Pavojingi ženklai darbo rinkoje – per metus trečdaliu krito darbuotojų paieška

Vyriausybė tvirtina matanti karantino atpalaidavimo efektus darbo rinkai, tačiau statistika byloja, kad situacija joje tebėra labai sudėtinga. Kas savaitę vis dar fiksuojamas kylantis nedarbo lygis, o darbuotojų paieškų portaluose skelbimų yra trečdaliu mažiau nei prieš metus.

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas antradienį Vyriausybėje apžvelgė naujausias darbo rinkos tendencijas. Jo teigimu, jau pradedami matyti karantino atpalaidavimo efektai.

„Nuosekliai praėjusią savaitę įdarbintų asmenų skaičius išliko didesnis negu atleistų asmenų skaičius 224 asmenimis. Kaip ir praėjusią savaitę, ši tendencija matoma visuose ekonomikos sektoriuose. Ypač augimas viršija daugiau kaip 1 proc. labiausiai nukentėjusiuose sektoriuose kaip apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, administracinės ir aptarnavimo veiklos“, – žurnalistams sakė L. Savickas.

Ieško mažiau darbuotojų nei pernai

Nepaisant to, kad darbo paieškų portaluose darbdaviai pamažu ieško vis daugiau darbuotojų, L. Savickas pripažįsta, kad paieškų skaičius, lyginant su praėjusių metų gegužės pabaiga, krito trečdaliu.

„Stebime, kad privačiuose portaluose, kalbant apie darbo skelbimus, skaičius toliau auga, išaugo 5 proc. punktais, lyginant su savaite prieš tai. Tačiau jis išlieka beveik 30 proc. žemesnis negu lygiai prieš metus“, – sakė L. Savickas.

Tiesioginę transliaciją žiūrėkite:

 

Šoktelėjo nedarbas

Nedarbas Lietuvoje praėjusią savaitę paaugo 0,1 procentiniu punktu ir pasiekė 11,7 proc. Nuo karantino pradžios oficialus nedarbo lygis išaugo 2,4 punkto.

Užimtumo tarnybos duomenimis, gegužės 25 dieną šalyje buvo 200,9 tūkst. bedarbių. Praėjusią savaitę mažiausiai žmonių nuo karantino pradžios kreipėsi dėl darbo – po 1 tūkst. per dieną. Karantino piko metu – ketvirtąją jo savaitę – kreipdavosi po 1,9 tūkst. žmonių.

Be to, praėjusią savaitę, artėjant vasaros sezonui, tarpininkauta įsidarbinant 5,6 tūkst. žmonių – 70 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę. Iš viso nuo kovo 16 dienos, kai paskelbtas karantinas, padėta įdarbinti 24,7 tūkst. žmonių. 

REKLAMA

Praėjusią savaitę darbdaviai įregistravo 2,8 tūkst. laisvų darbo vietų – 5,7 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę, nuo karantino pradžios iš viso įregistruota 22,9 tūkst. laisvų darbo vietų. Praėjusią savaitę nedarbas neaugo 23-jose iš 60 šalies savivaldybių, 20-yje jų nepakito, trijose – Neringos, Pakruojo ir Kupiškio rajonų – mažėjo.

Didžiausias nedarbas praėjusią savaitę buvo Ignalinos (17,2 proc.) ir Lazdijų (17,1 proc.) rajonuose, žemiausias išlieka Neringoje (4,7 proc.), Klaipėdos rajone (6,6 proc.) ir Kretingoje (8,1 proc.).


Rašyti komentarą...
J
JO
2020-05-26 10:01:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas per kvaili rasinejimai. nedarbas ir toliau augs, ekonomika kris . Aisku ir pirmokui , o Sapokai neaisku.
Tokios salygos suformuotos Verygos kad viskas sustotu, o jie kalba apie ekonomikos smukima, darbuotoju atleidinejima. Taip ir bus toliau jei taip bus....
Atsakyti
0

P
Petras
2020-05-26 09:38:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos ekonomika - skyle begalybeje.
2020 metai istorijos vadoveliuose bus aprasyti kaip debilai suzlugde ekonomika ir zmoniu gyvenima remdamiesi isterika internete..
Atsakyti
-2

S
Skaitytojas
2020-05-26 11:18:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas sutvarkys darbdavius jie naudojasi didele bedarbyste vercia zmones dirbti po 12h su viena pertraukele kuri trunka nuo15iki30min.tokiose imonese visada truksta darbuotoju
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų