Įtampa pasiekė piką – palaikymas kandidatams beveik susilygino

Prezidento rinkimų įtampa įkaito iki aukščiausio lygio. Trys pagrindiniai varžovai dėl prezidento posto jau turi po vienodą kiekį balsuotojų. Naujausi sociologiniai tyrimai rodo, kad anksčiau atsilikęs Saulius Skvernelis pasivijo Ingridą Šimonytę ir Gitaną Nausėdą. Už juos visus tris savo balsus ketina atiduoti po penktadalį rinkėjų ir visi jie turi lygius šansus patekti į antrąjį turą. Tačiau antrajame ture jų galimybės jau skirtųsi iš esmės.

Reitingų viršūnėse iki šiol karaliavę G. Nausėda ir I. Šimonytė priversti susiimti. Juos įnirtingai vejasi į oficialią rinkiminę kampaniją vėliausiai įsitraukęs premjeras S. Skvernelis. Štai naujausia Eltos užsakymu balandžio pabaigoje atlikta kompanijos Baltijos tyrimai gyventojų apklausa. Už Nausėdą ketina balsuoti 21 proc. rinkėjų, už I. Šimonytę 20, už S. Skvernelį 18. Rezultatų skirtumai yra paklaidos ribose, tad visų kandidatų galimybės patekti į antrąjį turą vertinamos visiškai vienodai.

„Pagrindinis žmonių noras, kai klausia, kaip su jais reikia bendrauti, yra pamatyti, pabendrauti su kandidatu gyvai. S. Skernnelio galimybė susitikti su jais gyvai, dėl to premjeras gauna daugiau palaikymo nei anksčiau turėjo“, – teigė sociologė Rasa Ališauskienė.

„Pradėjau labai daug susitikinėti su žmonėmis, galiausiai prasidėjo debatai, kurių metu atsiskleidžia, kas kalba iš esmės, kas išmano temas, kas gali jas spręsti, žino, ką daryti“, – sakė S. Skvernelis.

Politologai jau mėgina prognozuoti variantus, kas laimėtų antrajame rinkimų ture. G. Nausėda laikomas turinčiu daugiausia šansų nugalėti tiek I. Šimonytę, tiek S. Skvernelį. Tačiau jei antrajame ture susitiktų I. Šimonytė su S. Skverneliu – pergalės tikimybė esą didesnė premjerui. Nors prieš pusantro mėnesio ir būta tyrimų, prognozavusių pergalę I. Šimonytei.

„Šimonytė nepaisant stebėtinai didelio potencialo patikti ne tik dešiniajai, konservatorių rinkėjams, potencialas yra ribotas, jos lubos yra žemesnės“, – paaiškino politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris.

„Jei į antrą turą išeina Nausėda su bet kuriuo kitu, jis susirenka daugiau balsų iš neišėjusio. Jei išeina Nausėda ir Šimonytė, už Skvernelį pirmajame ture balsavę žmonės bus labiau linkę balsuoti už Nausėdą. Jei išeina Nausėda ir Skvernelis, Šimonytės rinkėjai labiau linkę balsuoti už Nausėdą“, – pridūrė R. Ališauskienė.

REKLAMA

„Ne toks šališkas, ne toks nukvakęs, nesąmonių nekalba, nežada, ko negali prezidentas. Balsuoja žmonės, už kandidatą, kuris daug ir gražiai žada“, – mano vilnietis.

„Palaikai konservatyvesnę arba liberalesnę, nenoriu detalizuoti, reikia tvirtumo, principingumo, sąžiningumo“, – nuomonę išsakė moteris.

„Norėčiau kad Lietuvai būtų kuo geriau, pakeltų pensijas trupučiuką, pagerintų materialinę padėtį“, – pridūrė vilnietė.

„Prezidentas sprendžia užsienio politikos klausimus, ar mano gyvenimui turės didelės įtakos, nemanau. Nesitikiu pašalpos ar kažko tokio“, – įvertino kalbintas vyras.


Rašyti komentarą...
A
Adas
2019-05-10 18:51:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keista kad iš finansinių aferistų kažko tikimasi.Norit didesnių pensijų,atlyginimų?Pirmyn yra du"otkačikai",kurie tikrai Savo gaujai,koncernams atidirbs ir dar kartą apšiks
Atsakyti
-1

T
Taaigi
2019-05-10 19:17:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš irgi karabaso nemėgstu, bet Kubiliaus buhalterės ar banko berniuko tikrai nerinksiu...
Atsakyti
-2

a
alio
2019-05-10 18:28:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
jei mastot, balsuokit uz skverneli, aniems tik imidzai rupi....
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų