• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konstitucinis Teismas ketvirtadienį rengia viešą teisminį posėdį dėl prašymo išaiškinti, ar Teismo nutarimų nuostatos leidžia mažinti Seimo narių atlyginimus.

REKLAMA
REKLAMA

KT praėjusių metų pabaigoje priėmė nagrinėti prašymą išaiškinti kai kurias Konstitucinio Teismo 1999 metų lapkričio 9 dienos nutarimo nuostatas, susijusias su Seimo narių darbo sąlygomis.

REKLAMA

1999 metų lapkričio 9 dienos nutarime KT paskelbė, kad Seimo kadencijos metu Seimo nario atlyginimas negali būti įstatymu nustatytas mažesnis negu kadencijos pradžioje.

KT taip pat teiks išaiškinimą, ar 2006 metų kovo 28 dienos nutarimo nuostata „kai dėl ypatingų aplinkybių (ekonominės krizės, gaivalinės nelaimės ir kt.) valstybėje susiklosto itin sunki ekonominė, finansinė padėtis <...> įstatymų leidėjas gali pakeisti teisinį reguliavimą, pagal kurį nustatyti atlyginimai įvairiems asmenims, ir įtvirtinti tiems asmenims mažiau palankų atlyginimų teisinį reguliavimą“ reiškia, kad valstybėje susiklosčius itin sunkiai finansinei padėčiai galima nustatyti mažesnį Seimo nario atlyginimą negu kadencijos pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat KT aiškins, ar KT nutarimo nuostatoje „Seimo kadencijos metu įstatymu negali būti nustatytas mažesnis Seimo nario atlyginimas negu kadencijos pradžioje“ vartojama sąvoka „Seimo nario atlyginimas“ apima ir Seimo nario išlaidas, susijusias su jo parlamentine veikla.

Į KT, prašydamas pateikti išaiškinimus dėl minėtų nutarimų, kreipėsi Seimo pirmininkas.

Seime buvo siūlymų mažinti praėjusios kadencijos pabaigoje pakeltus parlamentarų atlyginimus, tačiau parlamento Teisės ir teisėtvarkos komitetas konstatavo, kad tokie siūlymai gali kirstis su Konstitucija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lapkričio pradžioje Seimas priėmė pataisas, kuriomis pakėlė parlamentarams pareiginės algos koeficientus, taip padidindamas atlyginimus, tačiau sumažino išlaidas parlamentinei veiklai.

Anksčiau Seimo nariai gaudavo 4,6 tūkst. litų atlyginimą neatskaičius mokesčių, dar apie 8,5 tūkst. sudarydavo išmokos už išlaidas parlamentinei veiklai. Po pertvarkos Seimo nariai gauna apie 11 tūkst. litų atlyginimą neatskaičius mokesčių, o sumažėjusi išmoka už išlaidas parlamentinei veiklai siekia 3,8 tūkst. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų