Šimonytės kirtis Vyriausybei: „apsikarstė savo nusipieštais medaliais“

Ingrida Šimonytė negailėjo kritikos Sauliaus Skvernelio Vyriausybės veiklos ataskaitai. Politikė teigė, kad valdžia neturi nė krislo savikritikos ir „apsikarstė savo nusipieštais medaliais“. Jos nuomone, valdantieji nebuvo tinkamai pasirengę Lietuvą užklupusiai krizei.

Antradienį Seime rengiama speciali parlamentarų diskusija, skirta aptarti praėjusių metų Vyriausybės veiklos ataskaitą. Prieš keletą savaičių premjero Sauliaus Skvernelio pristatytą dokumentą svarstė visi Seimo komitetai, o po diskusijos, Seimas gali priimti rezoliuciją.

Vyriausybės ataskaitai pritarė visi Seimo komitetai, išskyrus I. Šimonytės vadovaujamą Audito komitetą.

„Mes nežinotume, kaip gerai gyvename, jei kartas nuo karto nereikėtų švęsti Vyriausybės ataskaitos“, – iš Seimo tribūnos ironizavo I. Šimonytė.

Pasak jos, ataskaita niekaip nesusieja Vyriausybės disponuojamų išteklių su jos pačios išsikeltais tikslais.

„Ataskaita, kur Vyriausybės pasiekimams nepriskiriami tik natūralūs gamtos reiškiniai ir kur nerasi nė krislo savikritikos ar bent jau savirefleksijos. Valdžia giriasi, opozicija kritikuoja, lietuviai sako, kas katei pakels uodegą, jei ne ji pati“, – sakė konservatorių frakcijos atstovė.

Pasak I. Šimonytės, šiemet ataskaitos svarstymas vyksta įdomiu metu, nes ministerijos į dokumentą įtraukė tuos tikslus ir rezultatus, kurie buvo numatyti, kai apie koronavirusą ir jo sukeltą krizę niekas nežinojo. Jos teigimu, Seimas svarsto paveikslą, kurio nėra ir neaišku, ar jis buvo.

„Lietuvoje dažnai prieina berniukas ir paklausia kokio nors gražaus ir patogaus klausimo. O jeigu 9-10 metų mergaitė prieitų ir paklaustų, kaip Vyriausybės praėjusių metų darbai padėjo mums pasirengti netikėtumams?“ – kalbėjo I. Šimonytė.

Seimo narės tvirtinimu, Vyriausybės reformos neprisidėjo prie skurdo mažinimo, biudžetas ir sukauptas rezervas – silpni, o, I. Šimonytės tvirtinimu, ūkį krizės metu ir vėl gelbėsime besiskolindami.

REKLAMA

„Šiandien, neabejotinai geriau nei 2008 metais. Tačiau reikia dėkoti ne Vyriausybei ar, bent jau, ne šitai. O toms, kurių dėka Lietuvoje įvestas euras. Bet tai, kad skola pigi, nereiškia, kad jos nėra“, – dėstė politikė.

I. Šimonytė abejojo, ar švietimo, sveikatos sistemos reformos prisidėjo prie šių sektorių gerovės.

„Tačiau matome ir toliau atkaklias pastangas, jei ne pro duris, tai pro kaminą vykdyti savo reformas, kurių nepavyko prastumti pro Seimą“, – kalbėjo Seimo narė.

I. Šimonytės nuomone, kol ataskaitoje nėra savikritikos, ypač kardinaliai pasikeitus situacijai, Vyriausybė pateikė ne ataskaitą, o „iškalbingų kalbų sakymą, apsikarsčius savo nusipieštais ordinais ir medaliais“.


Rašyti komentarą...
t
t0Ma
2020-05-26 11:45:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pala pala... O ne Simonyte kritikavo Veryga, kai jis laike pinigus rezerve? Ne is jo tyciojosi, klausdama kokiai pasaulinei krizei jis ruosiasi?
Atsakyti
-11

j
jo
2020-05-26 11:56:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
kuo toliau tuo labiau imu suprast kokia nemaloni si panele,gal todel ir tinka intrigantui Gabrieliui ,na bet tikrai koncervatoeiai slykstus ir kokio velnio juos anksciau palaikiau?net geda prisipazint darbe kai visi pasipyktine ant ju ...sunku mergelei patylet o cia tai grynakrauje senmerge
Atsakyti
-12

m
mociute
2020-05-26 11:26:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbiamoji ! Prieš kritikuojant kitus pasižiūrekite į save! Labai negražu girtis ! Tuo labiau kad jusu nuopelnus pui kiai atsimena tauta . Visai su įžulėjote !
Atsakyti
-18

SKAITYTI KOMENTARUS (32)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų