REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienio koronaviruso duomenys. Aiškėja, kad per parą nustatyti 592 COVID-19 atvejai ir 10 mirčių. Šią informaciją kasdien praneša Statistikos departamentas.

Pirmadienio koronaviruso duomenys. Aiškėja, kad per parą nustatyti 592 COVID-19 atvejai ir 10 mirčių. Šią informaciją kasdien praneša Statistikos departamentas.

REKLAMA

Statistikos departamentas taip pat praneša, kad šiuo metu naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų – 501,1.

Iš viso nuo pandemijos pradžios buvo nustatyti 234 tūkst. 232 COVID-19 atvejai. Šiuo metu serga 14 tūkst. 292 asmenys. Pasveikusiųjų – 211 tūkst. 503.

Asmenų, kurių mirties liudijime pagrindinė mirties priežastis – koronavirusas – 3770. Atvejų, kuomet asmenys mirė ne nuo koronaviruso, tačiau infekcija turėjo didelę reikšmę – 6571. Ne nuo koronavirusu mirusiųjų, bet juo sirgusių asmenų Lietuvoje – 7639. 

Lietuvoje, prasidėjus vakcinacijai nuo koronaviruso, pirmąja skiepo doze jau paskiepyta 563 tūkst. 724 žmogus. Antrosios skiepo dozės jau sulaukė 209 tūkst. 600 asmenų.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 50–89 metų žmonės

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 10 žmonių, jiems buvo nuo 50 iki 89-erių metų, rodo pirmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

REKLAMA

Penkiems mirusiesiems buvo nuo 80 iki 89-erių, keturiems – nuo 70 iki 79-erių, vienam – nuo 50 iki 59-erių metų.

Visi šie žmonės mirė ligoninėse.

Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad per parą mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3770 žmonių. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 7639 mirtys.

Daugiausia mirusiųjų nuo COVID-19 – 1355 žmonės – priklausė 80–89 metų grupei. Penkiems mirusiems žmonėms buvo nuo 20 iki 29-erių metų.

REKLAMA
REKLAMA

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 234 tūkst. 232 žmonės. Pagal deklaruojamus duomenis, tebeserga 58 tūkst. 505 užsikrėtusieji, tačiau statistiškai skaičiuojama, kad sirgti turėtų 14 tūkst. 292 asmenys.

Ligoninėse šiuo metu gydoma beveik 1,2 tūkst. COVID-19 pacientų, iš jų 126 – reanimacijoje

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 1174 COVID-19 pacientai, 126 iš jų – reanimacijoje, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 994 ligoniams, 67 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldytas 91 žmogus.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 234 tūkst. 232 žmonės.

Pagal deklaruojamus duomenis, tebeserga 58 tūkst. 505 užsikrėtusieji, tačiau statistiškai skaičiuojama, kad sirgti turėtų 14 tūkst. 292 asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3770 žmonių. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 7639 mirtys.

Karantinas pratęstas iki vasaros, kitą savaitę atsidaro parduotuvės, kavinės, kino teatrai

Karantinas pratęsiamas dar mėnesiui. Tačiau Vyriausybė pritarė, kad jau nuo kitos savaitės karantino režimas reikšmingai švelnės. Pirmiausiai bus leidžiama veikti prekybos centrams, kino teatrams, rengti nedidelius renginius.

Ministrų kabinetas ketvirtadienį pratęsė karantino režimą iki gegužės 31 dienos 24 val.

Karantiną pratęsti siūloma atsižvelgiant į pastaruoju metu pablogėjusią epidemiologinę situaciją šalyje.

„Sutarėme, kad siūloma pratęsti karantino režimo trukmę visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje dar vienam mėnesiui“, – posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA

Švelnėjimas turintiems imunitetą

Nuo balandžio 22 dienos asmenys, turintys imunitetą nuo COVID-19, galės susitikti grupėse iki 10 asmenų. 

Imunitetą turinčiais asmenimis laikomi tie, kurie persirgo COVID-19 ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, bei asmenys, paskiepyti nuo COVID-19.

Jiems bus leista lankyti gyventojus stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose, asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Bus leidžiamos ekskursijos atvirose erdvėse, ribojant asmenų skaičių.

Taip pat jie galės dalyvauti ekskursijose, būti transporte ir viešose vietose, palaikyti artimus kontaktus ir rengti asmenines šventes.

REKLAMA

Taip pat asmenines šventes bus leidžiama rengti viešose ir privačiose uždarose erdvėse, tačiau jose galės dalyvauti tik viena šeima ar vienas namų ūkis, arba ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų. Atvirose erdvėse galės dalyvauti ne daugiau nei dvi šeimos ar du namų ūkiai, arba ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų.

Prekyba – išskyrus savaitgaliais

Nuo balandžio 19 dienos leidžiama veikti parduotuvėms ir prekybos vietoms, veikiančioms oro ir jūrų uostų keleivių išvykimo terminaluose bei visoms kitoms parduotuvėms, įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centruose, išskyrus esančias turgavietėse.

Tiesa, parduotuvės prekybos centruose galės veikti tik darbo dienomis. Savaitgaliais veiks tik maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, optikos, gėlių, laidojimo reikmenų ir vaistų prekių parduotuvės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prekybos vietose turės būti užtikrinamas 20 kvadratinių metrų prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo. 

Prekybos centruose vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius turės būti apskaičiuojamas pagal bendrą plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kvadratinių metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo. 

Nuo gegužės 3 dienos galės veikti visos parduotuvėms, įskaitant ir esančios prekybos centruose, išskyrus tas, kurios įsikūrusios turgavietėse.

Daugiau apie karantino atlaisvinimus skaitykite čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų