Laisvės partija trykšta optimizmu ir stipriai švenčia, nors šios valandos duomenimis, ji dar neperkopė 5 proc.
Laisvės partija neabejoja, kad perkops 5 proc. barjerą: „Kovosime iki galo“
Laukiant Seimo rinkimų rezultatų, Laisvės partijos rinkiminiame štabe gausybė žinomų politikų, o atvykusius svečius Laisvės partijos atstovai taip pat aprūpino ir vaišėmis – netrūksta alkoholinių gėrimų, o tarp žmonių tvyro itin gera nuotaika – paminėtas ir gimtadienis.
Tarp susirinkusių politikų Laisvės partijos štabe, žinoma netrūksta ir pačios partijos kandidatų į Seimą sąrašo viršūnėje besirikiuojančių politikų. Štabe yra – Tomas Vytautas Raskevičius, Vytautas Mitalas, Ieva Pakarklytė, Morgana Danielė, Monika Ošmianskienė, Rasa Račienė, Donalda Meiželytė, Daniel Ilkevič ir Nerijus Vitkauskas. Štabe apsilankė ir buvęs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Laisvės partija Seimo rinkimų rezultatų nuo 21 val. laukia pačiame Vilniaus centre – bare „:BELIKE taproom“. Čia, šviesų sukurtoje, tarsi žvakių šviesoje atrodančioje atmosferoje atvykę svečiai atrodo laimingi ir patenkinti, o vienu metu Laisvės partijos atstovai netgi spėjo atšvęsti ir su rinkimais sutapusiu Ievos Dirmaitės gimtadieniu, kuriai buvo įteiktas tortas, o susirinkę žmonės kartu sudainavo „Su gimimo diena“.
Seimo rinkimuose pirmauja opoziciniai socialdemokratai, antra – „Nemuno aušra“
Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmauja Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje, dabartiniai valdantieji konservatoriai – treti, rodo pirminiai Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.
Suskaičiavus balsus 1466 apylinkių iš 1947, LSDP surinko 22 proc. balsų ir gauna 20 mandatų parlamente iš 70-ties daugiamandatėje apygardoje.
Pirmą kartą rinkimuose dalyvaujanti Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama partija „Nemuno aušra“ gauna 17 proc. ir 15 mandatų.
Dabartiniai valdantieji – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – išlaiko trečią poziciją ir renka 14 proc. balsų, tai garantuotų 13 vietų parlamente.
Toliau eina opozicinė Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 9 proc. balsų ir devyniais mandatais.
Pradėjus eiti duomenims iš didžiųjų miestų smuko opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rezultatas. Ji vos įveikia jungtiniam sąrašui privalomą 7 proc. barjerą, už juos balsavo beveik 8 proc., tai garantuotų septynis mandatus.
VRK duomenimis, 5 proc. rinkimų barjerą dar įveiktų Liberalų sąjūdis – už jį balsavo 6 proc. rinkėjų, tai garantuotų šešis mandatus.
Kitos partijos neperkopia privalomo 5 proc. rinkimų barjero. Pirmi už brūkšnio yra Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga su 4 proc. balsų.
Kandidatų sąrašus Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje kėlė 14 partijų ir viena koalicija.
Pirmadienio naktį paaiškės galutiniai rezultatai daugiamandatėje rinkimų apygardoje, kur renkama 70 parlamentarų. Didžiojoje daugumoje vienmandačių apygardų prireiks antrojo rinkimų turo, jis vyks spalio 27 dieną.
Mandatų siekia 14 partijų ir viena koalicija
Tai Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Laisvės partija, Socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos regionų partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), Nacionalinis susivienijimas, Žaliųjų partija, Lietuvos liaudies partija, partija „Laisvė ir teisingumas“, politinė partija „Nemuno Aušra“.
Pretendentų į Seimą sąraše yra ir Taikos koalicija, kurią sudaro Darbo partijos, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos ir Žemaičių partijų atstovai.
Iš viso į Seimą šiemet kandidatavo 1740 politikų.
VRK duomenimis, dauguma kandidatų į Seimą yra vyrai – jie sudaro 62,6 proc. Moterų šiuose rinkimuose dalyvauja 37,4 proc. Kandidatų amžiaus vidurkis Seimo rinkimų dieną siekia 49 metus ir 4 mėnesius.
Seimo rinkimuose balsavo 52,06 proc. rinkėjų
VRK duomenimis, užsidarius rinkimų apylinkėms, sekmadienį, pagrindinę Seimo rinkimų dieną, balsavo 40,31 procento rinkėjų. Iš anksto valią pareiškė 11,75 proc. rinkėjų.
Aktyviausiai balsavo Vilniuje esančių apygardų rinkėjai – 64,10 proc. balsavo Senamiesčio-Žvėryno, 63,30 proc. valią pareiškė Antakalnio, toks pats skaičius – Verkių, 58,61 proc. – Riešės, 57,91 proc. – Žirmūnų apygardose.
Pasyviausi buvo Nalšios šiaurinės (42,11 proc. aktyvumas), Marių (44,25 proc.), Baltijos (45,27 proc.), Jonavos (46,20 proc.) ir Pajūrio (46,45 proc.) rinkėjai.
Rinkimuose šiemet galėjo dalyvauti beveik 2,4 mln. rinkėjų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!