Lietuvos vadovai reiškia užuojautą dėl nelaimės Izraelyje

Lietuvos vadovai penktadienį pareiškė užuojautą dėl nelaimės Izraelyje, kur šventės metu per piligrimų spūstį žuvo mažiausiai 44 žmonės.

16

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda užuojautą pareiškė Izraelio vadovui Reuvenui Rivlinui ir visiems šalies žmonėms.

„Esu sukrėstas žinios apie nelaimę Izraelyje. Savo ir visos Lietuvos žmonių vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą aukų šeimoms ir artimiesiems bei visiems jūsų šalies žmonėms. Šiuo sunkiu metu linkiu stiprybės ir susitelkimo“, – rašoma prezidento Gitano Nausėdos užuojautoje.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tragedija Izraelyje: šventės metu per piligrimų spūstį žuvo mažiausiai 44 žmonės

Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė teigė, kad šiandien „mūsų širdys su Izraelio žmonėmis“.

„Esu labai nuliūdinta ir sukrėsta, išgirdusi apie Merono mieste „Lag BaOmer“ šventės metu įvykusią siaubingą tragediją. Šiandien mūsų širdys su Izraelio žmonėmis. Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu leiskite pareikšti nuoširdžią užuojautą aukų šeimoms ir artimiesiems bei visiems Izraelio žmonėms. Sužeistiesiems linkime kuo greičiau pasveikti“, – sakoma premjerės užuojautoje.

Šiaurės Izraelyje per piligrimų spūstį penktadienį žuvo mažiausiai 44 žmonės.

Nelaimė įvyko Merone prie rabino Shimono Bar Yochai (Šimono Bar Jochajaus), II amžiaus talmudo išminčiaus, kapo, kur minėdami šventę „Lag BaOmer“ plūsta daugiausia žydai utraortodoksai.

Pernai ši piligriminė kelionė buvo atšaukta dėl pandemijos, o šiemet turėjo būti džiugus įvykis šaliai, dėl sėkmingos vakcinavimo kampanijos jau atvėrusiai daugelį savo gyvenimo sričių.

Šiemetinė „Lag BaOmer“ buvo didžiausias viešas susibūrimas nuo pandemijos pradžios; buvo pranešimų, kad žmonių susirinko triskart daugiau nei leista.

Pradiniai pranešimai rodė, kad žmonės žuvo sugriuvus stadiono tribūnų daliai, bet vėliau gelbėtojai aukas susiejo su spūstimi.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) įvykį pavadino „didele katastrofa“ ir sakė, jog „meldžiasi už sužeistuosius“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų