Lietuva atveria sienas: paaiškino, kada privalote izoliuotis Papildyta 10.02 val.

Vasaros pradžioje Lietuva atveria sieną keliautojams iš tų šalių, kuriose koronaviruso situacija yra stabilizuota. Iš į sąrašą patekusių šalių grįžusiems keliautojams nebereikės laikytis dviejų savaičių saviizoliacijos, tačiau tik nuo birželio 1-osios. Vis dėlto gyventojai įspėjami negudrauti, bandydami išvengti saviizoliacijos, ir neslėpti, jei grįžo iš valstybės, kurioje epidemiologinė situacija bloga.

Nuo birželio 1 d. į Lietuvą bus galima atvykti iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos ir Airijos piliečiams ir jose teisėtai gyvenantiems žmonėms, jeigu toje valstybėje, sergamumas koronaviruso infekcija per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 nustatytų koronaviruso atvejų 100 tūkst. gyventojų. 

Daugiau kelionių galimybių

„Tokiems atvykusiems piliečiams nebus reikalinga izoliacija 14 dienų. O jeigu mūsų piliečiai atvyksta iš valstybių, kuriose situacija yra prastesnė nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų, tuomet jų bus prašoma laikytis nustatytos 14 dienų izoliacijos. <...> Tie žmonės, kurie atvyksta iš šių valstybių iki birželio 1 dienos, jiems privaloma saviizoliacija“, – žurnalistams Vyriausybėje ketvirtadienį sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Tokių valstybių sąrašą nustatys ir kiekvieną pirmadienį paskelbs valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas.

Taip pat izoliacija nebus taikoma, jeigu valstybė, kurioje teisėtai gyvenama, patenka į sąrašą šalių, iš kurių atvykus netaikoma izoliacija, sąrašą. Pastarasis sąrašas bus sudaromas atsižvelgiant į Baltijos šalių sutartus kriterijus ir bus skelbiamas pirmadieniais.

Tuo metu Lenkija, kaip teigia R. Tamašunienė, išlieka išimtimi – į ją patekti ir iš jos atvykti bus galima net tuomet, kai epidemiologinė situacija Lenkijoje bus blogesnė, tačiau tik ypatingais atvejais.

„Jeigu ir pablogėtų situacija Lenkijoje ir būtų daugiau nei 25 susirgimai 100 tūkst. gyventojų, vis tiek trimis tikslais – mokslo, verslo ir darbo – bus galima atvykti iš tos valstybės ir nuvykti į ją, nesilaikant izoliacijos“, – sakė R. Tamašunienė.

REKLAMA

Įspėja negudrauti

Reguliarūs keleiviniai skrydžiai į Lietuvą bus vykdomi tik iš šalių, kurioms pritaria Vyriausybė, tačiau grįžusiems iš šalių, kurios nėra įtrauktos į valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytą sąrašą, bus privaloma 14 dienų izoliacija. 

Tai netaikoma iš Estijos, Latvijos ir Lenkijos atvykstantiems gyventojams, jei per pastarąsias 14 dienų iki atvykimo į Lietuvą jie nesilankė kitose valstybėse.

„Pasigirsta, kad galbūt galima pagudrauti, kertant sieną per Latviją nepasakyti, iš kur vykstu. Tai vis tik norime įspėti, ta informacija galbūt pasiekia vėliau, ne tą pačią minutę, kai kertate sieną, bet ji pasiekia Valstybės sienos apsaugos tarnybą ir yra perduodama į centrinę Lietuvos Covid-19 izoliacijos sistemą. Nenustebkite, jeigu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras jums paskambins, pasiteiraus ir pareigūnai gali pasiteirauti, kaip jūs laikotės saviizoliacijos“, – sakė R. Tamašunienė.

Taip pat trečiadienį ministrų kabinetas nusprendė visiškai atverti Lietuvos sieną su Latvija.

„Nebeliks ten pasienio kontrolės punktų. Įprasta tvarka, įprastais keliais galės žmonės judėti. Bet atvykus iš kitų valstybių į Latvijos ar Estijos jūrų, oro uostus ten yra atliekama kontrolė mūsų kaimynų pasieniečių“, – teigė ministrė.

Lietuvos piliečiai laisvi išvykti iš Lietuvos, tačiau R. Tamašunienė prieš keliones rekomenduoja pasidomėti, kokius apribojimus taiko užsienio valstybės.

„Norintiems išvykti ir keliauti jokių apribojimų nėra, galite vykti, kur norite. Noras, aišku, galimybė grįsta, ar yra transporto priemonės nuvykti į kitą valstybę. Bet labai svarbu prieš vykstant piliečiams pasidomėti, kaip yra toje valstybėje, kokie taikomi apribojimai, kaip organizuojamas transporto, skrydžių ar keltų judėjimas“, – kalbėjo ministrė.

Į Lietuvą atvykti galės užsieniečiai, turintys teisę gyventi Lietuvoje, diplomatinio korpuso atstovai, NATO kariai, tarptautinių komercinių vežimų vykdytojai, sveikatos priežiūros specialistai, aukšto meistriškumo sportininkai, menininkai, žurnalistai, taip pat tranzitu per Lietuvos teritoriją vykstantys arba į savo gyvenamosios vietos valstybę grįžtantys žmonės. 

REKLAMA

Tačiau Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ir toliau vykdys visų į Lietuvą atvykstančių ir išvykstančių žmonių patikrinimą.

Kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją:


Rašyti komentarą...
R
Rolanda
2020-05-28 10:15:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada pas gydytojus bus galima normaliai nueiti? Ne sienos mums rūpi.
Atsakyti
-8

M
Morta
2020-05-28 11:38:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol šitie valdžiažmogiai bus, tol jų išgalvotas virusas ir bus. Jokių gydytojų ,nieko ir nebus.
Atsakyti
-6

s
skundkui,
2020-05-28 11:27:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
reikia pas gydytoją dėl ligos, ir nori namo pareiti su dviem ligom ?
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų