Liberalų sąjūdyje neramu: susikirto dviejų lyderių nuomonės

Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Eugenijus Gentvilas sako nepritariantis auditui partijoje, tačiau jos laikinasis lyderis Remigijus Šimašius toliau kartoja, kad auditas vyks.

12

„O mes dabar svarstome, kad gal jo ir nedarysime“, – BNS pareiškė E.Gentvilas.

Idėja partijoje vykdyti auditą kilo, kai teisėsauga pradėjo tirti galimą buvusio partijos lyderio Eligijaus Masiulio kyšininkavimą.

Tačiau E.Gentvilas pabrėžė, kad Liberalų sąjūdis šiemet jau audituotas, kasmet tai daroma Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu.

Seimo narys pridūrė, kad atlikus auditą už partijos pinigus visuomenei būtų sunkiau įrodyti, kad jis yra nepriklausomas.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. E. Masiuliui pateikti įtarimai ir skirta kardomoji priemonė.

„Mes tikrai norime skaidrumo, bet jis jau yra užtikrintas per nepriklausomus auditus. Kokį rezultatą mes gausime dar kartą prisiauditavę? Sukišime pinigus, patikrinsime patikrintus dalykus ir vis tiek iškils abejonių, kad patys sumokėjome pinigus ir ką norėjome, tą ir pasiauditavome“, – kalbėjo E.Gentvilas.

Jis juokavo, kad geriausius „auditus“ partijoje šiemet atliko Specialiųjų tyrimų tarnyba ir žiniasklaida.

REKLAMA

Parlamentaras teigė, kad partijos valdyboje yra trys žmonės, kurie mąsto panašiai.

Tačiau Vilniaus meras ir laikinasis Liberalų sąjūdžio pirmininkas R.Šimašius tikina, kad auditas partijoje vyks.

„Bus užsakytas auditas ir kaip tik formuojamos sąlygos, kad auditoriai tirtų partijos skaidrumą ir atsparumo sistemą galimiems rizikos veiksniams ir nesąžiningumo rizikos veiksniams. Tai tas auditas neabejotinai bus“, – BNS sakė R.Šimašius.

„Tikrai noriu patikslinti, kad prieš pasisakančiųjų aš nematau“, – pridūrė jis.

R.Šimašius taip pat patikslino, kad partijoje planuojama atlikti ne finansinį, o veiklos skaidrumo auditą.

Teisėsauga gegužės pradžioje pranešė tirianti duomenis, kad tuometis Liberalų sąjūdžio pirmininkas E.Masiulis iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio paėmė apie 100 tūkst. eurų kyšį.

Vykdydama tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnyba taip pat pranešė įtarianti, kad R.Kurlianskis per Seimo narį „darbietį“ Vytautą Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius, kad šie veiktų koncerno interesų naudai.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų