Kas yra „koronaviruso liežuvis“ ir ar tai dar vienas simptomas?

Trys pagrindiniai koronaviruso simptomai yra aukšta temperatūra, nuolatinis kosulys ir dusulys. Tačiau virusu užsikrėtusių žmonių simptomai varijuoja, todėl panašu, kad žmonių organizmai gali į infekciją reaguoti skirtingai. Dėl skonio ar kvapo praradimo užsikrėtus virusu atsirado viena teorija, kuri teigia, kad liežuvio skausmas ar spalvos pasikeitimas gali irgi būti koronaviruso simptomas.

Kas yra vadinamasis „koronaviruso liežuvis“, ar tai yra viruso simptomas, ir ką turėtumėte daryti, jei manote, kad jį turite?

Londono King‘s koledžo epidemiologas, profesorius Timas Spectoras pranešė, kad daugėja žmonių, sergančių koronavirusu, kenčiančių nuo nemalonių simptomų burnoje – pavyzdžiui, apsidengusio liežuvio. Pasak Spectoro, kiekvienam iš penkių užsikrėtusių virusu pasireiškia rečiau pasitaikantys simptomai – kaip šis apdengtas liežuvis arba „koronaviruso liežuvis“.

Koronaviruso liežuvis gali atrodyti margas ar pakeitęs spalvą, ir jį gali skaudėti. Rašydamas Twitteryje, Spectoras, kuris yra pagrindinis Didžiosios Britanijos infekcijos tyrimo „Zoe Covid Symptom Study JK“ mokslininkas, sakė: „Kas penktas žmogus, užsikrėtęs koronavirusu, vis dar pajaučia rečiau pasitaikančius simptomus, kurie nepatenka į oficialų Visuomenės sveikatos agentūros (PHE) sąrašą, pavyzdžiui, odos bėrimai. „Pastebime vis didesnį kiekį „koronaviruso liežuvių“ ir keistų burnos opų. Jei jaučiate neįprastus simptomus ar net paprastą galvos skausmą ir nuovargį, likite namuose!“

Ar skausmingas liežuvis yra koronaviruso simptomas? Profesorius Spectoras ragina visus, kuriems pasireiškia mažiau žinomi simptomai, pavyzdžiui, „koronaviruso liežuvis“, izoliuotis ir elgtis taip, tarsi tai iš tikrųjų būtų viruso simptomas. Anglijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) vis dar teigia, kad pagrindiniai koronaviruso simptomai yra šie:

– Aukšta temperatūra (nugara arba krūtinė yra labai įkaitusi);

– Naujai atsiradęs nuolatinis kosulys (kosėjate ilgiau nei valandą, arba kamuoja tris ar daugiau kartų ilgai trunkantis kosulys per 24 valandas. Jei susirgę kitomis ligomis irgi dažnai kosėjate, šis kosulys gali būti blogesnis nei įprasta);

REKLAMA

– Skonio ar uoslės praradimas (negalite pajausti skonio ar užuosti, arba daiktų skonis ar kvapas skiriasi nuo įprasto).

Tačiau jausti kitokius simptomus nei šie nėra neįprasta.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) teigia, kad yra ir mažiau paplitusių simptomų, tokių kaip: raumenų skausma, gerklės skausmas, viduriavimas, konjunktyvitas, galvos skausmas, odos bėrimas, rankų ar kojų spalvos pakitimai. Rimtesni simptomai yra dusulys, krūtinės skausmas ar spaudimas ir kalbos ar judesio praradimas. Ką dar gali reikšti skaudantis ar apdengtas liežuvis? Problemos su liežuviu gali būti skirtingos. Kai kurios iš jų yra pakankamai nekenksmingos.

Pavyzdžiui, geografinis liežuvis, kai liežuvis tampa dėmėtas, nes jo paviršius natūraliai keičiasi. Liežuvio dėmes ir apsidengimą taip pat gali sukelti pienligė.

Jei skauda liežuvį arba jis yra baltas, NHS pataria išbandyti keletą paprastų patarimų, kurie galėtų padėti: dantų valymui naudokite minkštą dantų šepetėlį; valykite liežuvį arba naudokite grandiklį tam, kad liežuvis nebūtų baltas; vėsius gėrimus gerkite per šiaudelį; vartokite paracetamolį arba ibuprofeną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų