Ministerija pradėjo tyrimą dėl nušalinto aplinkosaugininko

Aplinkos ministerija pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl nušalinto Klaipėdos aplinkosaugininko, kuris su ministru Simonu Gentvilu ir jo patarėju pasidalijo informacija apie Būtingės naftos terminale gruodį išsiliejusią naftą.

Apie tai penktadienį spaudos konferencijoje pranešė S. Gentvilas. Anot jo, tiriamas Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos valdybos specialisto Donato Bagočiaus skundas dėl jo patiriamo spaudimo. 

Ministras pridūrė gaunantis „neproporcingai“ daug skundų iš AAD darbuotojų.

„Gauname neproporcingą skaičių skundų iš darbuotojų, būtent departamento darbuotojų. Yra konkretūs skundai iš profesinių sąjungų, tai kaip ministras privalau reaguoti“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė S. Gentvilas.

Anot jo, skundai ir konfliktų sprendimas yra AAD vadovės Olgos Vėbrienės atsakomybė.

„Jeigu matysime, kad toks santykis bus su visais darbuotojais, kitomis institucijomis ir ministerija, eisime prie sprendimų“, – perspėjo ministras.

Pasak žiniasklaidos, atostogavęs D. Bagočius buvo nušalintas nuo pareigų po to, kai tarnybine informacija apie Būtingės terminale išsiliejusius teršalus jis esą pasidalijo su trečiaisiais asmenimis – ministru S. Gentvilu ir jo patarėju Marijumi Gailiumi. 

Pats D. Bagočius lrt televizijai sakė buvęs nušalintas tą pačią dieną, be jokio tyrimo. D. Bagočiaus nušalinimą kritikavo ir S. Gentvilas.

„Negali taip būti, kad pavaldžios įstaigos darbuotojai negali paskambinti į ministeriją, tuo labiau, kad tai nėra valstybės paslaptis“, – ketvirtadienį sakė aplinkos ministras.

Sprendimas nušalinti D. Bagočių sulaukė aplinkosaugininkų profsąjungos pasipiktinimo, ji AAD direktorę O. Vėbrienę kaltina susidorojimu.

Nuo pernai rugpjūčio AAD vadovaujanti O. Vėbrienė penktadienį išplatino viešą laišką, kuriame kalbėjo apie „kritinę“ padėtį aplinkosaugos sistemoje bei darbe patiriamą spaudimą.


Rašyti komentarą...
m
manau
2021-01-08 19:52:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
pats ir prisidėjo prie nušalinimo.Pajūrį liberalai valdo jau daugybę metų, dėl Grigeo aptikto teršimo buvo grynas cirkas - tą problema ten jau dešimtmečiais
Atsakyti
0

Ale va
2021-01-12 09:15:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vebrienei užaugo ragai sėdint minkštam krėsle... ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų