Lietuva jų nepamirš – 17 medikų, kurių gyvybes pasiglemžė Covid-19

Priešakinėse koronaviruso linijose dėl pacientų gyvybių kovojantys medikai negaili nei savo laiko, nei gyvybės. Šiuo metu yra viešai paskelbta apie 17 medicinos darbuotojų mirčių nuo Covid-19 Lietuvoje.

Portalas tv3.lt kviečia prisiminti išėjusius medikus, kurių gyvybes pasiglemžė klastingas virusas.

Tapo pirmąja auka medikų bendruomenėje

Jevgenija Mickienė buvo ilgametė Šilutės vaikų ir šeimos gydytoja ir tapo pirmąja gydytoja Lietuvoje, mirusia nuo koronaviruso. Daugelis Šilutės gyventojų gedi išėjusios gydytojos. Miesto gyventojai patikėdavo savo vaikų sveikatą į J. Mickienės rankas ir tikina, kad iki šiol yra dėkingi šiai gydytojai. Manoma, kad medikė Covid-19 virusu užsikrėtė nuo savo paciento.

Šilutėje mirė ir medicinos darbuotoja sirgusi koronavirusu, skelbė portalas „Šilo karčema“.

Galėjo tapti ir ministru

Mirtinas virusas pražudė ir žymų Mažeikių chirurgą G. B. Buvusi Lietuvos medikų sąjūdžio valdybos narė, parlamentarė Jurgita Sejonienė teigė, kad šis gydytojas galėjo tapti ir sveikatos apsaugos ministru. Velionio draugai ir kolegos pritaria J. Sejonienei ir tikina, kad tai buvo išskirtinio užsidegimo, kompetencijos ir pilnas naujų idėjų medikas.

Sutiko vadovauti Covid-19 skyriui

Valentinas Virbickas Pasvalio ligoninėje vadovavo Vaikų ligų skyriui, tačiau net nedvejodamas sutiko dirbti Covid-19 sergančius ligonius gydančiame skyriuje.

Manoma, kad gydytojas užsikrėtė virusu nuo savo artimųjų, nes susirgo tuo metu, kai nedirbo. Ligoninės direktorius Rolandas Rastauskas prisimena, kad gydytojas išliko ištikimas Hipokrato priesaikai.

Net be įrašų prisimindavo kiekvieną

Klaipėdos jūrininkų ligoninė pranešė apie savo ilgamečio gydytojo Valdo Kuolo netektį. Ligoninė priminė, koks pacientų mylimas medikas buvo V. Kuolas.

„Net be įrašų medicinos dokumentuose prisimenantis pacientų ligas bei jų eigą. Gal todėl, kartą pas jį patekę pacientai, norėdavo gydytis tik pas šį profesionalą. Pacientai jo ieškodavo ir Valdas neatsakydavo nė vienam“, – rašė ligoninė atsisveikindama su mediku, pralaimėjusiu kovą su Covid-19.

REKLAMA

Kolegos bandė gelbėti visais būdais

Jonavos ligoninės Anesteziologijos ir reanimacijos skyriaus vedėjas Aleksandras Bartusevičius iš klastingo viruso gniaužtų buvo gelbėjamas visais įmanomais būdais, tačiau kolegoms taip ir nepavyko ir medikas iškeliavo anapilin.

Draugai ir kolegos dalinasi prisiminimais apie A. Bartusevičių ir tikina, kad šis turėjo gerą humoro jausmą, visada buvo puikios nuotaikos ir dirbęs kaip sakoma „iš pašaukimo“.

Ultragarsinės diagnostikos pradininkas

Koronavirusas pasiglemžė ir urologo Narimanto Balčiūno gyvybę. Gydytojas domėjosi medicinos naujovėmis, buvo ultragarsinės diagnostikos pradininkas Lietuvoje. Jis įkūrė Lietuvos ultragarsinės diagnostikos specialistų asociaciją ir buvo ilgametis jos narys.

Dirbo iš pašaukimo

Respublikinė Klaipėdos ligoninė atsisveikino su ilgai dirbusiu psichiatrijos filialo vadovu Algirdu Narinkevičiumi. Gydytojas ne tik itin domėjosi psichiatrija, tobulinosi kongresuose bei simpoziumuose, bet ir skatino savo kolegas domėtis.

Ligoninės direktorius Darius Steponkus tikina, kad tai buvo gydytojas dirbęs iš pašaukimo ir kolegos ne kartą sulaukę iš jo padrąsinimo, paguodos.

3 savaites gydytas reanimacijoje

Gydytojo Juozo Vyšniausko gyvybė užgeso, po trijų savaičių gydymo reanimacijos skyriuje, kuriame kolegos bandė padėti medikui kovoti.

J. Vyšniausko gebėjimai ir atsidavimas žmonėms buvo įvertinti Sveikatos apsaugos ministerijos ir Pakruojo rajono savivaldybės padėkomis. Buvę bendradarbiai tikina, kad velionis dirbo neskaičiuodamas valandų ir net pastumdamas savo paties sveikatą į šalį.

Virusas neaplenkia ir vadovų

Kad virusas aukų nesirenka įrodo ir tai, kad nuo Covid-19 mirė Šilalės rajono ligoninės vadovas Antanas Damulis.

Vyras nuo 2012 metų vadovavo ligoninei. Jam buvo 69-eri metai.

Visada dirbo vienoje vietoje

Alytaus rajono, Miroslavo ambulatorija, buvo ta vieta, kurioje bendrosios praktikos slaugytoja Dalė Gegužienė dirbo visą savo medikės karjerą.

REKLAMA

Deja, bet slaugytojos gyvybę nusinešė koronavirusas. Manoma, kad moteris užsikrėtė nuo sergančio artimojo.

Daugelis Miroslavo kaimo gyventojų kreipdavosi į D. Gegužienę ir prisimena ją ne tik kaip savo srities profesionalę, bet ir itin jautrią moterį.

Santūriai reaguodavo į įtampą

Taip apibūdinama Panevėžio ligoninės Urologijos skyriaus vyresnioji slaugytoja Regina Gaižutienė.

Kolegos prisimena, kad iš R. Gaižutienės mokėsi optimizmo, vidinės stiprybės, nes net blogiausiose situacijose slaugytoja išlikdavo šalto proto ir išlikdavo santūri.

Visas jėgas atiduodavo ligoniams

Birutė Malinauskaitė ilgą laiką dirbo Panevėžio respublikinėje ligoninėje bendrosios praktikos slaugytoja. Kolegos prisimena, kad B. Malinauskaitė buvo reikli sau ir kitiems, tačiau visas jėgas atiduodavo ligonių priežiūrai.

Teigiama, kad pagrindinė mirties priežastis yra gretutinės ligos, nors moteris ir sirgo koronavirusu.

Prisimins net kelios kartos

Eržvilko pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Steponas Česlovas Strodomskis, į miestelio gyventojų atmintį įsirėžė ne tik savo mediko darbu, bet ir pilietiškumu – buvo aktyviai įsitraukęs į Sąjūdžio veiklą.

Iki pat susirgimo Covid-19 virusu gydytojas padėjo žmonėms ir stengėsi juos gydyti.

Gyvybė užgeso staiga

Anykščių rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus Troškūnų filialo slaugytoja, nors gydėsi koronavirusą namuose, tačiau teigiama, kad net ir taip ji nespėjo atsisveikinti su artimaisiais. Šie, ilgametę slaugytoją, rado susmukusią krėsle.

Liga progresavo žaibiškai

Biržų rajono poliklinikoje dirbusios gydytojos odontologės gyvybę nusinešė itin greitai progresavusi Covid-19 infekcija. Net ją gydžiusi medikė stebėjosi, kaip taip greitai gali vystytis liga. Gydytoja susirgo atostogų metu ir pirmuosius simptomus pajuto antrąją Kalėdų dieną.

Tai buvo ne pirma Biržuose, dėl Covid-19, užgesusi odontologės gyvybė. Kiek anksčiau apie tai pranešė Biržų krašto laikraštis „Šiaurės rytai“.


Rašyti komentarą...
L
Liutauras
2021-01-20 12:45:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbti reikia gyvus. O po mirties- nepamiršti.
Atsakyti
0

R
Ricyla
2021-01-20 13:36:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kad nepamirs tu kyrie mire nesulake mediku pagalbos
Atsakyti
0

M
Milicininkas
2021-01-20 13:42:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar reikia pamineti ir tuos tukstančius žmoniu kurie nesulaukė gydytoju pagalbos.del atsiradusios vienos ligos covido.amžina atilsy
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų