REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiltesni orai verčia ne tik atsiraitoti rankoves, bet ir susirūpinti automobilio padangų būkle. Žiema baigėsi, tad nuo balandžio 10 d. dygliuotas padangas vairuotojams teks pamiršti. Norintys pasikeisti ratus jau plūsta į autoservisus. Tiems, kas nespės pakeisti dygliuotų padangų iki nustatyto termino, grės baudos.

Šiltesni orai verčia ne tik atsiraitoti rankoves, bet ir susirūpinti automobilio padangų būkle. Žiema baigėsi, tad nuo balandžio 10 d. dygliuotas padangas vairuotojams teks pamiršti. Norintys pasikeisti ratus jau plūsta į autoservisus. Tiems, kas nespės pakeisti dygliuotų padangų iki nustatyto termino, grės baudos.

REKLAMA

Portalas tv3.lt teiravosi įvairių autoservisų, kada galima užsiregistruoti ir pasikeisti padangas. Įmonės galėjo pasiūlyti vizitus skirtingu laiku, minėjo, kad žmonės aktyviai naudojasi paslaugomis. „Yra anšlagas, žmonės rašosi, jau kita savaitė visa surašyta“, – teigė vieno Kauno autoserviso darbuotojas.

Nespėjus pakeisti padangų laukia baudos

Primenama, kad su dygliuotomis padangomis draudžiama važinėti šiltuoju metų sezonu – nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. Pažeidusiems šią taisyklę asmenims gresia baudos.

REKLAMA
REKLAMA

Už Kelių eismo taisyklių (KET) 229 punkto pažeidimus numatoma administracinė atsakomybė pagal ANK 415 str. 2 dalį. Vairuotojui, kurio automobilio padangos neatitinka numatytų reikalavimų, gali tekti susimokėti nuo 30 iki 40 eurų baudos.

REKLAMA

Laisvų vietų dar yra

Portalas tv3.lt bandė išsiaiškinti, ar autoservisai pastaruoju metu susiduria su klientų antplūdžiu ir ar tektų laukti eilėje norint pasikeisti padangas.

Vilniuje esančio autoserviso „Melga“ konsultantė patikino, kad artimiausias vizitas padangoms keisti būtų ateinantį pirmadienį, balandžio 11 d., tačiau yra likusi tik viena laisva vieta.

„Trečiadienį dar pora laikų, o nuo ketvirtadienio yra nuo pietų, penktadienį yra nuo ryto“, – laikus vardijo pašnekovė.

Paklausta, ar prie autoserviso driekiasi eilės norinčių pasikeisti žieminius ratus, ji atsakė: „Ne, ne žiemos sezonas, nėra toks intensyvus krūvis. Yra tų laikų pasirinkimo.“

REKLAMA
REKLAMA

Paskambinus į kitą sostinėje įsikūrusį servisą „Padangų partneris“ paaiškėjo, kad čia justi klientų pagausėjimas.

„Pirmadienį galiu registruoti. Žmonės keičiasi, keičiasi padangas, žinokite. Bet pirmadienį galiu rašyti drąsiai“, – teigė darbuotojas.

Kita Vilniaus įmonė Padangukeitimas.lt minėjo, kad „pirmadienis dar pakankamai laisvas“. Tačiau serviso darbuotojas sakė matantis klientų suaktyvėjimą. „Kelioms dienoms į priekį yra kažkoks antplūdis“, – kalbėjo vyras.

O štai Klaipėdoje kiek ramiau. Autoserviso „Padangų montavimas“ meistrai nepastebi išaugusio klientų srauto.

„Šiuo metu eilių nėra“, – kalbėjo atsiliepęs serviso darbuotojas. Jis rekomendavo nedelsti ir keisti padangas kuo anksčiau. „Aš pasikeičiau pirmas ir jokių problemų nematau. Pasirinkimas pagal žmogų priklauso, bet jau nebėra jau žiemos“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas ieško, tas randa pigiau

Iš minėtų autoservisų brangiausios padangų keitimo paslaugos būtų sostinėje. Tačiau kruopščiau paieškojus galima rasti paslaugų ir už mažesnę kainą.

Už keturių 16 dydžio ratų montavimą, balansavimą „Melga“ autoservisas išrašo 48 eurų sąskaitą. Už vienu dydžiu didesnius ratus R17 tektų susimokėti 52 eurus.

„Montavimas, balansavimas, čia jau viskas įskaičiuota“, – tikino „Melga“ konsultantė.

O kitame sostinės servise „Padangų partneris“ kainos yra kitokios, žemesnės. Čia 15 dydžio ratus galima pasikeisti už 35 eurus, 16–18 dydžio padangas už 40 eurų, o 19–20 dydžio už 50 eurų.

REKLAMA

„Kainos minimaliai šešiolikinėms padangoms pakilo. Pakėlėme po 5 eurus bendrai vertinant. Kitų dydžių padangoms nekilo“, – apibūdino serviso darbuotojas.

Kitame Vilniaus autoservise Padangukeitimas.lt už paslaugas keičiant 16 dydžio ratus tektų pakloti 32 eurus. „Nuo praeito sezono kainos keliais eurais pakilo“, – patvirtino pašnekovas.

Kauno servise „Helijo ratai“ už R16 dydžio padangų montavimą, balansavimą reikėtų sumokėti 40 eurų.

Tuo tarpu Klaipėdoje pakeisti visą padangų komplektą kainuotų 36 eurus.

Specialistai pataria ilgai nedelsti

Dygliuotas žiemines padangas būtina pasikeisti iki balandžio 10 d., nes kitu atveju gresia baudos. O štai su žieminėmis padangomis dalis žmonių važinėja ir šiltuoju metu sezonu, nors specialistai to nerekomenduoja.

REKLAMA

„Melga“ serviso konsultantė paaiškino, kad žieminių padangų sandara skiriasi nuo vasarinių, todėl jos kitaip suveikia ant šlapio paviršiaus.

„Žieminės padangos dyla smarkiau prie aukštesnės temperatūros. Tai yra kaip žieminių padangų dėvėjimas bereikalingas. O vasarinė padanga yra žymiai efektyvesnė ant šlapios dangos, ji turi kitų savybių ir tiesiog efektyviau stoja, stabdymo kelias trumpėja ant šlapios dangos. Tai aktualu, kai yra lietus, o nebe sniegas“, – komentavo ji.

O „Helijo ratų“ darbuotojas tikino, kad nedygliuotų žieminių padangų dar galima neskubėti keisti, nes balandį gali svyruoti oro temperatūra. „Važiuokite ramiai, dar bus pašalimų. Antroje mėnesio pusėje pasikeisite ir viskas“, – komentavo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ragina būti atsakingiems: tinkamai pasirūpinti atliekomis

Pakeitus padangas svarbu pasirūpinti ir atitinkamu atliekų utilizavimu. Aplinkos apsaugos departamento specialistai primena, kad gyventojai šias atliekas gali priduoti nemokamai, ir įspėja, kad atliekomis atsikračius gamtoje gresia baudos, rašoma pranešime spaudai.

„Ne sykį esame matę pranešimų, kad automobilių padangos dūla daugiau nei 120 metų, o ar įsivaizduojate, kad jos irdamos skleidžia ir nuodingas chemines medžiagas? Kad ir kaip liūdna, vis dar pasitaiko asmenų, kurie šiomis atliekomis nusprendžia atsikratyti paprasčiausiu keliu – išmeta pakelėse ar miškuose, palieka prie komunalinių atliekų konteinerių“, – teigė Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vyr. specialistas Konstantinas Šumskas.

REKLAMA

Pasak K. Šumsko, dažniausiai padangas vairuotojai keičia autoservisuose, todėl ten jie gali nemokamai palikti tiek padangų, kiek keičia naujomis. Atliekų tvarkymo įstatymas įpareigoja padangų platintojus nereikalaujant papildomai sumokėti priimti vartotojo atiduodamas padangų atliekas tuo atveju, jeigu atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui ir padangų atliekų skaičius (skaičiuojant vienetais) atitinka jo perkamų padangų skaičių.

Taigi, pirkėjas į prekybos vietą gali atvežti tiek ir tokio tipo padangų atliekų, kiek pirko naujų.

„Visiems automobilių vairuotojams primename, kad jei šį sezoną senas padangas keisite naujomis ir nuspręsite jomis atsikratyti bet kur, tai jums gali užtraukti administracinę atsakomybę. Taip pat bauda skiriama ir tais atvejais, kai padangos yra deginamos“, – įspėja K. Šumskas.

REKLAMA

panaudotos padangos, alyva, filtrai, aušinimo skysčiai, akumuliatoriai ir kitos atliekos iš gyventojų nemokamai surenkamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse. Jų adresus, darbo laiką ir kitą informaciją galima rasti savivaldybių svetainėse arba šiuo adresu.

Baudos už į gamtinę aplinką išmestas atliekas numatytos ANK 247 straipsnyje. Priklausomai nuo to, kokios atliekos ir kiek jų išmesta, bauda gali siekti ir kelis tūkstančius eurų. 

Aplinkos apsaugos departamentas ragina saugoti save ir naudotis numatytais atliekų sutvarkymo būdais, o pastebėjus aplinką teršiančius asmenis informuoti tiesiogiai Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu 8 5 273 2995 arba pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų