Skvernelis: karantiną siūloma pratęsti iki birželio pabaigos, bus 4 kriterijai

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį teigė, kad karantiną siūloma pratęsti iki birželio pabaigos, tačiau tikrasis sprendimas paaiškės po Vyriausybės posėdžio. Premjeras teigė, kad karantinas bus tęsiamas tiek, kiek atitiks epidemiologinius rodiklius.

„Trečiadienį, matyt, patvirtinsime rekomendacines formas pagal medikų, epidemiologų siūlomus kriterijus. Bus bent keturi kriterijai, kuriems esant, karantinas arba bus tęsiamas, arba ne.

Vienas iš kriterijų – tai būtų suminis sergamumo nekitimas 100 tūkst. gyventojų per keturiolika dienų (jeigu nekyla – aut. past.). Antras – nuo visų patikrinimų – ne didesnis kaip pusė procento teigiamų atvejų.

Trečiasis – ne daugiau kaip penki įvežtiniai atvejai per savaitę. Ketvirtasis – kad ne mažiau kaip 90 proc. naujų atvejų būtų susiję su jau esamais lokaliais židiniais, ir tai būtų ne nauji atvejai“, – kalbėjo premjeras.

Karantinas laikomas dėl dviejų dalykų

Pasak premjero, kalbant apie karantiną, kalbame apie teisinį režimą, todėl karantino režimas skirtas dviems dalykams.

„Pirmiausia, tai susiję su ekonomine parama, nes daug priemonių, kurios taikomos per karantiną ir po karantino. Antras teisinis rodiklis, visgi ligos plitimo ir įvežimo galimybių suvaldymas.

Čia esminiai dalykai. Rytoj, priėmus nutarimą, mes pamatysime, kad praktiškai grįžtame į buvusį mums įprastą gyvenimą, išskyrus su tais apribojimais, kurie grasina atskiriems židiniams arba įvežimui.

Neturint karantino nebūtų įmanoma atlikti reikalingos medicininės patikros prie mūsų sienų arba atvykstantiems asmenims į Lietuvą. Antras dalykas susijęs su masiniais renginiais ir apribojimais“, – sakė S. Skvernelis.

Išvardijo, kas keistųsi nuo birželio

Antradienį premjeras savo „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą, kuriame pasidalijo tai, kas buvo aptarta pirmadienį vykusiame COVID-19 komiteto posedyje. Premjeras primena, kad galutinį sprendimą priims Vyriausybė.

REKLAMA

„Toliau vertiname situaciją bei priimame sprendimus, kurių laukia žmonės ir kuriuos priimti leidžia epidemiologinė aplinka Lietuvoje. Keli akcentai iš vakar dienos COVID-19 komiteto posėdžio. Kaip visuomet, galutinius sprendimus dar turės priimti Vyriausybė“, – rašo S. Skvernelis.

Anot jo, siūlyti įvairių apribojimų atšaukimai. Vienas jų – viešoje vietoje jau galėtų būriuotis didesnės, kaip 5 asmenų grupės.

„Nuo birželio pradžios siūloma atsisakyti apribojimo, kuris nustato, jog viešose vietose gali burtis ne didesnės kaip 5 asmenų grupės. Be viso kito tai reiškia, kad bus galima žaisti gatvės krepšinį, futbolą ir kitus „kontaktinius“ žaidimus.

Sporto renginiams nustatomos tokios pat sąlygos, kaip ir kitiems renginiams. Atvirose erdvėse jie galės vykti, kai susirinks ne daugiau nei 300 žiūrovų ir dalyvių, bus užtikrinamas bent metro atstumas tarp žiūrovų. Uždarose erdvėse – ne daugiau kaip 100 žiūrovų ir dalyvių, užtikrinamas 2 metrų atstumas tarp žiūrovų.

Jei epidemiologinė situacija neblogės, skaičius planuojame palaipsniui didinti. Preliminariai nuo birželio 15 dienos dalyvių ir žiūrovų skaičius atvirose erdvėse galėtų didėti iki 500, uždarose – iki 150-ies.

Pilnai atveriama siena su Latvija: jokių patikrinimų

Nuo birželio pradžios pilnai atveriama siena su Latvija. Laisvas judėjimas, nebelieka jokių postų ir patikrinimų.

Atsižvelgus į verslo asociacijų prašymą restoranų, kavinių, kitų maitinimo įstaigų, taip pat naktinių klubų veiklą planuojama ilginti iki 23 valandos.

Ir dar kartą dėl kaukių. Viešose vietose, kaip žinia, jų dėvėti nebeprivaloma. Kaip ir valgant bei geriant viešojo maitinimo įstaigose, sportuojant, lankantis baseinuose ar pirtyse.

Tačiau kaukes vis dar reikia dėvėti ten, kur susirenka daug žmonių, kur jie užtrunka ilgesnį laiką, kur neįmanoma užtikrinti saugių atstumų - o tai reiškia padidintą epidemiologinę riziką. Šios vietos – tai turgavietės ir kitos viešos prekybos vietos, vieši renginiai, ekskursijos, viešojo transporto įlaipinimo vietos, taip pat ir pats viešasis transportas“, – rašo S. Skvernelis. 

REKLAMA


Rašyti komentarą...
V
Viltis
2020-05-26 12:02:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip suprasti kavines ,restoranai, sporto sales ir t.t, o kur dingo is akiracio medicina zmonems, kur poliklinikos, kiek ilgai dar tesis maldos zmoniu kad prieiti pas specialistus!? Visu polikliniku, kliniku koridoriai tusti, ligoniu nepriima, o gyd ale dirba!! gal prabuskit ne vien korona turim, bet aibes ligoniu kurie laukia kada juos apziures ir tyrimus padarys!!!
Atsakyti
-1

L
Lina
2020-05-26 10:36:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Beprociai visiski. Mirs nuo kitu ligu daugiau. Leiiskit i poliklinikas tyrimu negalima pasidaryt. Ar dar neprisikrovet pinigu?
Atsakyti
-3

Z
Zmogus
2020-05-26 12:10:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Musu valdziagyviai : ryte - karantinas iki birzelio 1 d. Po pietu - gal prateskim, ?!, vakare - skverelis oficialiai pranesa karantinas bus AMZINAS,nes jis nesa gera pelna . Ar galima dar jais TIKETI ? KORONOS virusas tai musu per klaida isrinkti SEIMAS/ VYRIAUSYBE. Kas isgyvensim NEMIRSIM NUO KITU LIGU - GERAI ATMINKIM PER RINKIMUS - KAS MUS SIUNTE ANAPILIN....
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (56)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų