• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nemenką patirtį kovoje su pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sukčiavimu ir pinigų plovimu turintys Lietuvos pareigūnai įgauna vis didesnį kolegų iš kitų ES šalių pasitikėjimą. Jau antrus metus aptarti bendrų kovos priemonių užsienio šalių tarnybų darbuotojai ir ekspertai renkasi būtent Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

2006 metais šie reikalai buvo aptarinėjami Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) surengtame seminare Palangoje. Šiemet - Vilniuje.  Pagrindinė tema - finansinės žvalgybos metodų panaudojimas tiriant pinigų plovimo ir PVM sukčiavimo bylas.

REKLAMA

FNTT direktoriaus pavaduotojo Alvydo Packevičiaus teigimu, faktas, kad finansiniai nusikaltimai daro milžinišką žalą valstybių ekonomikai, verčia visas ES šalis skirti kuo daugiau dėmesio problemai ir jos prevencijai.

„Vien sutarčių pasirašymo ir bendravimo laiškais neužtenka.  Bendradarbiavimas bus efektyvus tada, kai kolegos, dirbantys analogiškose srityse, galės susitikti ir aptarti bendrus veiksmus“, - sakė A.Packevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Seminare dalyvavo 50 pareigūnų iš Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos, ekspertai iš Europolo, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Olandijos. Pristatyti geriausi ES šalių pavyzdžiai tiriant „karuselinio“ sukčiavimo atvejus, kovos su pinigų plovimu metodai.

„Bendravome su pareigūnais iš valstybių, su kuriomis tenka bendradarbiauti dažniausiai. Pakviesti ir kolegos iš šalių, su kuriomis greičiausiai teks itin dažnai bendradarbiauti ateityje“, - sakė FNTT patarėjas Igoris Kržečkovskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pabrėžė: į seminarą susirinko ne teoretikai, o operatyviniai darbuotojai, tiesiogiai susiduriantys su sukčiavimo atvejais ir išmanantys jų atskleidimo būdus.

FNTT patarėjas priminė, kad padedami užsienio kolegų Lietuvos pareigūnai jau atskleidė ne vieną grupuotę, kurios nariai veikė ne tik Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse - arba tik jose. „Tokių atvejų tikriausiai dar bus ne vienas, todėl labai svarbu aptarti bendrą strategiją. Ypač dėl to, kad pagal savo geografinę padėtį Lietuva nusikaltėliams gali tapti tranzito šalimi“, - sakė I.Kržečkovskis.

Giedrius Jankauskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų