• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo ministras Gintautas Jakštas antradienį pranešė, kad pasiūlė pedagogų profsąjungoms kitąmet nuo sausio didinti mokytojų atlyginimus 6 procentais, bet paramos nesulaukė.

Švietimo ministras Gintautas Jakštas antradienį pranešė, kad pasiūlė pedagogų profsąjungoms kitąmet nuo sausio didinti mokytojų atlyginimus 6 procentais, bet paramos nesulaukė.

REKLAMA

„Mūsų pirminis siūlymas (...) buvo nuo sausio didinti tiek, kiek planuojamas vidutinio šalies darbo užmokesčio augimas, koks yra prognozuojamas, tai yra 6,5 procento, o likusi dalis – nuo rugsėjo 1 dienos, tačiau šitie žingsniai netenkino profesinių sąjungų“, – žurnalistams po susitikimo su profsąjungomis sakė ministras.

Pasak jo, iš viso pasiūlyta mokytojų atlyginimus kitąmet didinti 20,5 procento. Dėl šio dydžio ministerija ir profsąjungos sutaria, tačiau penktadienį tęs derybas, kokiomis dalimis nuo sausio ir rugsėjo tai padaryti, teigė G. Jakštas.

Ministras sakė, kad mokytojų algų kėlimui kitais metais papildomai reikės apie 300 mln. eurų

Antradienį susitikime su mokytojų profesinėmis sąjungomis ministras pristatė skaičius, kaip kitąmet ketinama kelti atlyginimus pedagogams.

REKLAMA
REKLAMA

Jis jau anksčiau antradienį pakartojo Vyriausybės poziciją, kad šiemet mokytojams atlyginimai keliami nebus, o  vidutinis mokytojo atlyginimas 130 proc. šalies vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio pasieks 2024 metų rugsėjį,

REKLAMA

Streikuoti žadantys mokytojai kelia reikalavimus dėl mokytojų darbo užmokesčio didinimo, klasių dydžių ir darbo krūvio mažinimo.

Vyriausybė teigia planuojanti kitąmet atlyginimus mokytojams didinti dviem etapais – sausio ir rugsėjo.

Dėl mokytojų algų, mokinių skaičiaus klasėse ir kitų dalykų praėjusį penktadienį vyko įspėjamasis streikas, jį organizavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), vadovaujama Andriaus Navicko.

Ši profsąjunga pirmadienį informavo Vyriausybę bei Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM), kad rugsėjo 29 dieną pradeda tikrąjį streiką švietimo įstaigose.

REKLAMA
REKLAMA

Reikalavimus dėl mokytojų algų, mokinių skaičiaus klasėse bei kitų dalykų kelia ir Egidijaus Milešino vadovaujama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Ji taip pat neatmeta galimybės streikuoti.

2021 metų rugsėjo 1 dieną parlamentinių partijų vadovai pasirašė nacionalinį susitarimą dėl švietimo, kuriuo, be kita ko, įsipareigojo didinti švietimui skiriamą bendrojo vidaus produkto dalį, didinti mokytojų atlyginimus, įtvirtino kitus įsipareigojimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų