naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
14
Vingio parke renkasi žmonės: vieni – švęsti meilės, kiti – prieš iškrypėlius (nuotr. Erika Fuks)

Šeštadienį kiek po 15 val. žmonės pradėjo rinktis į Vingio parką, kur vyks „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ finalas. Kai kurie žmonės buvo nusiteikę labai draugiškai ir sako atėję švęsti meilės, kiti sakė, kad yra už tradicinę šeimą ir prieš iškrypėlius.

14

Šeštadienį kiek po 15 val. žmonės pradėjo rinktis į Vingio parką, kur vyks „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ finalas. Kai kurie žmonės buvo nusiteikę labai draugiškai ir sako atėję švęsti meilės, kiti sakė, kad yra už tradicinę šeimą ir prieš iškrypėlius.

REKLAMA

Einant link Vingio parko pro Konarskio g. jau galima matyti kiek neįprastų vaizdų: ant suoliuko vyras su dviem vaikais valgo picą, netoliese – trumpai galva skustas jaunuolis, su chaki maršiniais ir marškinėliais su užrašu „Lietuva“. Jis rankoje laiko telefoną ir sunkai atsidūsta, matyt, karšta.

Einant link Vingio parko jau matosi automobiliai su tautine simbolika: iš kelių transporto priemonių išlipa kiek vyresni nei 40 m. žmonės, visi nusiteikę gerai, sveikinasi, sako yra atvažiavę iš Kauno. Dabar sustojo kiek atokiau užkąsti: maisto atsivežė iš namų ir dabar ieško, kur prisėsti.

REKLAMA

Vingio parko prieigose, ties Čiurlionio gatve, jau matosi pareigūnų ekipažai: M. K. Čiurlionio g. matosi 4-5 ekipažai, dar keli po tiltu, Geležinio Vilko g. Ant tilto kelios dešimtys žmonių, kurie mojuoja įvažiuojantiems ir pypsenantiems automobiliams. Visi mandagūs, gerai nusiteikę.

REKLAMA

Įeinant į Vingio parką jau matosi ir gana nemažai jaunimo: vieni kalba angliškai, kiti – ir apsigaubę vaivorykštės vėliavomis. Vingio parkas papuoštas tautine atributiką – virš tako išskleistos didelės Lietuvos vėliavos, taip pat vėliava su Gedimino stulpais.

Prie pat estrados jau vienas užsiima pirmieji renginio dalyviai, vienas jų – Antanas iš katalikų bendruomenės „Gyvieji akmenys“. Jis sutinka pabendrauti, nes Vingio parke yra nuo 12 val., nes manė, kad vėliau į parką net neįeis.

REKLAMA

„Atvažiavau iš Kauno ir noriu pasižiūrėti, ką daro lietuviai, ar jie myli Lietuvą. Aš čia esu senolis, stebėtojas, nes visą savo jaunystę esu atidavęs už Lietuvos laisvę“, – sakė jis.

Paklaustas, ko tikisi iš renginio, Antanas sakė, kad viliasi, kad „žmonės ims iš naujo vieni kitus mylėti, bus gailestingi, kovos malda ir askezėmis už tai, kad įvyktų Viešpaties valia“. Jis pridūrė, kad čia jam yra meilės, draugystės ir šeimos šventė. Jis palinki ko geriausio ir atsisveikiname nusifotografavę.

REKLAMA
REKLAMA

Kiti pašnekovai – nedidelis moterų ir vaikų būrelis iš Vilniaus.

„Mūsų nuotaikos geros, nes mes šiandien jungiamės su „Vaikų gildija“, su vaikų bendruomene, kurią steigiame, ir atvažiavome šią saulėtą dieną pabūti kartu, – pasakojo pašnekovė Justė.

Paklausta, kokie lūkesčiai šiam renginiui, ji sakė: „mes palaikome vaikus, kadangi esame vaikų bendruomenę, o kadangi mūsų „Vaikų gildija“ yra tiesiog kūdikis, kuris dar tik gimsta, tai mes norime ir skleisti savo žinomumą. Geltonus balionus vaikams dalinsime.“ Sutinka ir būti nufotografuoti.

REKLAMA

Kitas būrelis didesnis, pakalbinti bendrauti nėra linkę, sako esantys iš Kauno, „už Lietuvą ir prieš iškrypėlius“. Fotografuotis atsisako.

Netoliese esantis kitas būrelis irgi sako atvažiavęs palaikyti tradicinę šeimą, iš Kauno, bet daugiau bendrauti nenori.

Kita maloni vyresnio amžiaus pora Dalia ir Antanas – prie pat estrados, ant pievutės. Pora maloniai sutinka pabendrauti, sako esantys iš Vilniaus.

Paklausti, ko tikisi iš renginio, Antanas sako: „aš manau, čia tik pradžia, Lietuvoje labai daug problemų, žmonės susiduria su sunkumais kultūroje, švietime. Labai gerai, kai žmonės bunda, pajuda, labai sunku pasakyti, kokie čia bus rezultatai, bet matome, kad žmonės važiuoja ir nori gyventi geriau.“

REKLAMA

Pašnekovas svarsto, kad po šio renginio gali susikurti ir koks šeimų sąjūdis, kuris taps konkurentu dabartiniams politiniams judėjimams.

Pasitikslinus, kiek pora planuoja būti renginyje, abu šypsosi ir sako: „kiek sveikata leis“, bet norės sulaukti ir koncerto.

Parko prieigose taip pat dirba ir verslininkai, pardavinėja žybsinčius balionus po 8 eurus. Klientų gausa pasigirti gali ir Vingio parke esanti lauko kavinė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų