FNTT vadovų  atleidimo istorija įgauna pagreitį. Ministras Pirmininkas ragina Vidaus reikalų ministrą atleistuosius pareigūnus grąžinti į darbą, ministras sako įsitikinęs, kad kaip tik jie nutekino informaciją apie „Snoro“ bankui planuojamas sankcijas.

Koalicijos partneriai aiškinasi, kokios visos koalicijos tendencijos, kai  dalis jos problemą ir jos sprendimo būdus mato vienaip, kita – visiškai priešingai.

Lietuvos televizijos laidoje „Teisė žinoti“ apie tai diskutavo Vidaus reikalų ministras R. Palaitis, FNTT vadovų atleidimą nagrinėjančios  Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis,  Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Algis Čaplikas, Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, Nacionalinio  saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.

L. Kernagis pasakojo, kad komisija siekė kuo greičiau ištirti situaciją, vis dėlto tyrimas užtruko. „Radome daug informacijos, kuri sukėlė abejonių. Netgi informacija, kuri įvardijama „įslaptinta“, panašu, buvo ne slapta. Tada nebeaišku, kodėl FNTT vadovai buvo tikrinami, jei paskleista informacija nebuvo slapta. Šią informaciją žinojo ir Lietuvos banko atstovai. Jei šio banko darbuotojai žinojo informaciją, tai nebuvo prasmės tikrinti kitų žinojusiųjų“, – sakė komisijos vadovas.

REKLAMA

„Be to, paskleista informacija prisidėjo tik prie šimto milijonų, o ne prie milijardo dingimo iš banko. Keista ir tai, kad prokuratūra nesiėmė operatyvių tyrimo veiksmų. Manau, kad FNTT vadovybės atleidimas yra abejotinas“, – sakė jis.

Tačiau su jo nuomone nenorėjo sutikti ministras R. Palaitis. „Prokuratūroje vyko pasitarimas. Po to informacija pasklido kitur, todėl visi pasitarimo dalyviai buvo tikrinami detektoriumi. Kažkodėl iš jų tik FNTT vadovai pasirinko melą. Be to, jie nebegalėjo dirbti su slapta informacija. Tai reiškia, kad jie nepatikimi“, – teigė ministras Palaitis.

Parlamentaras, konservatorius A. Anušauskas buvo įsitikinęs, kad „greta poligrafo reikėjo papildomų duomenų“.

Be to, jį nustebino tai, kaip organizuojama slaptos informacijos apsauga. „Informaciją reikia saugoti, apsaugą turi organizuoti vadovas“, – pasakojo NSGK pirmininkas, pabrėžęs naujųjų prezidentės paskirtų Generalinės prokuratūros vadovų nekompetenciją.

Taip pat skaitykite:

N. Puteikis: komisijos nariams buvo grasinama

AK sensacijos nepaskelbė, bet suteikė daug žadančių vilčių

V. Vasiliauskas planuoja „Lietuvos rytą“ paduoti į teismą dėl šmeižto

R. Palaitis laikosi savo: FNTT vadovai atleisti teisėtai

G. Grina apie buvusius FNTT vadovus: VSD pareigūnai būtų atleisti jau kitą dieną

A. Kubilius: poligrafo duomenys išteisina FNTT vadovus

D. Grybauskaitė premjero pasisakymų apie FNTT vadovų grąžinimą į darbą

V. Gapšys apie FNTT skandalą: Lietuvos politinis elitas išdavė savo herojus

Valdančiojoje koalicijoje kyla karas dėl FNTT?

R. Palaitis įteikė A. Kubiliui pasiaiškinimą dėl FNTT

FNTT paslapčių skandale poligrafo nepakanka – apklausų dar bus (foto)

Vidaus reikalų ministras atleido FNTT vadovus (foto)Rašyti komentarą...
A
A
2012-02-29 22:26:56
Pranešti apie netinkamą komentarą

KAM ČIA NEAIŠKU VAIKINAI SKAMBIAI PRADĖJO RINKIMINE KOMPANIJĄ. YPAČ ŠLYKŠČIAI SKAMBA RŪPINIMASIS INDĖLININKAIS, BET KAIP NUTEISIM IŠEIKVOTOJUS NEĮDOMU.
Atsakyti
0

V
Visuomenei
2012-02-29 23:55:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visuomenė turėtų žinoti kaip dirba FNTT ir generalinė prokuratūra!
Negana to, kad FNTT su generalinės prokuratūros pritarimu ir bendrais veiksmais tyčia dirbtinai sukūrė vadinamąją "mailiaus bylą" (na, dar prie to prisidėjo skundikai, bylos užsakytojai ir kt), nors nepadaryta net menkiausių pažeidimų, dabar šios bylos
prokuroras "kažkam" atidavė į rankas 7 "mailiaus bylos" verslo planus.
Ikiteisminis tyrimas šioje byloje seniai baigtas, byla perduota teismui. Atsirado tas "kažkas" (kas tas "kažkas", yra žinoma, tiesiog komentarai ne visai ta vieta, kur reikia viską išaiškinti, bet tai, kas reikalinga, bus paaiškinta teisme), kuris paprašė prokuroro, kad jam būtų perduoti 7 verslo planai saugomi FNTT tarnyboje. Nurodytos priežastys, kodėl jiems reikia tų 7 verslo planų yra visiškai nepatikimos ir akivaizdžiai melagingos. Tiems verslo planų prašytojams tie verslo planai visiškai nepriklauso (tiksliau sakant, nebepriklauso)nežiūrint į jokius jų paaiškinimus, o taip pat ir teisiškai jiems visiškai nepriklauso jų gauti. Prokuroras atiduodamas 7 verslo planus prašytojams-"kažkam" taip pat nusižengia įstatymams. O svarbiausia - prokuroras dalina FNTT saugomus verslo planus tiems, kam visiškai nepriklauso juos gauti, ir taip pažeidžia "mailiaus" projektų ir verslo planų autorines teises, tiesiog sudaro sąlygas pavogti informaciją - verslo planus. FNTT ir prokuratūra neturi jokios teisės dalinti intelektualinę nuosavybe bet kam ir apie tai jie (FNTT ir generalinė prokuratūra) net nesiruošia pranešti verslo planų autorių teisių turėtojams (autoriai jokių leidimų , suprantama, jiems neduotų) Tie "kažkas" t.y. verslo planu prašytojai gavo informaciją ir naudoja ją visai kitiems tikslams ir planams, tai yra perduoda arba gal net parduoda informaciją kitiems panašių projektų kūrėjams. Dar kartą kartoju: pagal tuos motyvus, kuriais remiantis, verslo planų prašytojai prašė juos gauti, prokuroras neturėjo teisės jiems išduoti. Niekas nežino ar be verslo planų nėra dalinama ar net ir parduodama informacija, kuri yra skaitmeninė ir turėtų būti saugoma FNTT, tai yra ir kiti kompiuterių failai, kurių yra tūkstančiai. NMA (ŽŪM), FNTT ir generalinė prokuratūra privalo saugoti visą informaciją griežtai saugomuose archyvuose, bet matosi, kad taip nėra. Labai grubiai pažeidžiamos autorinės teisės, jos tiesiog vagiamos. Todėl minėtos organizacijos turės dėl to atsakyti pagal įstatymus. Kas jiems davė teisę pažeisti autorines teises?
"Mailiaus byla" jau yra sužlugusi dar neprasidėjus jos nagrinėjimui teisme, bet ir toliau daromi grubūs pažeidimai iš teisėsaugos pusės, o taip pat ir iš tų verslo planų prašytojų (kurie įvardinti kaip "kažkas") pusės.
Kas privers teisėsaugą ir tuos verslo planų prašytojus baigti savo fokusus ir nedalinti ir nebandyti pažeidžiant įstatymus gauti nesavo, o kitų autorių informaciją?! Viską, kas yra aprašyta, patvirtina turimi dokumentai. Niekam iš kitų valstybės institucijų tai nerūpi,o taip pat ir žurnalistams. Tiesiog reikia raginti, kad pasidomėtų!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų