tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per dvi dienas trukusią „Maisto banko“ akciją šalies prekybos centruose surinkta maisto nepasiturintiems už beveik 330 tūkst. eurų, sako organizatoriai.

Per dvi dienas trukusią „Maisto banko“ akciją šalies prekybos centruose surinkta maisto nepasiturintiems už beveik 330 tūkst. eurų, sako organizatoriai.

REKLAMA
REKLAMA

„Rezultatai išties yra džiuginantis – tai yra antras pagal dydį kada nors buvęs akcijos istorijoje rezultatas. Preliminariais duomenimis, maisto paaukota už 329 tūkst. eurų. Dabar dar baigiame skaičiuoti, trūksta dar keletos parduotuvių – visus duomenis sulauksime kitos savaitės pradžioje“, – BNS sakė „Maisto banko“ plėtros ir komunikacijos vadovas Vaidotas Ilgius.

REKLAMA

Anot jo, maistas šiuo metu yra suvežtas į sandėlius, tikrinamas jų svoris. Iš viso nuo penktadienio iki šeštadienio vakaro 406 šalies parduotuvėse surinkta 372 tūkstančiu vienetų įvairių ilgai negendančių maisto produktų. Iš viso akcijoje dalyvavo 137 tūkst. gyventojų, kurie, anot V.Ilgiaus, vidutiniškai maistui nepasiturintiems išleido po 2,4 euro. Akciją vykdyti padėjo 7,8 tūkst savanorių.

REKLAMA

„Maisto banko“ duomenimis, kaip ir anksčiau, dažniausiai aukotos kruopos, makaronai, miltai, bet geradariai labdarai kiek daugiau nei įprastai nupirko ir sausų pusryčių, arbatos, šokolado ir kavos.

Gyventojai tampa sąmoningesni

V.Ilgius tvirtino, kad gyventojai kasmet tampa sąmoningesni bei pripažino, jog aktyviai padėti skurstantiesiems galėjo paskatinti ir politikų bei žinomų visuomenės veikėjų pavyzdys, prašymas aukoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai džiaugiamės, matyt, prisidėjo prie aktyvumo ir tai, kad ir orai buvo malonūs, ir tai, kad aukoti kvietė valstybės pirmieji asmenys, taip pat miestų merai, žinomi visuomenės veikėjai. Galiausiai manome, kad „Maisto banko“ akcija jau yra tapusi tradiciniu, gyventojams gerai pažįstamu veiksmu. Matosi, kad patys žmonės, atėję į parduotuvę, jaučia pareigą ir turi galimybes aukoti“, – sakė jis.

REKLAMA

Maistą padėjo rinkti beveik 7,8 tūkst. savanorių, prie akcijos prisidėjo 322 įvairios biudžetinės ir nevyriausybinės organizacijos. Pirmieji produktai nepasiturinčius asmenis gali pasiekti jau kitos savaitės pabaigoje, tikimasi, jog iki Kalėdų paaukotas maistas pasieks apie 90 tūkst. šeimų.

„Maisto banko“ akcija prasidėjo penktadienį 15 val. ir truko iki šeštadienio vakaro.

Per „Maisto banko“ akciją pavasarį produktų aukojo beveik 140 tūkst. Lietuvos gyventojų – tuomet geradarių dėka nepasiturintiems išdalinta 210 tonų maisto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų