REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Dvyliktosios kasmetinės ekspedicijos "Misija Sibiras" dalyviai trečiadienį pavakarę sėdo į traukinį ir pajudėjo į Tiumenės sritį Rusijoje, kur aplankys ir tvarkys Lietuvos tremtinių kapus.

REKLAMA
REKLAMA

Beveik 3 tūkst. kilometrų nuo Lietuvos nutolusioje, vakarų Sibiro Tiumenės srityje ekspedicijos dalyviai susitiks su vietos lietuviais, aplankys ir sutvarkys žuvusių tremtinių kapus bei pagerbs jų atminimą.

REKLAMA

"Pagrindinis ekspedicijos tikslas yra rasti išlikusias lietuvių kapines, kiek galima jas sutvarkyti. Kita tikslas - susitikti su ten esančiais lietuviais, juos aplankyti, pasveikinti ir perduoti linkėjimus iš Lietuvos", - BNS sakė projekto "Misija Sibiras" koordinatorius Ignas Rusilas. Jo teigimu, ekspedicija nežino, kokia yra tremtinių kapų būklė Tiumenės srityje, nes paskutinė kelionė į šią vietovę buvo prieš 20 metų.

I.Rusilas tikino, kad pagrindiniai dalyvių tikslai yra įgauti patirties, prisiliesti prie Lietuvos istorijos, o vėliau, sugrįžus, pasidalinti įspūdžiais su Lietuvos mokylomis, universitetais bei bendruomenių centrais.

REKLAMA
REKLAMA

24 metų ekspedicijos dalyvė Ieva Matulevičiūtė BNS teigė, kad jos senelis buvo ištremtas į Sibirą ir ji norinti pajausti, kas yra Sibiras, nes vaikystėje girdėjo įvairius pasakojimus ir istorijas.

"Patyrus visą tai yra proga kitus žmones įkvėpti", - savo lūkesčiais dalijosi 22 metų ekspedicijos dalyvis Karolis Kovaliūnas.

Ekspedicijos vadovas Gintautas Alekna, dalyvių teigimu, jų jau laukia Sibire.

"Tai yra pati geriausia iniciatyva ugdanti mūsų jaunąją kartą ir tikrai džiugu, kad iniciatyva nemenksta, o tik stiprėja, vis daugiau ir daugiau jaunų žmonių buriasi, nori dalyvauti ir daro puikų darbą ne tik nuvykdami, sužinodami, bet ir tvarkydami tas tremčių vietas, parveždami tėvynės meilės mintį į Lietuvą", - BNS savo nuomone pasidalino Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Ministro nuomone, labai svarbu, kad tokios ekspedicijos yra neformalios ir vyksta jaunimo iniciatyva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Misijos dalyvius palydėjo Europos parlamento nariai Vytautas Landsbergis ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulienė, Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius bei Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, "Misija Sibiras" patarėjų tarybos narys Algirdas Kaušpėdas, Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Arnas Marcinkus, Seimo kancleris Jonas Milerius.

„Misija Sibiras'13” dalyviai išvyko su šūkiu „Tikros istorijos dalelė, įamžinta ateičiai“. Komandą sudaro 16 žmonių, jiems vadovauja ilgametis šios ekspedicijos dalyvis ir vadovas keliautojas Gintautas Alekna.

REKLAMA

Projektas "Misija Sibiras" organizuojamas nuo 2006 metų. Nuo jo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė 11 jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 90 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Pirmieji masiniai trėmimai iš Baltijos šalių prasidėjo 1941 metų birželio 14 dieną. Trėmimai vėl atsinaujino, kai Lietuvą antrą kartą okupavo sovietai 1944 metais. Iš viso per sovietinę okupaciją iki 1953 metų į lagerius ir tremtį išvežta 275 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų