ES užmojis – nuo Covid-19 paskiepyti 70 proc. suaugusių Bendrijos gyventojų

Europos Sąjunga siekia iki rugpjūčio pabaigos vakcinuoti 70 proc. suaugusių Bendrijos gyventojų, antradienį pranešė Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojas Margaritis Schinas .

Šis siekis, dėl kurio buvo susitarta ES komisarų susitikime, užsibrėžtas daugumai Bendrijos valstybių sunkiai įsibėgėjant vakcinavimo programoms.

Skiepijimas nuo COVID-19 ES prasidėjo prieš tris savaites. Kol kas Bendrijoje patvirtintos tik dvi bendrovių „BioNTech/Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinos, bet artimiausiu laiku tikimasi patvirtinti ir daugiau preparatų.

Vis dėlto pagal skiepijimo tempą ES atsilieka nuo tokių valstybių kaip JAV, Britanija, Izraelis ir Jungtiniai Arabų Emyratai.

Už sveikatos apsaugą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stela Kiriakides nurodė, kad ES bendro pirkimo strategija užtikrina, kad mes jau turime pakankamai vakcinos dozių paskiepyti 80 proc. iš 450 mln. Bendrijos gyventojų. 

Tačiau komisarė pripažino, kad „vakcinacijos tempą reikia didinti“.

„Mes taip pat siūlome, kad iki šių metų vasaros valstybės narės turėtų būti vakcinavusios bent 70 proc. suaugusių gyventojų“, – per spaudos konferenciją sakė M. Schinas.

Vėliau jis patikslino, kad užsibrėžtas laikotarpis yra „iki vasaros pabaigos“, tai yra iki rugpjūčio pabaigos.

Europos Komisijos vadovės Ursulos von der Leyen pareiškime sakoma, kad 70 proc. tikslo pasiekimas būtų „lūžio taškas mūsų kovoje su virusu“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų