Tuo metu Seimas prašo Vyriausybės, jog ši iš Europos Sąjungos išsireikalautų teisės gyventi savo laiku.
Kenkia sveikatai
Laikas gal ir visagalis, bet atgal jį atsukti galima. Būtent taip ir buvo padaryta paskutinį spalio sekmadienį, kuomet Lietuvoje baigėsi vasaros laikas. Tačiau Europos Sąjungos direktyvose nurodytas laikrodžio atsukimas viena valanda lietuviams ne prie širdies, tautiečiai skundžiasi miego ir net sveikatos sutrikimais.
Nors šiuolaikinė visuomenė skuba, lekia, tačiau šis chaosas turi savo taisykles ir 21 amžiaus žmogus sugebėjo prisitaikyti prie tokio ritmo. Pasak psichologų, net ir toks, atrodytų nereikšmingas, laiko pasikeitimas išmuša iš vėžių. Štai silpnesnių nervų žmonės tampa irzlesni, greičiau pavargsta.
Pirmosios savaitės laikrodžio rodyklėms pasisukus išbalansuoja žmonių miego įpročius. O poilsis naktį yra neatsiejama sveikos gyvensenos dalis.
Atlikti tyrimai
Pagal paskutinius tyrimus, daugiau nei pusė šalies gyventojų piktinasi vadinamuoju žiemos laiku. Tad Seimas dar sykį nutarė įtikinti Vyriausybę jo atsisakyti. Paskutinį kartą į ministrus parlamentarai kreipėsi 2011 metais. Deja, bet Briuselio tautos balsas nepasiekė.
Jeigu Vyriausybė nuspręstų šiuo klausimu kreiptis į Europos Sąjungą ir ši mūsų apsisprendimui pritartų, taptume vieninteliais bendrijoje, gyvenančiais savo laiku. Laikrodžius spalio pabaigoje viena valanda atsuka visa Europa. Šių taisyklių nesilaiko islandai, rusai, baltarusiai bei ukrainiečiai.