Opozicinė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija sieks atskleisti tikrąjį parlamentarų požiūrį į pirmalaikius parlamento rinkimus siūlydama dėl jų atvirai pasisakyti ir balsuoti.
Liberalai parengė nutarimo projektą dėl pirmalaikių parlamento rinkimų surengimo, kuri artimiausiomis dienomis ketina aptarti su visomis frakcijomis ir įregistruoti Seime.
"Reikia padėti tašką spekuliacijoms ir provokacijoms dėl pirmalaikių Seimo rinkimų. Atviras apsisprendimas padėtų ne tik svyruojančiai Vyriausybei, bet ir pačiam Seimui", - antradienį BNS sakė frakcijos lyderis Petras Auštrevičius pažymėdamas, jog patys liberalai palaiko pirmalaikių rinkimų idėją.
P.Auštrevičius sakė nesąs tikras, ar pavyks šį klausimą išspręsti iki Kalėdų. Tačiau, pasak jo, net jei svarstymas užtruktų iki sausio vidurio, teigiamai nubalsavus iki balandžio pabaigos pirmalaikius parlamento rinkimus pavyktų surengti.
Šiuo metu Liberalų sąjūdis Seime turi 9 atstovus.
Praėjusį trečiadienį opozicinės Tėvynės sąjungos pirmininkas Andrius Kubilius laišku kreipėsi į prezidentą Valdą Adamkų, reikšdamas susirūpinimą dėl "šiandieninės valstybės reikalų būklės" ir siūlydamas kaip išeitį pirmalaikius Seimo rinkimus.
Keliomis dienomis anksčiau prezidentas V.Adamkus jam peršamą priešlaikinių rinkimų inicijavimą pavadino "tuščiomis kalbomis".
"Seimas, jeigu nori save paleisti, turi galimybę susirinkti į posėdį, pasakyti ačiū, sugiedoti Lietuvos himną ir surengti rinkimus. Jei yra toks noras, jie laisvi tai padaryti", - sakė prezidentas.
Pagal Konstituciją pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami ne mažiau kaip trijų penktadalių (85) visų Seimo narių sprendimu arba skelbiami prezidento, jeigu Seimas du kartus iš eilės nepritarė Vyriausybės programai ir Vyriausybės siūlymu, jeigu Seimas jai pareiškia tiesioginį nepasitikėjimą. Pirmalaikiai rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo sprendimo dėl pirmalaikių rinkimų priėmimo.
Eiliniai Seimo rinkimai turėtų vykti kitų metų rudenį.