PSO: reikia laukti ne antrosios bangos, o staigaus susirgimų šuolio

Pasaulis šiuo metu atsidūręs vidury pirmosios koronaviruso pandemijos bangoje, išlieka susirgimų skaičiaus augimo rizika. Apie tai, kad anksti dar kalbėti apie antrąją bangą perspėjo Pasaulio Sveikatos Organizacijos ypatingųjų situacijų programos vadovas Mike’as Ryanas. Ekspertai perspėjo ir dėl situacijos Afrikoje, kuriai prognozuojama „tylioji epidemija“.

„Dabar mes esame ne antrojoje bangoje, o pirmosios ligos bangos viduryje… Realus žmonių, kurie buvo užkrėsti kiekvienoje šalyje, skaičius išlieka santykinai žemas“, – cituojamas ekspertas „South China Morning Post“.

Jo teigimu, tai yra standartinė pandemijos eiga – baigiasi pirmasis protrūkis, po jo seka antrasis. 

„Mes turime prisiminti, kad susirgimai gali vėl šoktelėti bet kurią akimirką. (…) Mes galime sulaukti antrojo šios bangos piko“, – perspėjo jis, remdamasis istorine pandemijų patirtimi.

Eksperto teigimu, „ispaniškojo gripo“ metu 1919-aisiais būtent taip ir buvo. Jis pažymėjo, kad šiuo metu anksti teigti, kad pastebimas epidemijos susitraukimas tęsis ir toliau. 

Ekspertas perspėjo, kad Afrika, kurios šalims kol kas pavyko išvengti nuožmaus koronaviruso Covid-19 poveikio, dar gali susidurti su „tyliąja epidemija“, jeigu šio žemyno lyderiai nesiims priemonių aktyviai testuoti žmones.

Praėjusią savaitę PSO Pietų Ameriką paskelbė nauju koronavirusinės infekcijos COVID-19 epicentru, žemyne smarkiai išaugus užsikrėtimo atvejų skaičiui.

JAV įmonė Australijoje atlieka vakcinos nuo koronaviruso klinikinius bandymus

Viena JAV biotechnologijų bendrovė antradienį pranešė Australijoje pradedanti galimos vakcinos nuo naujojo koronaviruso bandymus su žmonėmis. 

Bendrovė tikisi, kad vakcina bus patvirtinta ir išleista dar šiais metais.  

„Novavax“ pradėjo pirmąją bandymų fazę su 131 savanoriu Melburno ir Brisbano miestuose. Šiuo etapu bus tikrinamas vakcinos saugumas ir vertinamas jos veiksmingumas, sakė bendrovės tyrimų vadovas dr. Gregory Glennas.      

REKLAMA

„Tuo pat metu ruošiame dozes, ruošiame vakciną, tikėdamiesi, kad galėsime įrodyti jos veiksmingumą ir pradėti ją tiekti iki šių metų galo“, – sakė mokslininkas per virtualią spaudos konferenciją žurnalistams Melburne iš „Novavax“ būstinės Merilande.  

Šiuo metu vykdomi ar greitai bus pradėti maždaug dvylikos eksperimentinių vakcinų nuo koronaviruo bandymai. Dauguma šių tyrimų vykdomi Kinijoje, JAV ir Europoje. Neaišku, ar kurios nors iš šių potencialių vakcinų saugumas bei veiksmingumas galiausiai bus įrodyti. Tačiau dirbama įvairiomis kryptimis, pasitelkus skirtingas technologijas, todėl esama didesnės tikimybės, kad bent viena iš vakcinų bus patvirtinta. 

2020-ieji pasauliui bus įsimintini ne tik dėl koronaviruso epidemijos. Mokslininkai perspėja, kad planetą gali užgriūti aršesni nei ankstesniais metais gaisrai, potvyniai, prastas derlius ir „bibliniai“ skėrių antskrydžiai.


Rašyti komentarą...
Z
Zmogus
2020-05-26 12:23:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Antra banga bus,bet ji bus tik pavadinta viruso korona,vardu.nes genocido ivedejai zino jog bus daug mirciu nuo UZLEISTU NEGYDYTU LIGU --!!!,VEZYS,INSULTAI,UZDEGIMAI.....,JU NEGYDO !!! visi nori europinio piningo nuo koronos ,tad laukia isgamos issizioja. Todel ir tesia karantina...
Atsakyti
-7

W
WC
2020-05-26 10:40:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaip tai Trumpas teisus.PSO tai aferistu lizdas.
Atsakyti
-10

R
Rr
2020-05-26 10:47:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Isvaikyti sita banditu sutve
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų