Ant kilimėlio R. Popovienę išsikvietę konservatoriai rėžia, kad ši klaidina visuomenę kaltindama dar jų kadencijoje iki 35 procentų pakeltą kartelę. Tuo metu opozicijoje dirbantys liberalai jau svarsto kreiptis į teismą ir ragina ministrę atsistatydinti.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Po kilusio skandalo dėl abiturientams prie egzaminų pridėtų balų, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė atvyko į Seimą pasiaiškinti didžiausiai opozicinei grupei – konservatoriams.
Praėjusią savaitę paaiškėjo dalies abiturientų egzaminų rezultatai. Matematikos valstybinio egzamino neišlaikė kas trečias abiturientas, todėl, gelbėdama situaciją, ministrė nusprendė visiems abiturientams pridėti po 10 balų – tam, kad neišlaikiusiųjų būtų viso labo tik 15 procentų.
Bet čia dar ne viskas. Labiau stulbinanti situacija pasitaikė ten, kur matematiką abiturientai laikė B lygiu. Ten egzamino neišlaikė 60 procentų abiturientų.
„35 procentai užduočių turėjo atitikti slenkstį, kad mokiniai, mokantys ketvertui, išlaikytų egzaminą“, – priminė konservatorė Ingrida Šimonytė.
„Iš tikrųjų, tai yra gaisro gesinimas, nes dešimt taškų po egzamino yra labai blogas dalykas“, – sakė matematikas Dainius Dzindzalieta.
Kaltina buvusią Vyriausybę
Ministrė dėl prastų mokinių egzaminų rezultatų kritikos strėles meta anksčiau valdžiusiems konservatoriams. Esą jie pakėlė egzamino išlaikymo kartelę nuo 16 iki 35 procentų, todėl nepakėlus kartelės egzaminų būtų neišlaikę 4 tūkstančiai abiturientų.
Konservatoriai rėžia, esą ministrė klaidina visuomenę, nes egzaminai visuomet turėjo skirtingas rezultatų skaičiavimo sistemas. Pernai esą matematikos egzaminui išlaikyti užteko 10 taškų iš 60. Šiemet 35 taškai iš 100.
„Ką daugiau apkaltinsi? Reikia kažkaip apkaltinti konservatorius“, – sakė I. Šimonytė.
„Slenkstinė kartelė yra gerokai per aukšta, nes neišlaikymas yra nuo 4 iki 10 kartų didesnis nei visais kitais metais. Tai ką mes galime teigti? Kaip mes galime tai pasakyti – šios kartos abiturientai yra blogiau pasiruošę?“, – klausė R. Popovienė.
„Lengviausia yra rasti kažkokį atpirkimo ožį – tą kartelę. Bet vienas dalykas, kad tai yra neteisinga ir ministrė klimpsta tose interpretacijose“, – tikino konservatorius Mindaugas Lingė.
Ministerijos sprendimas pridėti papildomus balus sukėlė didžiulį pasipiktinimą abiturientų tarpe. Šie praėjusią savaitę prie Vyriausybės surengė mitingą. Esą šioje situacijoje labiausiai demotyvuojami stropiausi mokiniai, kuriems stojant į aukštąsias mokyklas dabar reiks konkuruoti su tais, kurie už nieką gavo papildomus balus.
Siūlo skųstis teismams
Sulaukusi didžiulio pasipiktinimo iš moksleivių, ministrė su komanda ieško sprendimo, kad, kaip pati sako, neliktų nuskriausti stropiausieji. Tačiau konkrečių idėjų kol kas neatskleidžia. Tuo metu stojimai į aukštąsias mokyklas jau prasidėjo.
„Mes kuo greičiau stengiamės priimti sprendimus, kad būtų kuo mažiau įtampos, streso. Tai per šią savaitę turime tikrai rasti tuos sprendimus“, – kalbėjo R. Popovienė.
„Turbūt buvo alternatyva ir nieko nedaryti. Dabar žmonės, laikę ankstesniais metais, patenka į nelygiavertę situaciją“, – sakė M. Lingė.
Kur kas rimčiau nei konservatoriai į kilusį skandalą dėl abiturientų egzaminų reaguoja opozicijoje dirbantys liberalai. Siūlo skųstis teismams.
„Aš galvoju, kad civilizuotas sprendimo kelias yra teisminis. Šimtukininkai, kurie natūraliai gavo šimtuką, pretenduos į valstybės apmokamas vietas ir pralaimės tam, kuris turėjo 90 balų ir pridėjus dar 10 balų tapo šimtukininku. Tas tikrasis šimtukininkas sakys, kad mano lūkesčiai pažeisti“, – kalbėjo liberalas Eugenijus Gentvilas.
Ministerija papildomus 10 balų pridėjo prie visų, išskyrus lietuvių kalbos, egzaminų. Tai lėmė, kad biologijos egzamine šimtukus gavo 4 kartus daugiau abiturientų. O štai istorijos šimtukus šiemet gavo 614 dvyliktokų, kai pernai viso labo 15 abiturientų.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:




















































































































































































































































Simta procentiniai nusiznegimai korupcijos vagys cekiukai , ar yra valdžioj kas dirba žmonėm , aišku ne
Savo subinem rupinasi visi gimines daro turtuoliais seimo nariu darbotvarke