Metas prognozėms: antrame ture matysime porelę iš trijulės

Balsai jau skaičiuojami, o dabar metas prognozėms. Į antrąjį turą neabejotinai išeis viena iš trijų galimų kandidatų porų, susidedanti iš Gitano Nausėdos, Ingridos Šimonytės ir Sauliaus Skvernelio. O jų galimybės vienas prieš vieną – labai skirtingos. Taigi pažvelkime, kuris kandidatas kuriam būtų parankiausias antrajame ture, o su kuo vienas ar kitas pretendentas susidūrimo labai norėtų išvengti.

Sociologai ir politologai vieningi: jei trys pagrindiniai varžovai – G. Nausėda, I.Šimonytė ir S. Skvernelis – pirmąjame ture turėjo vienodus šansus laimėti, tai antrąjame ture jų galimybės kardinaliai keičiasi. Paanalizuokime tris skirtingus scenarijus. Tarkime, į kitą rinkimų etapą išeina G. Nausėda ir I. Šimonytė.

„Tiek Nausėdai, tiek Šimonytei jų pačių susidūrimas antrajame ture nėra labai geras scenarijus. Gal jie abu labiau norėtų išeiti į antrąjį turą su Skverneliu“, – teigė politologė Rima Urbonaitė.

Paaiškinimas paprastas: ir G. Nausėdą, ir I. Šimonytę palaiko panašus elektoratas. Tai yra – labiau išsilavinę didmiesčių gyventojai. S. Skvernelis daugiau simpatijų turi regionuose. Tačiau antrajame ture kliautis vien didmiesčiais kandidatai negalės, o tikimybė, kad S. Skvernelio gerbėjai balsuotų už I. Šimonytę, yra labai menka.

„Nausėda antram ture yra stipresnis ir už I. Šimonytę, ir už S. Skvernelį“, – paaiškino socialogė Rasa Ališauskienė.

Taigi, svarstyklės čia krypsta G. Nausėdos pusėn. Šios poros dvikovoje labiau tikėtina jo, o ne I. Šimonytės pergalė.

Kita galima pora – G. Nausėda prieš S. Skvernelį. Kaip pabrėžia ekspertai, šiuo atveju irgi labiau drebėti tektų ne G. Nausėdai, o jo oponentui. Čia koją S. Skverneliui galėtų pakišti iš kovos iškritusi I. Šimonytė.

„Šimonytės rėmėjai nemato problemos balsuoti už Nausėdą, jie mato daugiau problemų balsuoti už Skvernelį“ – pridūrė R. Ališauskienė.

O I. Šimonytės, tai yra, konservatorių, rinkėjų būrys balsuoti paprastai ateina gausiai.

„Netgi tie, kurie balsavo už Šimonytę, būtent ateitų ne pas Skvernelį, o pas Nausėdą. O Šimonytės palaikytojų dalis tikrai bus skaitlinga. Ir dar ji disciplinuota,“ – patikino R. Urbonaitė.

REKLAMA

Žinoma, I. Šimonytei nepatekus į antrąjį turą jos rinkėjai balsuoti neateitų taip gausiai, kaip jai prasimušus į lemiamą kovą. O to gali užtekti G. Nausėdos pergalei. Panašu, kad ir šioje dvikovoje šansų laimėti daugiau turi G. Nausėda.

Ir – trečioji pora: I. Šimonytė prieš S. Skvernelį. Regis, čia mįslė didžiausia, nes Nausėdos gerbėjai nėra itin priešiški nei I. Šimonytei, nei S. Skverneliui.


Rašyti komentarą...
V
Vytis
2019-05-10 21:43:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pamatysit kaip visaip proteguojamieji "kandidatai" visai nepraeis.Kazkoks lemties zenklas man atrodo ir gan netiketa a.a. Vytauto mirtis rinkimu isvakarese.Gal atsibus pagaliau lietuviai ir pagaliau supras lemties zenklus?
Atsakyti
-1

D
DinAs
2019-05-10 20:53:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet kas,tik ne ta .
Atsakyti
-3

D
Danguole
2019-05-10 23:20:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
gali buti irPuidokas
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų