kosulys

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kosulys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kosulys“.

Dažnai vargina dusulys? Štai, kada skubėkite pas gydytoją

Visame pasaulyje astma tampa vis didesne sveikatos problema, veikianti tiek vaikus, tiek suaugusiuosius. Tai lėtinė, uždegiminė kvėpavimo sistemos liga, kuri gali sukelti daugybę simptomų: nuo kosulio ir dusulio iki sunkaus kvėpavimo. Nors astma gali būti valdoma įvairiais gydymo būdais, ji vis dar kelia iššūkių tiek pacientams, tiek medicinos specialistams.
2024-04-10
REKLAMA
Unikauskas atskleidė, kurios liaudiškos priemonės nuo peršalimo veiksmingos, o kurios ne: įsidėmėkite  Unikauskas atskleidė, kurios liaudiškos priemonės nuo peršalimo veiksmingos, o kurios ne: įsidėmėkite

Unikauskas atskleidė, kurios liaudiškos priemonės nuo peršalimo veiksmingos, o kurios ne: įsidėmėkite

Nors orai jau pamažu šyla, tačiau peršalimo ligų sezonas dar toli gražu nesibaigia. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“, profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė patarė, kokios natūralios priemonės iš tikrųjų gali palengvinti slogą, gerklės skausmą ar kosulį, o kokios – tik pramanai.
2024-03-25

Vyro bronchuose Plungės medikai aptiko netikėtą radinį: „Kosėdavau po valandą, iki pamėlynavimo“

Šįkart – istorija, kuri turi ne tik sėkmingą pabaigą, bet ir gražų pavadinimą – „Žirnio istorija“. Nutiko ji Plungės ligoninėje, Vidaus ligų skyriuje. Apie ką ji? Sužinosite perskaitę šį straipsnį. Sulaukė paciento padėkos Prieš kurį laiką į Plungės ligoninės elektroninį paštą atskriejo tokia padėka: „Labai noriu padėkoti Vidaus ligų skyriaus gydytojai Danielei Ivanauskaitei už profesionalumą, nuoširdumą ir atsidavimą savo darbui.

Kosulys praeis iš karto: žolininkė ragina išbandyti šį receptą

Atšalus orams, svarbu pasirūpinti savo sveikata. Nepaliaujamas kosulys šaltuoju metu laiku gali tapti įprastu reiškiniu. Laimei, yra daugybė greitų ir paprastų receptų, kaip greičiau pasveikti. Vienas iš jų – bičių vaško kompresas.  „Bičių vaškas nuo kosulio. Dar vienas mano išbandytas ir man padėjęs metodas. Jau esu rašiusi, kad apturėjau koronavirusą. Lengva forma. Sunkiau buvo tik vieną dieną. Bet išsikrenkšti, išsikosėti užtruko.
2024-02-06

Ši klastinga liga šienauja gyvybes: įspėja saugotis

Kvėpavimo takų ligos ypač tampa aktualios šaltuoju metų laiku, kai aplink siaučia virusai, bakterijos, o ir peršalti yra visai nesudėtinga. Viena pavojingiausių ligų – plaučių uždegimas, kuris gali baigtis net mirtimi.
2024-01-27

Pasakė, kada reikia sunerimti dėl kosulio: pasitikrinkite laiku

Kvėpavimo takų ligos ypač tampa aktualios šaltuoju metų laiku, kai aplink siaučia virusai, bakterijos, o ir peršalti yra visai nesudėtinga. Vis tik kartais net ir kosulys gali išduoti lėtinę ir nepagydomą ligą, kurią iki šiol nesirgote.
2024-01-22
REKLAMA
Šaltojo sezono palydovas - kosulys (nuotr. Shutterstock.com) Šaltojo sezono palydovas - kosulys (nuotr. Shutterstock.com)

Šaltojo sezono palydovas - kosulys

Kosulys yra refleksinis ir energingas iškvėpimas per burną, kada susitraukia kvėpuojamieji raumenys ir iš kvėpavimo tako pasišalina įvairios medžiagos bei svetimkūniai . Kosulys gali būti sausas arba drėgnas. Sausas kosulys dažniausiai pasireiškia virusinės kvėpavimo takų infekcijos pradžioje, kai žmogus nieko neatkosti. Drėgnas kosulys atsiranda, kai atkosėjami skrepliai, su kuriais iš kvėpavimo takų pašalinami ligos sukėlėjai.
2023-11-30
REKLAMA
Kamuoja kosulys? Unikauskas pasakė, kodėl svarbu atskirti jo tipą  Kamuoja kosulys? Unikauskas pasakė, kodėl svarbu atskirti jo tipą

Kamuoja kosulys? Unikauskas pasakė, kodėl svarbu atskirti jo tipą

Orai tampa vis labiau žiemiški, o su šalčiu daugelis pacientų neišvengia ir peršalimo ligų bei kosulio. TV3 žiūrovų pamėgtoje „Kviečiame daktarą“ laidoje profesorius Alvydas Unikauskas kartu su „Eurovaistinės“ farmacininke Jovita Alekniene papasakojo, kuo pasižymi sausas ir drėgnas kosulys, bei kodėl svarbu atskirti kosulio tipą. Daugybė skirtingų priežasčių Laidos svečias Rimas Tamulevičius pasakoja, kad kosulys jį kankina jau maždaug 20 metų.
2023-11-27

Ne vienerius metus kamuoja kosulys? A. Unikauskas atskleidė, kokios galėtų būti to priežastys

Šį šeštadienio rytą TV3 laidoje „Kviečiame daktarą!“ profesorius Alvydas Unikauskas ir vėl išties pagalbos ranką tiems, kuriuos kamuoja sveikatos bėdos. Žiūrovai ne tik sužinos, dėl kokių priežasčių galite ne vienerius metus kentėti nuo užsitęsusio kosulio, bet ir kaip reikėtų tai gydyti. O taip pat sužinosime, kaip atsiranda hemorojus, ir kaip geriausia būtų jį gydyti. Prof. Unikauskas gavo labai nuoširdų kauniečio Rimo Tamulevičiaus laišką su klausimu apie kosulį. Laiške rašoma: „Gerb.
2023-11-24

3 simptomai išduoda, kad jums laikas apsilankyti pas gydytoją: neignoruokite jų

Kosulį gali sukelti virusai arba bakterijos – dr. Sara Kayat papasakojo, kaip atskirti,  kas sukėlė kosulį, kada būtina kreiptis į šeimos gydytoją ir pasidalino trimis produktais, kurie padeda natūraliai kovoti su kosuliu. Krentant temperatūrai ir vis daugiau laiko praleidžiant uždarose patalpose, virusai ir kitos infekcijos paprasčiau plinta tarp žmonių. Nesvarbu, ar keliaujate viešuoju transportu, ar apsipirkinėjate vietiniame prekybos centre, vis dažniau pasigirsta kosulys.
2023-11-09
REKLAMA
REKLAMA

Ši liga plaučius paverčia „spragėsiais“: įspėja nenumoti ranka

Nepaisant žaismingai skambančio pavadinimo – „kukurūzų spragėsių plaučiai“ yra rimta ir reta plaučių liga, galinti sukelti ilgalaikę žalą, todėl svarbu ją pastebėti anksti. Ši liga pažeidžia mažiausius plaučių kvėpavimo takus (bronchioles), todėl atsiranda kosulys ir dusulys. „Kukurūzų spragėsių plaučiai“ – tai obliteracinis bronchiolitas, kuris pažeidžia mažiausius plaučių kvėpavimo takus ir sukelia kosulį bei dusulį.
2023-10-31
REKLAMA
Skirtingi kosulio tipai: vaistininkė atsako, kokių vaistų šiukštu negalima vartoti  Skirtingi kosulio tipai: vaistininkė atsako, kokių vaistų šiukštu negalima vartoti

Skirtingi kosulio tipai: vaistininkė atsako, kokių vaistų šiukštu negalima vartoti

Šį rudenį kartu su peršalimų ligų sezonu sugrįžta vienas labiausiai varginančių simptomų – kosulys. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad „kosulys kosuliui nelygus“, todėl norint greičiau su juo atsisveikinti reikia gebėti atpažinti jo požymius. Ji įvardija pagrindinius kosulio rūšių skirtumus bei dalinasi praktiniais patarimais, kaip juos išgydyti.
2023-10-26

Kosulys praeis greitai ir lengvai: vaistininkė atskleidė, kas padės

Šį rudenį kartu su peršalimų ligų sezonu sugrįžta vienas labiausiai varginančių simptomų – kosulys. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad „kosulys kosuliui nelygus“, todėl norint greičiau su juo atsisveikinti reikia gebėti atpažinti jo požymius. Ji įvardija pagrindinius kosulio rūšių skirtumus bei dalinasi praktiniais patarimais, kaip juos išgydyti.
2023-10-17

Peršalimas guldo lietuvius: ragina nekartoti 1 klaidos

Peršalimas dažna ligos forma, kuri sukelia simptomus kaip: sloga, čiaudulys, gerklės skausmas, kosulys ir bendras silpnumas. „Eurovaistinė“ vaistininkė Dovilė Tervydė sako, kad atšalus orams, matomas padidėjęs peršalusių žmonių skaičius, tad daugiau žmonių rūpinasi savo vastinėle ir imuniteto stiprinimo preparatais.  D. Tervydė teigia, kad pajutus peršalimo simptomus, reikėtų atkreipti dėmesį į savo savijautą.
2023-10-11

Toks kosulys išduoda rimtą ligą: gydytojas skubiai įspėja

Neretai pacientai yra įsitikinę, kad kosulį sukelia virusinės infekcijos. Vis tik otorinolaringologas, medicinos mokslų daktaras Darius Rauba sako, kad kartais kosulio priežastis yra kita rimta liga. Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ jis įvardijo refliuksą kaip vieną iš priežasčių, kuri gali sukelti nesibaigiantį kosulį. Vargina visiškai sveikus Refiuksas yra būklė, kai apatinis stemplės raukas tinkamai neužsiveria ir skrandžio turinys, patenka atgal į stemplę.
2023-06-16

Naudinga žinoti: alergologai pataria, kaip pastebėti alergiją žiedadulkėms

Žydint vis daugiau augalų, įsibėgėja ir pavasarinis alergijų sezonas. Pernelyg dažnai čiaudintys, kosintys, sloguojantys pacientai jau dažniau kreipiasi ir į alergologus. Šie patikina, kad dar ne visi augalų žiedadulkėms alergiški žmonės žino apie savo problemą. Jie ragina gyventojus susirūpinti savo sveikata, jei pajuto neįprastus simptomus, ir laiku kreiptis į alergologus ar net pulmonologus. „Alksnis jau baigėsi, jo gal yra mažiau.
Aktualijos 2023-05-13

Radinys 5-mečio plaučiuose šokiravo net medikus: to matę nebuvo

Visiškai normalu, kad vaikai kartais kosėja. Tačiau paaiškėjus priežasčiai, kodėl penkiametis iš Paragvajaus kosėjo tris mėnesius, šokiruoti liko net medikai. Kosulį dažnai sukelia peršalimo ligos, skaičiuojama, kad kosulys vaikus užklumpa maždaug aštuonis kartus per metus. Taip yra todėl, kad vaikų imunitetas dar negeba kovoti su virusais. Dauguma kosulio ir peršalimo ligų praeina per kelias diena, praneša Anglijos nacionalinė sveikatos tarnyba.
2023-03-17

Skubiai perspėja: JK atšaukiami kai kurie vaistai nuo kosulio – jokiu būdu neskubėkite vartoti

Didžiojoje Britanijoje saugumo sumetimais iš prekybos atšaukiami kai kurie vaistai nuo kosulio, kurių sudėtyje yra folkodino (pholcodine). Sveikatos ekspertai teigia, kad egzistuoja labai reta tikimybė, jog kai kuriems žmonėms gali pasireikšti alerginė reakcija, susijusi su būtent su folkodinu. Gyventojai raginami patikrinti namuose turimų tablečių ar sirupų nuo kosulio pakuotes, ar tarp sudedamųjų dalių nėra įrašytas folkodinas.

Mirtiną ligą slepia „nekaltas“ simptomas: pajutus ragina nedelsti

Vėsusis metų laikas yra ir kvėpavimo takų ligų bei lėtinių kvėpavimo sistemos ligų paūmėjimų sezonas. Šie negalavimai, ypač jei jie užsitęsia, gali liudyti esant ir kitas, dar nediagnozuotas ir pavojingas ligas. Kosulio priežastys įvairios Peršalimo ligos neaplenkia daugelio žmonių, nepaisant jų amžiaus ir bendros sveikatos būklės. Vienas nemaloniausių kvėpavimo takų negalavimo simptomų yra kosulys.
2023-03-08

Naktį pila prakaitas ir jaučiatės pavargę? Medikai ragina suklusti – tai gali įspėti apie pavojingą ligą

Nors kai kam tuberkuliozė skamba kaip liga „iš senų laikų“, statistika liūdina. Deja, Lietuva pagal sergamumą tuberkulioze vis dar išlieka tarp pirmaujančių šalių Europoje. Tuo metu Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, tuberkuliozė yra viena iš 10-ies pagrindinių mirties priežasčių visame pasaulyje. Radviliškyje kilus tuberkuliozės protrūkiui, medikai primena, kam ši liga pavojingiausia ir ragina skubėti išsitirti.
2023-02-05

Ką reikia žinoti apie vaikų kosulį: gydytoja turi liūdinančių žinių apie atsikosėjimui skirtus sirupus

Vienas iš peršalimo ligų sezono atributų, ypač lydintis vaikų susirgimus – kosulys. Neretai kada jis užsitęsia ar pasirodo kažkoks „kitoks“, kai tėvai sunerimę skuba vaiką parodyti gydytojui. Koks kosulys yra normalus, o kada išties reikėtų kreiptis skubos pagalbos, išsamiau pasakoja Kauno klinikų Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro vadovė doc. dr. Lina Jankauskaitė.
2023-01-30

PSO skubiai perspėja: nuo sirupo kosuliui gydyti mirė šimtai vaikų – jokiu būdu nevartokite

Užteršti vaistai sukėlė rimtą Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) įspėjimą po daugybės vaikų mirčių. Perspėjimu buvo raginama imtis neatidėliotinų veiksmų, siekiant apsaugoti vaikus, kai kosulio sirupai susieti su jų su mirtimis.

52-ejų mamą pražudė plaučių vėžys: jos dukra įspėja apie simptomus

Užsitęsęs kosulys ir nugaros skausmai išdavė moteriai skaudžią diagnozę – plaučių vėžys. Klastinga liga buvo pastebėta pavėluotai, moteris netrukus mirė. Dabar jos dukra įspėja kitus. Karen Spencer buvo vos 52 metai, kai jai diagnozavo IV stadijos plaučių vėžį. Gydytojų teigimu, moteriai gyventi buvo likusios vos kelios savaitės. „Viskas įvyko taip greitai“, – „Cheshire Live“ pasakojo jos dukra Rachael Wilson.
2023-01-22

Plaučių uždegimas šienauja žmonių gyvybes: štai, kokie simptomai jį išduoda

Plaučių uždegimas – pavojinga infekcija, kurią sukelia įvairios bakterijos, virusai ir grybeliai. Neretai ši liga būna ir mirtina. Sužinokite, kokie simptomai išduoda plaučių uždegimą, kad laiku save apsaugotumėte. Pranešama, kad šiuo metu Jungtinėje Karalystėje sergamumas plaučių uždegimu yra gerokai didesnis nei buvo prieš COVID-19 pandemiją. Šiuo metu Anglijoje ir Velse mirtingumas nuo plaučių uždegimo yra taip pat vienas didžiausių.
2023-01-22

Toks kosulys išduoda vėžį: uždelsus baigiasi mirtimi

Dažnas iš mūsų susiduriame su vienokiu ar kitokiu kosuliu. Ar kosulys gali išduoti klastingas ligas ir kaip suprasti, kada tai tik peršalimo požymis ir kada kosulys slepia kitą ligą?  Tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dalyvavęs otorinolaringologas, medicinos mokslų daktaras Darius Rauba sako, kad kosulys gali išduoti kelias ligas, todėl labai svarbu kreiptis į medikus ir išsiaiškinti, kas iš tiesų slypi už kartais visai nekaltai atrodančio kosulio.
2023-01-21

Ši nemaloni liga smogia vis daugiau lietuvių: prasideda kosuliu

Dažnas iš mūsų susiduriame su vienokiu ar kitokiu kosuliu. Ar kosulys gali išduoti klastingas ligas ir kaip suprasti, kada tai tik peršalimo požymis ir kada kosulys slepia kitą ligą?  Tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dalyvavęs otorinolaringologas, medicinos mokslų daktaras Darius Rauba sako, kad kosulys gali išduoti kelias ligas, todėl labai svarbu kreiptis į medikus ir išsiaiškinti, kas iš tiesų slypi už kartais visai nekaltai atrodančio kosuliu.
2023-01-20

Gydytojas pasakė, kaip išgydyti kosulį: padės šie būdai

Dažnas iš mūsų susiduriame su vienokiu ar kitokiu kosuliu. Ar kosulys gali išduoti klastingas ligas ir kaip suprasti, kada tai tik peršalimo požymis ir kada kosulys slepia kitą ligą?  Tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dalyvavęs otorinolaringologas, medicinos mokslų daktaras Darius Rauba sako, kad kosulys gali išduoti kelias ligas, todėl labai svarbu kreiptis į medikus ir išsiaiškinti, kas iš tiesų slypi už kartais visai nekaltai atrodančio kosuliu.
2023-01-17

Buvusią „TV Pagalbos“ gelbėtoją pakirto klastinga bakterija: išdavė 1 simptomas

Rinkodaros specialistė bei buvusi „TV Pagalbos“ žvaigždė, kaunietė Deimantė Šmitė pasakoja, kad jos gyvenimą sujaukė nelemtas kosulys. Moteris buvo visiškai sveika, kai vieną rytą pajuto kosulį, kuris jau truko net daugiau nei šešias savaites. Dabar Deimantė besijuokdama sako, kad save gali vadinti tikra kosulio eksperte, nes per tiek laiko kosėjo įvairiai – ir su priepuoliais, ir sausai, ir šlapiai.
2023-01-16

Lietuvoje sparčiai daugėja sergančiųjų itin rimta liga: žmonės galvoja, kad tai – peršalimas

Pastaraisiais metais it ant mielių ėmė daugėti sergančiųjų tuberkulioze. Vien Vilniuje, palyginti su 2021 metais, pernai ligonių padaugėjo trečdaliu. Ir, kaip aiškina medikai, nuomonė, esą tuberkuliozė plinta tik tarp benamių – klaidinga. Į ligos patalą net ne vienam mėnesiui gali atgulti ir nuolat skubantys, kartais net papietauti neturintys laiko, ar koronaviruso išvarginti žmonės.

Plaučių uždegimą atskleidžia šie simptomai: nenumokite ranka

Plaučių uždegimas arba kitaip pneumonija – klastinga liga. Šios ifekcijos metu gali būti pažeidžiamas vienas arba abiejų plaučių oro maišeliai, kurie prisipildo skysčių arba pūlių. Sužinokite, kokie yra plaučių uždegimo simptomai, kad galėtumėte apsaugoti ne tik save, tačiau ir kitus, jum brangius asmenis, laiku. Teigiama, kad pneumoniją gali sukelti įvairios bakterijos, virusai ir net grybelis. Plaučių uždegimo liga gali būti įvairaus sunkumo – nuo lengvos iki pavojingos gyvybei būklės.
2022-12-31

36-erių moterį užklupo įkyrus kosulys: sužinojus diagnozę apsipylė ašaromis

Suprantant įvairiapusius kraujo krešulių plaučiuose susidarymo simptomus, galima išgelbėti gyvybes. Plaučių embolija yra trečia pagal dažnumą širdies ir kraujagyslių liga po išeminės širdies ligos ir insulto. Deja, ši problema iš dalies kyla todėl, kad liga diagnozuojama pavėluotai ir klaidingai. Taip nutiko ir vienai moteriai, kurios atveju staiga prasidėję simptomai buvo nurašyti kaip astma.
2022-12-21

Kosulys kosuliui nelygus: šeimos gydytoja patarė, kaip juos atskirti ir kaip gydyti

Net ir, atrodytų, pasveikus po virusinės infekcijos kosulys kitą kartą užsilaiko gerokai ilgiau. Ką tokiu atveju tai galėtų reikšti ir kaip atskirti lėtinio kosulio priežastis, išsamiau pasakoja Karoliniškių poliklinikos šeimos gydytoja Justė Latauskienė.
2022-12-17

Buvusiai „TV pagalbos“ gelbėtojai smogė klastinga bakterija: perspėja kitus

Buvusi „TV pagalbos“ gelbėtoja Deimantė Šmitė pasidalino nemalonia patirtimi – maždaug mėnesį laiko kankinęs kosulys išdavė, kad jos kūne apsigyveno klastinga bakterija, nuo kurios neapsaugotas nė vienas. Naujienų portalui tv3.lt D. Šmitė pasakojo išbandžiusi visus įmanomus vaistus, kad tik kosulys dingtų, tačiau niekas nepadėjo. Galiausiai paaiškėjo, kad užsitęsusio kosulio priežastis – organizme apsigyvenusi Chlamydia pneumoniae bakterija, sukėlusi infekciją.
265 2022-11-14

Gerklę drasko kosulys? Šiukštu nedarykite šios 1 dažnos klaidos

Šį rudenį kartu su peršalimų ligų sezonu sugrįžta vienas labiausiai varginančių simptomų – kosulys. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad „kosulys kosuliui nelygus“, todėl norint greičiau su juo atsisveikinti reikia gebėti atpažinti jo požymius. Ji įvardija pagrindinius kosulio rūšių skirtumus bei dalinasi praktiniais patarimais, kaip juos išgydyti.
2022-10-13

Gambijoje mirus 66 vaikams PSO atlieka tyrimą dėl sirupų nuo kosulio

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį paskelbė įspėjimą dėl Indijos kompanijos „Maiden Pharmaceuticals“ gaminamų keturių sirupų nuo kosulio ir peršalimo. Jungtinių Tautų agentūra nurodo, kad šie preparatai galėtų būti susiję su 66 vaikų mirtimi Gambijoje. PSO taip pat įspėjo, kad šie užteršti vaistai galėjo būti platinami ir kitose šalyse, galbūt net visame pasaulyje.
2022-10-06

Lėktuve Reginai iš pykčio užvirė kraujas: „Žmonės, kas jums darosi?“

„Atėjęs ruduo driokstelėjo su trenksmu ligų ir peršalimų – atrodo, kad aplink visi serga ir nežada sustoti. Darbai persikėlė į namus, ofisai ištuštėjo, mokyklose irgi masiniai susirgimai peršalimo ligomis“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Regina iš Vilniaus. Laikausi nuomonės, kad susirgus reikia gydytis, bet, pasirodo, taip galvoja toli gražu ne visi Visai neseniai skridau į Egiptą pailsėti. Seniai įsigyta kelionė, taip norisi pajusti vasaros skonį, kai Lietuvėlėje šalta ir niūru.
100 2022-10-04

24-erių vyrą palaidojusi vilnietė atvėrė širdį: papasakojo apie vėžio simptomus

„Nors buvau labai jauna, tačiau privalėjau priimti man tekusį milžinišką gyvenimo iššūkį…“, – vilnietė Sabina apie nepamirštamas patirtis slaugant mylimą žmogų. „Kai mūsų dukrelei buvo 7 mėnesiai, surengėme jos krikštynas, – prisimena vilnietė Sabina Voronecka. – Viskas praėjo nuostabiai, abu su vyru buvome labai laimingi.
2022-04-21

Išgirdusi, ką darbe pasakė kolega, vilnietė sprogo iš pykčio: „Taip elgiasi tik kvailiai“

„Pastaruoju metu susirgimų COVID-19 skaičius auga, o kasdien didėjantys skaičiai iš viso gąsdina! Deja, savo darbo negaliu dirbti nuotoliniu būdu, tačiau neatsistebiu žmonėmis, kurie, net ir esant tokiai pandeminei situacijai, kulniuoja į ofisus“, –  tv3.lt laiške rašo Kornelija iš Vilniaus. Prieš kelias dienas dirbau ofise, tvarkiau įprastus reikalus, kurių, deja, negaliu atlikti nuotoliniu būdu ir staiga apsireiškė kolega.
2022-02-01

COVID-19 susirgęs Vaidas kreipiasi į visus lietuvius: „Mano klaida, kad nesiskiepijau“

Po beveik 2 mėnesius trukusio intensyvaus gydymo Kauno klinikose Vaidas grįžo į namus. Spalio mėnesį jaunas vyras susirgo COVID-19 liga. „Gydymo laikotarpis buvo sudėtingas, bet mano vaikai maži, todėl norėdamas pasveikti dariau viską, kad tik mano trys dukrytės neliktų be tėčio“, – pasakojimą pradeda jis. Pirmasis simptomas, kurį pajuto Kauno klinikų pacientas, buvo kosulys. „Šis kosulys buvo kitoks nei įprastai. Jis pasireikšdavo dažniau ir buvo stipresnis, – prisimena Vaidas.
2021-12-22

Pamirškite įkyrų kosulį naktimis: štai, kas jums padės

Jei nuolatos kostite, tai gali būti Covid-19. Tačiau dažniausiai kosulį sukelia peršalimas ar gripas, o kosulys nedažnai rodo, kad gresia tokia pavojinga liga kaip plaučių vėžys. Nors kosulys paprastai trunka tris ar keturias savaites, kol palaipsniui pagerėja, kartais pastebite,  kad naktį kostite daugiau. Internetinė svetainė „Sleep Foundation“ paaiškina to priežastis ir keturis būdus, kaip geriau išsimiegoti, jei kostite.
2021-10-14

29-erių futbolininko istorija pribloškia: kosulys atskleidė mirtiną ligą

29-erių futbolininkas ir reguliariai sportuojantis jaunuolis Mike Edwards buvo šokiruotas, kad jam diagnozuotas stemplės vėžys. Vyras sako jutęs tik lengvą kosulį ir skausmą ryjant.   Sportuojantis ir sveikas vyras, savo kosulį nurašęs rėmens skausmui, neseniai sužinojo, kad jam gyventi liko metai ar dveji. Vyras nutarė pasikalbėti su gydytoju, kai jo lengvas kosulys niekaip nepraėjo.  Tuo metu jis galvojo, kad kosulys yra tik rėmens ir sutrikusio virškinimo simptomas.
2021-07-24

36-erių vyras iš tiesų iškosėjo plautį

Smarkiai sergantys žmonės kartais skundžiasi stipriu kosuliu, sakydami, kad jie tuoj „iškosės plaučius“. Paprastai toks pasakymas tėra vaizdingas išsireiškimas, tačiau vienas vyras parodė, kad tokio pasakymo reikšmė ne visada yra perkeltinė. Žurnale „New England Journal of Medicine“ buvo paskelbtas keisto atvejo aprašymas. 36-erių vyras sugebėjo iškosėti nepažeistą dešimties šakų bronchinį medį. Paprastai sakant, vyras iškosėjo iš sukrešėjusio kraujo susidariusį jo plaučių vidaus modelį.
2021-05-07

Navalno sveikatos būklė – prasta, tačiau ir toliau tęsia bado akciją

Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas pirmadienį sakė, kad jį vargina smarkus kosulys ir aukšta temperatūra, tačiau jis tęs bado streiką, kurį paskelbė praėjusią savaitę, reikalaudamas užtikrinti tinkamą medicininę priežiūrą. 44 metų A. Navalnas praėjusį trečiadienį paskelbė bado streiką, skųsdamasis, kad jį kankina dideli nugaros skausmai ir tirpsta kojos, tačiau kalėjimo gydytojas jam skyrė tik skausmą malšinančių vaistų.
2021-04-06

COVID-19 apsuptyje lietuviai serga ir gripu: išskyrė, kur daugiausia

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje kovo 15–21 d. sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis šiek tiek padidėjo. Per savaitę bendras šalies sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis išaugo iki 14,0 atvejų 10 tūkst. gyventojų. NVSC duomenimis, praėjusią savaitę daugiausia sergančiųjų užregistruota Kauno apskrityje (15,1 atvejo 10 tūkst.
2021-03-22
REKLAMA
Kosulys (nuotr. Shutterstock.com) Kosulys (nuotr. Shutterstock.com)

7 vaikų kosulio priežastys

Vaikų kosulys gali būti paties įvairiausio pobūdžio – nuo lengvo kosčiojimo iki dusulį ir vėmimą sukeliančių kosulio priepuolių pobūdžio. Pateikiame 7 vaikų kosulio priežastis – kiekvienam reikėtų žinoti, kad kosulį sukelia ne tik plaučių uždegimas ar bronchitas, bet ir kitos, kartais visai netikėtos priežastys.  · Į kvėpavimo takus patekęs svetimkūnis sukelia labai staigų ir sausą kosulį, kuriuo organizmas mėgina pašalinti kliūtį.
2021-03-22

Kas yra „koronaviruso liežuvis“ ir ar tai dar vienas simptomas?

Trys pagrindiniai koronaviruso simptomai yra aukšta temperatūra, nuolatinis kosulys ir dusulys. Tačiau virusu užsikrėtusių žmonių simptomai varijuoja, todėl panašu, kad žmonių organizmai gali į infekciją reaguoti skirtingai. Dėl skonio ar kvapo praradimo užsikrėtus virusu atsirado viena teorija, kuri teigia, kad liežuvio skausmas ar spalvos pasikeitimas gali irgi būti koronaviruso simptomas.

Nenumokite ranka į kosulį – gali išduoti kur kas rimtesnes ligas

Kosulys – dažnas virusinių kvėpavimo takų ligų (ir ne tik) palydovas. Kartais jis praeina išgėrus vaistinėje nusipirktų nereceptinių tablečių ar vaistažolių arbatos, o kartais būtina gydytojo konsultacija ir gydymas jo paskirtais vaistais. Apie kokius sutrikimus perspėja kosulys, papasakojo Karoliniškių poliklinikos gydytoja pulmonologė Rūta Paškevičiūtė.
2021-01-19

Tiesioginiame eteryje Verygai teko staigiai nutraukti pokalbį: vedėjas sunerimo dėl jo sveikatos

Laikinai sveikatos apsaugos ministro pareigas einantis Aurelijus Veryga dalyvavo portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“, kurioje kalbėjo apie karantino griežtinimą ir naujus su tuo susijusius ribojimus. Tačiau tiesioginės laidos metu neapsieita ir be kuriozų. Įpusėjus pokalbiui A. Verygą netikėtai ištiko kosulio priepuolis. Ėmęs nevaldomai kosėti laikinasis ministras atsijungė nuo pokalbio.  Po kiek laiko pavyko iš naujo susisiekti su A. Veryga.
2020-12-07

Kartą ir visiems laikams: kada kosėjant užtenka arbatos, o kada reikia vaistų?

Neretai atvėsusių orų palydovu tampa peršalimo ligos ir kosulys. Šiemet kosulys įgavo dar ir kitą reikšmę – tai vienas pagrindinių COVID-19 infekcijos simptomų. Todėl sveikatos specialistai sako, kad nevalia į kosulį žiūrėti pro pirštus, o kosulio gydymas turėtų būti prioritetu. Vaistininkė pataria, kokiais atvejais po ranka turėtų būti vaistai nuo kosulio, o kuomet arbata nuo kosulio.
2020-12-02

Kosulys užsitęsė? Gydytoja pasakė, kada reikėtų sunerimti

Daugelis žmonių į kosulį linkę žiūrėti nerimtai – įprasta galvoti, kad po kelių dienų ar savaitės jis praeis. Tačiau jei kosulys užsitęsia bent kelias savaites, medikų teigimu, vertėtų sunerimti. Kokias ligas gali prognozuoti užsitęsęs kosulys, pasakoja Kauno „Kardiolitos klinikų“ Pulmonologijos centro gydytoja pulmonologė Daiva Jurelevičienė.
2020-11-30
Į viršų