Nausėda kreipėsi į maršo dalyvius: reikia spręsti tos pačios lyties asmenų partnerystės klausimą

Šeštadienį Vingio parke organizuojamame Didžiajame šeimos gynimo marše nuskambėjo ir prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Šeimos dienos proga. Jis akcentavo, kad būtina teisiškai sureguliuoti tos pačios lyties asmenų partnerystę, tačiau tai atlikti reikia esą nepažeidžiant Konstitucijos.

„Brangieji, Lietuvos valstybę savo valia ir išmintimi šimtmečius kūrė tauta. Todėl jos balsą privalome girdėti. Nereikia bijoti žmonių, net jeigu jie yra pikti ir pavargę. Pykstamės – taigi kažką darome ne taip. Vadinasi, pasirinkome ne tą kelią kalbėtis. Arba nesikalbėjome iš viso, nes negirdėjome vieni kitų“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jo teigimu, būtina klausti Lietuvos gyventojų nuomonės svarbiais klausimais, nes jie „nusipelno būti išgirsti ne tik kartą per ketverius metus“.

(291 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šeštadienį vyksta „Didysis šeimos gynimo maršas“

„Žmonės iš įvairių Lietuvos kampelių šiandien renkasi Vilniuje, nes nori kalbėti apie tai, kas jiems svarbu, – šeimą, paramą jai. Prisipažinsiu, šeimų labui mes vis dar padarėme per mažai.  Valstybė privalo joms padėti“, – sakė G. Nausėda.

Jis palietė ir tos pačios lyties asmenų partnerystės teisinio reglamentavimo klausimą.

„Šiandien daug svarstoma, kaip išspręsime tos pačios lyties žmonių partnerystės klausimą, ar reikia šį klausimą apskritai spręsti. Žinoma, kad reikia. Mes turime matyti, kokie įvairūs žmonės gyvena mūsų šalyje. Visi, mylintys savo tėvynę Lietuvos Respublikos piliečiai. Aš pripažįstu, kad mes dar turime daug ką nuveikti, kad visų teisės būtų užtikrintos.

Mes privalome teisiškai sureguliuoti vienos lyties asmenų bendro gyvenimo klausimus, gerbiant jų teisę gauti informaciją apie partnerio sveikatos būklę, teisę į paveldėjimą, kitus svarbius klausimus. Tačiau tai turi būti daroma laikantis Konstitucijos 38 straipsnio, kuriame teigiama, kad šeima yra valstybės ir visuomenės pagrindas, o santuoka sudaroma laisvu moters ir vyro sutarimu. Kaip Lietuvos Respublikos prezidentas pasinaudosiu savo galiomis, kad taip ir būtų“, – patikino prezidentas.

REKLAMA

Jo kalbą renginio dalyviai palydėjo ovacijomis.

Susirinko tūkstančiai

Šeštadienį Didysis šeimos gynimo maršas savo protestą vainikavo Vingio parke, Vilniuje, kur 18 val. prasidėjo baigiamasis renginys. Mitingo dalyviai protestuoja prieš Stambulo konvenciją ir kitas, jų teigimu, prieš tradicinę šeimą nukreiptas iniciatyvas Seime.

Organizatoriai teigia besipriešinantys valdančiosios daugumos iniciatyvoms, kurias laiko prieštaraujančiomis Konstitucijai, socialinių lyčių koncepcijos diegimui švietimo įstaigose. Pasak jų, svarstomos iniciatyvos prieštarautų konstituciniam principui, leidžiančiam tėvams auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus.

Didžiojo šeimos gynimo maršo iniciatoriumi ir vadovu įvardijamas Raimondas Grinevičius. Transporto įmonės „Autoridas“ direktorius ir visuomenininku prisistatantis vyras prieš kurį laiką organizavo peticiją, kuria buvo siekiama iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų pašalinti Laisvės partijos narį Tomą Vytautą Raskevičių.

Tarp organizatorių yra ir humoristas Artūras Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.

Portalas tv3.lt kiek anksčiau išsamiai aprašė, kas stovi už renginio organizavimo. Tarp organizatorių – ir ne kartą į politiką bandę papulti, ir teisti asmenys.


Rašyti komentarą...
D
Dairis
2021-05-15 19:02:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia tai reikia, bet jis pabrėžia, kad tą daryti reikia laikantis konstitucijos, o ne kaip visokie p.deraskevičiai nori prastumti
Atsakyti
-2

S
Saunu
2021-05-15 19:26:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentas eina su tauta
"Konstitucijos 38 straipsnio, kuriame teigiama, kad šeima yra valstybės ir visuomenės pagrindas, o santuoka sudaroma laisvu moters ir vyro sutarimu. Kaip Lietuvos Respublikos prezidentas pasinaudosiu savo galiomis, kad taip ir būtų“, – patikino prezidentas."
Atsakyti
-8

V
Vilnius
2021-05-15 19:31:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
PAGARBA PREZIDENTUI!
Atsakyti
-12

SKAITYTI KOMENTARUS (42)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų