LGBT bendruomenė surengė savo protestą: „Kodėl mes negalime būti šeima?“

„Šeimos gynimo maršo“ metu Vilniuje vyko ir trys protestai, kurie buvo nukreipti prieš šį renginį. Pasak antimitingo dalyvių, „Šeimos maršo“ organizatoriai tik nori atkreipti visuomenės dėmesį nuo realių problemų, todėl jie atėjo pasisakyti ne tik už lygias teises, bet ir už tradicinių šeimų gerovę.

34

Į pievą prie Vingio parko pėsčiųjų tilto susirinko dvi grupelės žmonių. Vienoje jų – 5 protestuotojai, kitoje – iki 30 žmonių.

Pasak jų, dalyviai neprotestuoja prieš tradicines šeimas, jie tik nori parodyt, kad „Šeimų maršas“ nevienija pačių piliečių.

„Jie pasisako, kad šeima tik vyras, moteris ir vaikai. Tai klausimas, ar moteris, kuri turi vaiką, irgi yra šeima ar ne.

Jeigu sako, kad yra šeima, tai kodėl negali būti dvi moterys ar du vyrai. Aš pati turiu merginą, su kuria gyvenu antrus metus. Ir aš nesuprantu, kodėl mes negalime būti šeima?“, – sako viena iš antimitingo dalyvių Austėja.

Didžioji dalis antimitingų dalyvių iš LGBTQ bendruomenės, tačiau yra tų, kurie tiesiog atėjo jų palaikyti.

(34 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Antimitingas prieš „Didįjį šeimos gynimo maršą“

Jaučiasi diskriminuojami

Prie Vingio parko tilto atėję protestuotojai taikūs. Ant protestuotojų lentelių parašyta „Visiems stiprių šeimų“, „Stambulo konvecija saugo gyvybes“ , „Ne, ne, ne! Stereotipams mergaičių auklėjime“.

Kaip teigia protesto dalyviai, jiems svarbu išreikšti nepritarimą „Šeimos maršui“, nes renginio organizatoriai nusiteikę pulti ir taip diskriminuojamą visuomenę – taip jie nukreipia dėmesį nuo realių visuomenės problemų.   

„Yra daug  lengviau apkaltinti jau prieš tai diskriminuojamą bendruomenę ir taip atkreipti visuomenę nuo realių problemų. Galbūt kai kurie iš tų 7 tūkst. žmonių, kurie eina protestuoti, tikrai tiki, kad jie eina ginti Lietuvos ir apsaugoti vertybes, tačiau jie yra suklaidinti būtent maršo organizatorių, nes yra nukreiptas dėmesys nuo problemų, apie kurias reiktų kalbėti“, – teigia Universiteto LGBT bendruomenės narė Austėja.

REKLAMA

Pasak jos, labai liūdina tai, kad maršo organizatoriai LGBT bendruomenę pateikia kaip visuomenės supriešintoją ir tradicinių vertybių griovėją.

„Kadangi yra pasirenkama viena visuomenės grupė, šiuo atveju – LGBT bendruomenė. Jai yra primetamas „bendro“ priešo vaidmuo ir sakoma, kad mes esame kalti dėl kažkokių visuomenės problemų – ardome tradicinę šeimą. Tačiau jas ardo smurtas artimoje aplinkoje, kurį mažintų Stambulo konvencija, prieš kurią yra maršo organizatoriai Mes nenorime rodytis ar kažką pulti, mes gi irgi esame žmonės, mes norime gyventi ramiai“, – sako ji.

Nori tolerantiškos visuomenės

LGBT bendruomenė sako, kad nenori sugriauti tradicinių vertybių, kurias, pasak „Šeimos maršo“ organizatorių jie daro. Jie išreiškia norą gyventi šalyje, kurie yra visi lygūs ir niekam nereikia nieko bijoti.  

„Reikia nepamiršti, kad tos protesto akcijos organizatoriai turi politinių ambicijų. Ir šiuo atveju mes tikrai nenorime pasakyti, kad esame prieš tradicines šeimas ar pamatines lietuvių vertybes, jokiu būdu mes nesame prieš valstybę, kurioje gyvename. Mes už ją ir norime matyti ją tolerantišką, atvirą visiems, kad nė vienam gyventojui nereiktų bijoti dėl savo saugumo“, – teigia antimitingo dalyvė.

Iš Vingio parko pievelės protestuotojai trauks prie Baltojo tilto, kur turėtų prasidės jų kitas mitingas

Mitingo metų neišvengta replikų LGBT bendruomenei, kurie skambėjo iš tradicines šeimas palaikančių žmonių lūpų: „Kas jūs tokie esate?“, „Išnaikinti jus“, „Gėda“ ir kt.

Tačiau pareigūnai patikina, kad didesnių incidentų išvengta.

Vyksta „Didysis šeimos gynimo maršas 2021“

Šiandien vyksta „Šeimos gynimo maršas“, kurio metu, pasak leidimą išdavusios Vilniaus sostinės savivaldybės teigimu, renginyje gali dalyvauti  iki 7 tūkst. žmonių.

Anksti ryte transporto priemonių kolona pajudėjo iš Klaipėdos, pakeliui į Vilniaus Vingio parke vykstantį protestą iš įvairių Lietuvos vietų į protesto akciją prisijungė ir kiti akcijos dalyviai.

REKLAMA

Pareigūnai skaičiuoja, kad į Vilnių judėjo apie 2 tūkst. automobilių, tačiau jų galimai buvo ir daugiau.

Protestas už tradicines vertybes

Kaip skelbia protesto organizatoriai, dalyviai siekia išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitoms iniciatyvoms, jų teigimu, nukreiptoms prieš tradicinę šeimą.

„Tai dabar ne tik šeimų, bet ir Lietuvos valstybės ateities ir išlikimo klausimas. Tik visi kartu apginsime tai, kas mums brangu!“, – skelbiama šeimų sąjūdžio svetainėje

Vienas iš mitingo organizatorių Arvydas Daunys naujienų portalui tv3.lt anksčiau komentavo, kad šiuo protestu nenorima pasisakyti prieš kažką, bet už ilgalaikių tradicijų ir šeiminių vertybių išsaugojimą.

„Prieš kalba tik mūsų oponentai, o mes norime, kad būtų laikomasi to, kas yra įprasta per tūkstantmečius – daugiau niekas mums netrukdo“, – sakė jis.

Kaip rašėme anksčiau,  maršo iniciatoriumi ir vadovu nurodomas buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius, tarp organizatorių yra ir humoristas Artūras Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.

Plačiau apie „Šeimų gynimo maršą“ galite skaityti: čia


Rašyti komentarą...
M
Motiejus V.
2021-05-15 20:08:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šeima yra žmona, vyras ir vaikai. Taškas. Du vyrai ar dvi moterys partneriai, bet ne šeima.
Atsakyti
-22

A
Atsakymas:
2021-05-15 20:10:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bibliją pasiskaityk, kas yra šeima. Ir nebus tokių kvailų klausimų
Atsakyti
-18

F
Fui
2021-05-15 20:04:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
IŠMATŲ UOSTYTOJAI IR RAGAUTOJAI - IŠSIGIMĖLIAI!
Atsakyti
-14

SKAITYTI KOMENTARUS (152)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų