Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarką numatoma įgyvendinti etapais, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarką numatoma įgyvendinti etapais, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį per Vyriausybės pasitarimą aptarus ministerijos siūlymus dėl pertvarkos, ministrė žurnalistams sakė, kad, pavyzdžiui, visų Kauno universitetų sujungimas būtų vykdomas „tolimoje perspektyvoje“.

„Yra teiktas Vyriausybės siūlymas dėl akademinio pasaulio Kaune sujungimo į vieną universitetą. Jis galėtų tikrai vykti tolimoje perspektyvoje, suvokiant, kad tikrai yra ir demografiniai faktoriai, kurie veikia neišvengiamai, bet tokius žingsnius turime žengti tikrai nuosekliai. Todėl tas etapiškumas, kuris yra pasiūlytas, yra natūralus, jis yra aptartas su akademine bendruomene, ir, manau, turintint viziją reikia žengti labai konkrečius žingsnius nuosekliai“, – aiškino ministrė.

Tai ji dėstė paklausta, kodėl praėjusią savaitę, penktadienį, Lietuvos universitetų rektorių konferencijai pristatytas scenarijus skiriasi nuo to, kas pristatyta ministrams antradienį.

REKLAMA
REKLAMA

„Siūlymai yra tokie, kokie buvo pristatyti ir Seimo nutarime: Vilniuje užtikrinti pedagogų rengimo centrą, taip pat Vilniaus universitetui ieškoti sinergijos su Mykolo Romerio universitetu rengiant viešojo saugumo specialistus, viešojo administravimo specialistus, taip pat ieškant sprendimų dėl Teisės fakultetų galimybės bendradarbiauti. Kaune irgi vykstant diskusijoms tarp pačių aukštųjų mokyklų yra teiktas siūlymas Vytauto Didžiojo universiteto jungtis kartu su Aleksandro Stulginskio universitetu bei Lietuvos edukologijos universitetu, taip pat yra teiktas siūlymas dėl Lietuvos sporto universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto bendradarbiavimo. Ir taip pat svarstytos alternatyvos, kaip užtikrinti Klaipėdos mieste Klaipėdos universiteto tolesnį sėkmingą gyvenimą“, – apie antradienį Vyriausybės pasitarime pristatytą pertvarkos variantą kalbėjo ministrė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji sakė, kad planas toliau bus derinamas su universitetų tarybomis ir sprendimą dėl jo Vyriausybė priims lapkričio 22 dieną.

Pagal planą, kurį praėjusią savaitę Lietuvos universitetų rektorių konferencijai pristatė švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas, siūloma sujungti visus universitetus Kaune, o Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) išdalyti Vilniaus universitetui ir Vytauto Didžiojo universitetams (VDU). Prie Vilniaus universiteto būtų jungiamas Mykolo Romerio universitetas bei Šiaulių universitetas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų