naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antrojo Seimo turo rinkimų vakarą Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė žurnalistams teigė, jog yra patenkinta rinkimų rezultatais. Ji taip pat pripažino, kad jeigu tik gaus kvietimą, sutiks jungtis į centro-dešinės koaliciją. 

Antrojo Seimo turo rinkimų vakarą Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė žurnalistams teigė, jog yra patenkinta rinkimų rezultatais. Ji taip pat pripažino, kad jeigu tik gaus kvietimą, sutiks jungtis į centro-dešinės koaliciją. 

REKLAMA

Išankstiniais duomenimis, po antrojo rinkimų turo kol kas į priekį išsiveržę yra šie Laisvės partijos kandidatai: Silva Lengvinienė (Kaišiadorių-Elektrėnų apygarda), Marius Matijošaitis (Kauno Savanorių apygarda).

Intensyvi kova verda ir Pasaulio lietuvių apygardoje. Čia Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė kovoja su TS-LKD atstove Dalia Asanavičiūte. Abi kandidatės kol kas balsus renka apylygiai.

„Esminė žinia, kurią šiandien iki šiol galima pasakyti – mes norėtume prisidėti prie centro-dešinės koalicijos, įgyvendinti pokyčius Lietuvai. Jeigu gausime šį kvietimą, mes jį svarstysime.

REKLAMA

Mums svarbu atnešti pokyčius į švietimą, į ekonominę darbotvarkę, kurioje būtų daugiau pagarbos žmonėms, kuriantiems darbo vietą sau ir kitam, ir, kad pagaliau išspręstume pagrindines žmogaus teisės problemas“, – žurnalistams kalbėjo A. Armonaitė.

REKLAMA

Partijos pirmininkė taip pat teigė mananti, jog Laisvės partija jau laimėjo rinkimus:

„Mes vertiname savo rezultatą gerai, tai yra mūsų pirmi rinkimai. Mes džiaugiamės, kad mus išgirdo žmonės.

Iš tiesų manau, kad nesvarbu, kiek vienmandačių galiausiai įkris į Laisvės partijos sąskaitą, mes bendrai vertiname gerai“.

Visgi, apie galimos valdančiosios koalicijos planavimą A. Armonaitė kalba aptakiai ir sako, jog jokių derybų kol kas dar nebuvo:

„Iš tiesų yra suplanuota visa naktis žiniasklaidai, visa kita diena žiniasklaidai. Labai džiaugiuosi ir viską pasakysiu, kai tik daugiau žinosiu. {...}

REKLAMA

Jeigu pakvies, tada ir bus pradėtos tos derybos“.

Planuose įstatymų pertvarkos

Kaip savo pirmąjį darbą valdančioje koalicijoje A. Armonaitė įvardino amžino embrionų šaldymo įstatymo panaikinimą.

„Turime pagalvoję, yra keletas dalykų, kurie šiuo metu labai kenkia žmonėms. Amžinas embrionų šaldymas kenkia poroms, kurios yra nevaisingos ir nori pasinaudoti pagalbinio apvaisinimo paslauga. Šitą dalyką reikia atšaukti iš karto.

Galbūt peržiūrėti ir kai kuriuos alkoholio draudimo dalykus, tačiau tai jau visai kitas darbas“, – apie planus Seime kalbėjo Laisvės partijos lyderė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji sakė norinti atitaisyti dabartinių valdančiųjų „drakoniškas klaidas“. A. Armonaitė taip pat išskyrė, kad vienas pirmųjų koalicijos darbų seime būtų Vyriausybės veiklos programos peržiūra.

„Mes turime bendrai Lietuvoje tokį toną, kad traktuojami žmonės per nepasitikėjimo prizmę, kad valdžia žino geriau nei tu. Mes norėtume pasitikėti žmonėmis ir atnešti būtent tą nuotaiką į valstybę“, – žurnalistams sekmadienį teigė A. Armonaitė.

REKLAMA

Žada peržiūrėti valstiečių sukurtus draudimus

Pirmajame ture Laisvės partija surinko 9,02 proc. rinkėjų balsų ir iškovojo aštuonis mandatus Seime. 

Po pirmojo turo Laisvės partija tapus valdančiosios koalicijos dalimi žadėjo peržiūrėti dalį praėjusios valdžios įgyvendintų draudimų.

„Reikėtų, matyt, keisti bendrą toną valstybėje, daugiau pasitikėjimo žmonėmis bendrai, daugiau optimizmo, mažiau tyrimų, kas ką darė prieš 10–15 metų. Arčiausiai žmonių yra alkoholio draudimai, reiktų peržiūrėti tas priemones. 

Bet Laisvės partija elgsis atsakingai ir mes įvertinsime visą tą politiką, kuri buvo įgyvendinta“, – pirmojo rinkimų turo porinkiminėje spaudos konferencijoje teigė Laisvės partijos pirmininkė A. Armonaitė. 

Specialią TV3 laidą rinkimų rezultatams aptarti žiūrėkite:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų