Medikai skambina pavojaus varpais: grybaudami ir uogaudami galite siaubingai nukentėti

Po miškus pabirusius grybautojus ir uogautojus medikai įspėja būti ypač budrius. Šiuo metų laiku prisirinkti galima ne tik miško gėrybių, bet ir erkių ar net sulaukti nuodingos gyvatės įkandimo. Štai į Panevėžio medikų rankas pakliuvo uogautoja, kurią spanguoliaujančią sugėlė angis.

„Šiuo metu turime pacientę skyriuje gydomą, kuri nukentėjo nuo gyvatės įkandimo renkant uogas – spanguoles. Ligonė hospitalizuota šiuo metu jos būklė stabili“, - patvirtino Vidaus ligų sk. vedėja Daiva Kemeklienė.

Medikams pacientė pasakojo net nespėjusi pamatyti gyvatės, ši akimirksniu spruko šalin. Tačiau po atakos  iškart pasidarė negera, ėmė žaibiškai tinti  ranka. Kadangi piršte buvo matyti aiškios įkandimų žymės medikai spėja, kad moteriai kirto štai tokia vienintelė mūsų krašte nuodingoji angis.

„Tai yra dvi tokios skylutės kur ji sukanda ir iltinio dančio įleidimas, kur nuodą suleidžia“, - paaiškina Skubios pagalbos ir priėmimo sk. vedėja Jolanta Vokietienė.

Medikai sako, kad vienintelės šalyje nuodingos gyvatės angies įkandimai nėra mirtini. Tačiau nuodai labai toksiški - sukelia stiprią uždegiminę reakciją, kraujo kūnelių, kraujagyslių irimą dėl ko įkasta vieta smarkiai pamėlsta. Nors angies įkandimai nėra dažni, Panevėžio medikams šiuo metu tenka gydyti jau trečią tokį sugeltą miško lankytoją.

REKLAMA

O štai užkietęję grybautojai ir uogautojai šiuo metu pintinėmis velkantys grybus bei kitas miško gėrybes parduoti pasakoja sutinkantys miškuose gyvačių, žalčių. Neretai šie šliaužiantys ropliai laikosi ten kur drėgniau.

Grybautojai tikina, kad mažiausiai miške baimintis reikėtų dėl saulėje besikaitinančių gyvačių. Tik svarbu nepasimesti ir žinoti kaip elgtis su šaltakrauju ropliu.  

Kad susidūrimas su gyvate nesibaigtų blogai grybautojai turi ne vieną patarimą. Deja, medikai vadovautis liaudies išmintimi nepataria. Įgėlus gyvatei, žmones dažnai apima siaubinga panika. Pasimetus iš baimės nebežino kaip elgtis. Medikai perspėja, jog įkandus gyvatei jokiu būdu negalima veržti galūnės, kad nuodai neišplistų po organizmą reikia vengti jas net judinti. Ir jokiu būdu nedeginti ar nepjaustyti įgeltos vietos, taip pat negalima trinti spiritu, geriausiai tuoj pat mesti grybavimą ar uogavimą ir vykti į artimiausią ligoninę.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų