Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė vasario 24 dieną dalyvavo tarptautinėje Sirijos draugų konferencijoje Tunise, kuri surengta Jungtinių Tautų, Arabų valstybių lygai ir kitiems tarptautinės bendruomenės veikėjams siekiant sustabdyti Sirijos valdžios vykdomas represijas ir smurtą prieš civilius savo šalies žmones.

Konferencijoje Šiaurės ir Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, parengė bendrą pareiškimą dėl padėties Sirijoje.

Juo Sirijos valdžios institucijos raginamos nedelsiant nutraukti jėgos naudojimą prieš civilius savo šalies gyventojus ir sistemingus žmogaus teisių pažeidinėjimus, visi JT Saugumo Tarybos nariai kviečiami prisiimti atsakomybę dėl savo veiksmų.

Dokumente pabrėžiama Arabų valstybių lygos lyderystė koordinuojant tarptautinės bendruomenės pastangas ir pritariama lygos pasiūlyto taikos plano įgyvendinimui.

Šiaurės ir Baltijos valstybės taip pat atkreipia dėmesį į blogėjančią humanitarinę padėtį Sirijoje, šalies opozicija raginama dėti visas pastangas tolesniems veiksmams koordinuoti ir siekti bendros Sirijos ateities vizijos pereinant prie demokratinės sistemos.

Šiaurės ir Baltijos šalys pasveikino Jungtinių Tautų ir Arabų valstybių lygos sprendimą skirti buvusį JT generalinį sekretorių Kofį Annaną specialiuoju pasiuntiniu Sirijai.

Konferencijoje Tunise dalyvavo arabų, ES šalių, JAV, Kanados, Japonijos, Pietų Korėjos, tarptautinių organizacijų atstovai – iš viso apie 70 delegacijų.


Rašyti komentarą...
R
Rimantas
2012-02-25 11:45:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar gali pasitikėjimo neturinčios organizacijos ir personos kalbėti ir už Lietuvą. Manau, kad daugelis Lietuvos žmonių palaikytų Sirijos dabartinę valdžią, o ne JAV ir arabų lygos eksportuojamą išsigimusią demokratiją.
Atsakyti
0

n
ne
2012-02-27 09:52:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
na aisku Lietuvoje pas mus mazai problemu... reikia dar ir kitomis pasirupinti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų