„Ieškodamas automobilio, radau tikrai įdomų skelbimą. Tačiau iš karto suabejojau jo teisėtumu. Tie lietuvaičiai, moka parduoti bet ką“, - rašė balsas.lt skaitytojas.
Paspaudus ant skaitytojo atsiųstų nuorodų buvo galima rasti tokio turinio skelbimą: „Mašina galingu varikliu – už protingą kainą! Parduodu automobilį Buick Rendezvous. Būsite visada paslaptingi, nes mašinos numeriai nemūsiški ir niekas nežinos iš kokios šalies jūs atvykote.
Jums nereikės važinėti į techninę apžiūrą ir jūsų nevargins kelyje statomos vaizdo kameros, nes nebus aišku į kokią šalį jums siūsti nuotrauką. Ir svarbiausia – viskas teisėta!
Retas ir neeilinis automobilis su dviem dujų bakais puikiai tiks ilgoms kelionėms, atrodys prabangiai, truputėlį iššaukiančiai ir net gąsdinančiai. Tačiau mašina tvarkinga ir saugi“, - rašoma Sauliaus vardu prisistačiusio pardavėjo skelbime. Susisiekti su juo nurodytu telefonu nepavyko, tačiau balsas.lt pasiteiravo specialistų, ar toks skelbimas tikrai nėra sukčių pinklės?
Valstybinės įstaigos „Regitra“ Transporto priemonių identifikavimo skyriaus vadovas Mamertas Kulakauskas pabrėžė, kad sunku komentuoti skelbimo turinį, tačiau iš pirmo žvilgsnio šis parduodamas automobilis neturi teisės važinėti Lietuvos Respublikoje pagal galiojančius teisės aktus.
„Žinote, daug automobilių neturėtų teisės važinėti Lietuvoje, bet jie vis tiek pravažiuoja pasienio ruožą, nes kontrolė yra niekinė. Į Lietuvą negali įvažiuoti automobiliai iš tų šalių, kurios nėra pasirašiusios Vienos konvencijos. Pavyzdžiui iš JAV, bet amerikietiškų automobilių čia tikrai netrūksta“, - teigė M. Kulakauskas.
Anot jo, bandant užregistruoti tokį automobilį gali kilti daug problemų: „Suprantama, kad norint pasakyti tiksliai, reikia viską žinoti tiksliai. Tik iš skelbimo sunku spręsti. Jei automobilis pateko iš šalies, kuri yra pasirašiusi Vienos konvenciją, tai jį galima užregistruoti per 90 dienų. Priešingu atveju, jis turi išvykti iš Lietuvos.
Bet pažiūrėkite, kiek šalyje važinėja angliškų automobilių su vairų dešinėje pusėje. Užtenka pasivaikščioti miesto gatvėmis, kad tuos pačius automobilius pastebėtum keletą metų iš eilės. Bėda, kad policija nesukontroliuoja tokių automobilių srauto ir nepritaiko savininkams atitinkamos atsakomybės.“