar neatrodo policijos atstovui, kad toks poelgis dar labiau pykdo visuomenę? Jis tikrai yra perteklinis, ypač šiuo metu, kai valstybėje yra tarp visuomenės ir valdžios atstovų yra tokia nesantaika“, – kalbėjo R. Grinevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Nemato, dėl ko piktintis

R. Matonis teigė, kad prieš daugelį renginių, kurių metu gali kilti neramumai, pažeidinėjama viešoji tvarka, policijos pareigūnai tam tikrus asmenis įspėja.

„Tai yra normali praktika, taikoma daug metų. Čia nėra kažkoks išskirtinis renginys, prieš kurį vieną yra tokia praktika taikoma. Tai seniai vykdoma. Tik noriu pasakyti, kad mums kažkokių nurodymų niekas nedalina“, – sakė policijos atstovas.

Jo teigimu, pasirengimą penktadienio mitingui vykdo Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas ir jo vadovybė, įvertinusi visą medžiagą, kas yra viešojoje erdvėje, priima tam tikrus sprendimus, kuriuos asmenis prevenciškai įspėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tas įspėjimas tikrai nesukelia jokių teisinių pasekmių, tikrai bijoti jo nereikia. Tiesiog žmogui yra pranešama, perspėjama, kad jis nedarytų kažkokių tai neteisėtų veiksmų ir kas už tai gresia. Nematau, kuo čia piktintis“, – kalbėjo R. Matonis.

Visgi policijos atstovas pasidžiaugė rugsėjo 10 d. mitingo organizatorių bendradarbiavimu su pareigūnais.

„Kiek minėjo pareigūnai, kurie ruošiasi užtikrinti saugumą, kad tikrai bendradarbiavimas su jumis vyksta labai sklandžiai, labai garbingai, pasakyčiau taip, tikrai esame dėkingi už tą pagalbą, kurią mums suteikėte.

REKLAMA

Manau, kad tai yra normalus, profesionalus vieno su kitu darbas. <...> Tikėkimės, kad tas pasirengime vykstantis glaudus bendradarbiavimas persikels ir į rytojaus renginį, renginio metu tas bendradarbiavimas tęsis ir kažkokių neramumų pavyks išvengti“, – sakė R. Matonis.

Tikisi sulaukti iki 10 tūkst. žmonių

„Mes diskutavome su policijos ir savivaldybės atstovais. Daug kas galvoja, kad mūsų organizacija yra radikali, piktybinė“, – apgailestavo R. Grinevičius.

REKLAMA

Jo teigimu, Katedros aikštėje stovės scena, nuo kurios bus leidžiama pasisakyti mitingo dalyviams. Planuojama, kad vėliau Gedimino pr. bus surengtos eitynės, tačiau dar nenuspręsta, iki kurios gatvės atkarpos. R. Grinevičiaus teigimu, mitinge tikimąsi sulaukti iki 10 tūkst. žmonių.

Pasak R. Grinevičiaus, rugpjūčio 10 d. mitingo, kuris baigėsi riaušėmis, organizatoriai, jo žiniomis, prieš renginį ruošėsi tik kelias dienas.

„Padaryti mitingą, kad būtų išvengta tokių nereikalingų dalykų ir padaryti jį profesionalesnį, manau, kad mėnesio laiko pasiruošimui yra net per mažai“, – sakė R. Grinevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovo teigimu, penktadienio mitingui organizatoriai ruošėsi jau nuo liepos, o pats R. Grinevičius dėl protesto su policijos pareigūnais kalbėjo jau rugpjūčio viduryje.

„Pagrindinis dalykas yra pasiruošimas, pasiruošimo darbai tam mitingui. <...> Iš savo pusės ėmėmės papildomų savanorių, apie 30–40 bus žmonių. Šie savanoriai tikrai dirbę vienokiose ar kitokiose struktūrose, tai kaip ir profesionalai, jie tik baigę savo tarnybas“, – atskleidė R. Grinevičius.

REKLAMA

„Iš mūsų pusės padaryta viskas, kad būtų tvarkinga, saugu, bet puikiausiai visi žino, ką ir kitų valstybių pavyzdžiai rodo, kuo didesnis žmonių susibūrimas, iš tos didelės masės gali atsirasti vienas kitas asmuo. Tikiuosi, kad su mūsų informavimu, su policijos pagalba jis bus pašalintas iš to mitingo“, – pridūrė mitingo organizatorius.

„Kaunas Pride“ buvo generalinė policijos repeticija

R. Matonio teigimu, policija yra pasirengusi bet kuriam scenarijui, kuris gali nutikti penktadienio proteste. Nors mitingas bus surengtas prie Katedros, policijos pajėgos dirbs ir prie Seimo, ir prie Vyriausybės, ir prie kitų svarbių valstybės institucijų.

REKLAMA

„Didžioji dalis pareigūnų bus ten, kur bus didžiausia masė žmonių – Katedros aikštėje ir jos prieigose. Mes tikrai esame pasirengę, esame pasirengę, galime prisipažinti, daug geriau, negu buvo rugpjūčio 10 d.

Tas sklandus bendradarbiavimas su organizatoriais, tikiuosi leis, kad tas renginys praeitų taikiai ir žmonės galėtų išreikšti savo reikalavimus be jokių teisės pažeidimų“, – kalbėjo policijos atstovas.

Praėjusį šeštadienį Kaune policija turėjo nemažai darbo užtikrinant viešąją tvarką pirmųjų homoseksualų eitynių Laikinojoje sostinėje „Kaunas Pride“ metu. R. Matonis pripažino, kad tai buvo geras pasiruošimas pareigūnams prieš rugsėjo 10 d. mitingą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kiekvienas renginys yra tarsi pasirengimas, mes po kiekvieno renginio analizuojame savo darbą, savo padarytas klaidas. Tikrai tokių klaidų matome rugpjūčio 10 d. mitinge. Pagrindinė klaida, kad pradžioje buvo skirta per mažai pajėgų. Dabar tų pajėgų bus daug kartų daugiau.

Aš manau, kad pasitreniravimas šeštadienį, kaip generalinė repeticija, tikrai buvo labai naudinga. Pamatėme, ką dar galime pasitobulinti ir tikimės, kad rytoj matysime visai kitokį vaizdą – taikų susibūrimą, kur žmonės laisva valia galės išreikšti savo pilietinę poziciją“, – pasakojo R. Matonis.

REKLAMA

Vilniečiams siūlo vengti keliauti į centrą

Policijos atstovas gyventojams rekomendavo, kad žmonės, kurie neturi būtinų ir skubių reikalų, susilaikytų nuo vykimo į mitingo vietą.

„Gali būti ribojamas eismas kažkuriose vietose kažkuriuo metu, gali būti ribojimas patekimas į tam tikras vietas, jeigu tam bus būtinybė. Galbūt pagrindinis prašymas būtų toks, nes tų žmonių nusimato nemažai toje vietoje.

Jeigu žmonės ateis pasižiūrėti, tai prašymas būtų laikytis tvarkos, rimties, vykdyti pareigūnų reikalavimus, prašymus, elgtis atsakingai. Tikimės, kad tai padės išvengti kažkokių tai neramumų“, – patarė R. Matonis.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.

Policinė,diktatoriška valstybė.Įdomu,kaip valdžiažmogiai dar gali apie kažkokią demokratiją kalbėti.Nors žinoma,visi suprants,kad demokratija neegzistuoja,tai tik gražus žodis,kuriuo prisidengus,valdžia gali daryti savo juodus darbelius.O jūs gal jau pamiršot kaip rėkėt,kad Berkutas per maidaną elgėsi labai žiauriai ir t.t.,į save geriau pažiūrėkit,jūs jau seniai į žmones būtumėt pradėje šaudyt,jei čia būtų nors milijonine dalele panašu į tai, kas buvo Kijeve.
na nieks ten negalvoja rengti tu riausiu patys lenda policijos pareigunai provakuoja suimineja zmones na toks vaizdelis,kad jie patys eina link riausiu o ne dalyviai ko jie bijo Tautos?,o gal rusu gi labai norejo kariauti tai kokios problemos( pulkit Nato tai tikrai nekariaus su rusu) na gal jei suvaziuos keli simtai tukstanciu zmoniu tai nelabai ka ir priziuresi uzteks kibikseles,kad sukiltu
Prievartai NE, patyčiomis Ne
Prievartai NE, patyčiomis Ne
Kas apgins mūsų vaikus ir anūkus, jeigu ne mes patys. Visus visus, pasiskiepijusius ir ne labai kviečiame rytoj į mitingą.
Pagarbiai
Švietimo profsąjunga.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų