Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Lietuvos ir Lenkijos tarpvalstybinė ekspertų darbo grupė, ieškanti sprendimų nesutarimuose dėl tautinių mažumų švietimo, Varšuvoje pirmadienio vakarą pasirašė bendrą pranešimą. Švietimo viceministras Vaidas Bacys sako, kad taip pripažinta pažanga siekiant sutarimo dėl švietimo įstatymo įgyvendinimo. Lietuvos lenkų mažumų atstovai pažangą neigia ir nežada atšaukti šią savaitę planuojamų masinių protestų prie Seimo, praneša LTV naujienų tarnyba.

REKLAMA

Lietuvos ir Lenkijos švietimo viceministrų vadovaujama darbo grupė po antro bendro posėdžio, kuris pirmadienį iki vėlumos vyko Varšuvoje, pasirašė bendrą pranešimą, kad per valstybinį lietuvių kalbos egzaminą visi abiturientai rašys rašinį, tačiau lietuviškų ir tautinių mažumų mokyklų auklėtiniai pereinamuoju laikotarpiu bus vertinami skirtingai.

Taip pat sutarta, kad per tris savaites iki kitos tarpvalstybinės komisijos posėdžio Lietuvos švietimo ministerija susitiks su Lietuvos lenkų mokyklų atstovais aptarti nuomonių skirtumus dėl egzamino turinio.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasirašytas tam tikras susitarimas, pripažinta pažanga, sutarta dėl egzamino formos. Sutarta, kad tautinių mažumų mokyklų atstovai bus pakviesti į komitetą prie egzaminų centro, kuris vykdys tam tikrą egzaminų stebėseną, analizuos tuos duomenis“, – teigė švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.

Nepaisant to, Lietuvos lenkų atstovai nežada atšaukti šią savaitę planuojamų masinių protestų prie Seimo. Vilniaus savivaldybė jau yra išdavusi leidimą mitinguoti daugiau kaip penkiems tūkstančiams žmonių. Tai pirmas leidimas tokiai didelei akcijai prie Seimo po 2009-ųjų sausio 16-osios riaušių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų