• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako iš Londono sulaukęs patikinimo, kad britų Vyriausybės siūlomos priemonės riboti imigraciją nepakirs Europos Sąjungos (ES) laisvo asmenų judėjimo principo.

REKLAMA
REKLAMA

 

„Vakar sulaukiau skambučio iš savo kolegos Europos reikalų ministro, kuris informavo iš anksto apie šį pranešimą ir apie pagrindinius jo tikslus, ir patikino, kad jie tikrai nesikėsina į laisvą asmenų judėjimą“, - žurnalistams penktadienį sakė L.Linkevičius.

REKLAMA

Tai jis sakė praėjus kelioms valandoms po to, kai Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) pranešė reikalausiantis, jog ES pakeistų savo pagrindines sutartis ir suteiktų galimybę apriboti imigrantams iš kitų ES šalių galimybę naudotis Britanijos socialinės gerovės sistema.

REKLAMA
REKLAMA

L.Linkevičiaus teigimu, britų pasiūlymus reikia „ramiai ir dalykiškai aptarti“, tačiau būtina užtikrinti, kad jokios pataisos neleistų diskriminacijos ir išsaugotų laisvą asmenų judėjimą.

Laisvo judėjimo principą bendroje spaudos konferencijoje pabrėžė ir Vilniuje viešinti Estijos užsienio reikalų ministrė Keit Pentus-Rosimannus (Keit Pentus-Rosimanus).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Laisvas judėjimas yra viena iš esminių ES laisvių ir vienas iš esminių ES principų, taip turi ir likti. Taip pat akivaizdu, kad šalis gali keisti vidaus tvarką, jei reikia, bet ji taip pat privalo užtikrinti, kad nebūtų jokios diskriminacijos“, - sakė Estijos ministrė.

REKLAMA

Pernai į Jungtinę Karalystę emigravo 18 tūkst. lietuvių.

Pagal D.Camerono pasiūlymą, Britanija nemokėtų socialinių išmokų už šalies ribų gyvenančių imigrantų vaikams, o bedarbiai ES imigrantai būtų priversti išvykti, jei nerastų darbo per pusę metų.

Britų Vyriausybė taip pat nori, kad naujų ES šalių piliečiai laisvai ieškotis darbo galėtų tik tuomet, kai jų ekonomikos pasiektų tam tikrą išsivystymo lygį.

REKLAMA

D.Cameronas yra pažadėjęs 2017 metais surengti referendumą dėl tolesnės narystės ES, jei laimės kitąmet vyksiančius rinkimus, o prieš tai persiderėti dėl narystės sąlygų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų