REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
16
(nuotr. Scanpix)

Lietuvos vadovai penktadienį pareiškė užuojautą dėl nelaimės Izraelyje, kur šventės metu per piligrimų spūstį žuvo mažiausiai 44 žmonės.

16

Lietuvos vadovai penktadienį pareiškė užuojautą dėl nelaimės Izraelyje, kur šventės metu per piligrimų spūstį žuvo mažiausiai 44 žmonės.

REKLAMA

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda užuojautą pareiškė Izraelio vadovui Reuvenui Rivlinui ir visiems šalies žmonėms.

„Esu sukrėstas žinios apie nelaimę Izraelyje. Savo ir visos Lietuvos žmonių vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą aukų šeimoms ir artimiesiems bei visiems jūsų šalies žmonėms. Šiuo sunkiu metu linkiu stiprybės ir susitelkimo“, – rašoma prezidento Gitano Nausėdos užuojautoje.

Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė teigė, kad šiandien „mūsų širdys su Izraelio žmonėmis“.

„Esu labai nuliūdinta ir sukrėsta, išgirdusi apie Merono mieste „Lag BaOmer“ šventės metu įvykusią siaubingą tragediją. Šiandien mūsų širdys su Izraelio žmonėmis. Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu leiskite pareikšti nuoširdžią užuojautą aukų šeimoms ir artimiesiems bei visiems Izraelio žmonėms. Sužeistiesiems linkime kuo greičiau pasveikti“, – sakoma premjerės užuojautoje.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės Izraelyje per piligrimų spūstį penktadienį žuvo mažiausiai 44 žmonės.

Nelaimė įvyko Merone prie rabino Shimono Bar Yochai (Šimono Bar Jochajaus), II amžiaus talmudo išminčiaus, kapo, kur minėdami šventę „Lag BaOmer“ plūsta daugiausia žydai utraortodoksai.

REKLAMA

Pernai ši piligriminė kelionė buvo atšaukta dėl pandemijos, o šiemet turėjo būti džiugus įvykis šaliai, dėl sėkmingos vakcinavimo kampanijos jau atvėrusiai daugelį savo gyvenimo sričių.

Šiemetinė „Lag BaOmer“ buvo didžiausias viešas susibūrimas nuo pandemijos pradžios; buvo pranešimų, kad žmonių susirinko triskart daugiau nei leista.

Pradiniai pranešimai rodė, kad žmonės žuvo sugriuvus stadiono tribūnų daliai, bet vėliau gelbėtojai aukas susiejo su spūstimi.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) įvykį pavadino „didele katastrofa“ ir sakė, jog „meldžiasi už sužeistuosius“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų