Štai keturis vaikus – du berniukus ir dvi mergaites namuose pagimdžiusi Neringa tikina, kad namų aplinka jai suteikė stiprybės.
„Man norisi, kad gimdymas būtų mano gyvenimo dalis, kur aš pati galiu nuspręsti, priimti sprendimus, kur aš pasitikiu savo kūnu, ji jaučiu. Aš noriu bendradarbiaujančio santykio su gydytoju, jeigu toks būtų. Aš turėjau ne su gimdymais namuose, o su operacija sunkią patirtį ligoninėje ir aš tikrai tos patirties bijojau. Aš bijojau, kad ligoninėje išsigąsiu gydytojų autoriteto, kur jie viską žino ir viską gali.“, - savo patirtimi dalijasi Neringa Kurapkaitienė.
Tačiau gimdymas namuose – daug ginčų keliantis klausimas. Lietuvoje nėra reglamentuota gimdymo ne ligoninėje galimybė. Todėl medikai – akušeriai ar ginekologai neturi teisės būti šalia gimdyvės namuose. Tokia situacija, pasak natūralaus gimdymo šalininkų, absurdiška.
„Negerumas yra tas, kad yra draudžiama suteikti profesionalią akušerinę pagalbą specialistams, jei gimdymas vyksta namuose. Tai reiškia, kad akušerė ar akušeris-ginekologas, jei jisai norėtų padėti Lietuvoje gimdymą namuose pasirinkusiai šeimai, jisai pažeistų sveikatos apsaugos ministerijos teisės aktus“, - sako iniciatyvos „Gimimas LT“ atstovė Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė.
Vis dėlto tokiam siūlymui priešinasi ne tik Sveikatos apsaugos ministerija, bet ir kai kurie medikai. Jie pabrėžia, kad gimdant namuose gali kilti reali grėsmė ne tik vaikui, bet ir pačiai gimdyvei. Štai prieš trejetą metų į Santariškių klinikas buvo atvežta moteris, kuriai gimdymas namuose baigėsi tragiškai – kūdikis negyvas, o ji pati pakliuvo į reanimaciją.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.