REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos švietimo ir Aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų atstovai kreipėsi į Lietuvos socialdemokratų partijos frakciją, prašydami pagalbos, bendradarbiaujant su Švietimo ir mokslo ministru, nes pastaruoju metu švietimo sistemoje padaugėjo neigiamų reiškinių.

REKLAMA
REKLAMA

Anot LŠMPSF atstovų, dabartinė švietimo ir mokslo politika netenkina ne tik pačių besimokančiųjų bet ir švietimo bei mokslo darbuotojų. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Prof.hab.dr.Vilija Targamadzė susitikime teigė, kad ministro įsakymais ar poįstatyminiais aktais nukrypstama nuo kurso. LŠMPSF atstovų teigimu, trūksta glaudaus bendradarbiavimo, ir elementaraus tarimosi tarp Švietimo ir mokslo ministerijos bei kitų švietimo subjektų.

REKLAMA

“Sprendžiamas klausimas dėl Švietimo įstatymo, todėl bendradarbiavimas yra būtinas. Tuo tarpu Švietimo ir mokslo ministerija, vadovaujama G.Steponavičiaus, anot profsąjungų, priiminėja sprendimus, nesitardama su kitais švietimo sistemos subjektais. Nuogąstavimai nėra nepagrįsti, tą patvirtino ir Valstybės audito išvados, kuriose dialogo nebuvimas įvardijamas kaip problema", – sako LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonės tikisi civilizuoto socialinio dialogo, bet kol kas to pasiekti nepavyksta.

“Švietimo profsąjungos rodė iniciatyvą sukurti trišalį sektorinį švietimo komitetą prie LR Trišalės tarybos. Antrus metus šiuo klausimu švietimo atstovai beldžiasi į ministerijos duris, bet jokios reakcijos nesulaukta. Tai piktina švietimo darbuotojus", – pavyzdį pateikia LSDP frakcijos seniūnas.

Kaip vieną iš daugelio problemų švietimo profsąjungų atstovai įvardijo mokytojų darbo apmokėjimo tvarkos pakeitimą, kuris greičiausiai bus pateiktas vasarą – mokytojų atostogų metu.

“Bijoma naujovių, apie kurias tikriausiai bus pranešta jau priėmus sprendimus. Tai galėčiau pavadinti profsąjungų ignoravimu. Mes manome, kad pirmiausia ministerija privalo atvirai tartis ir diskutuoti su visomis profsąjungomis ir tik paskui priimti sprendimus, o ne atvirkščiai, kaip tai daroma dabar", – sako A. Butkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų